Zirveye Giden Yol (The Ides Of March) filmi için George Clooney Yönetmen Koltuğunda

Oscar ödüllü aktör George Clooney’in yönetmenliğinde çekilen ve senaryosunu da yine Clooney ile Grant Heslov’un Beau Willimon’ın “Farragut North” adlı oyunundan uyarladığı film, Amerika’da vizyona girmeden önce Venedik, Toronto, Atine ve Rio de Janeiro film festivallerinde seyirciyle buluşarak eleştirmenlerden yüksek not almayı da başardı.

Venedik Film Festivali’nde George Clooney’ye Altın Aslan’a adaylığı getiren filmin başrollerinde Clooney’nin yanı sıra Drive ve Çılgın Aptal Aşk ile başarılı bir çıkış yakalan Ryan Gosling, aynı zamanda çok başarılı bir tiyatro oyuncusu olan Philip Seymour Hoffman, Paul Giamatti ve güzel oyuncu Evan Rachel Wood yer alıyor.

FİLMİN KONUSU : Ohio eyaletinde seçim kampanyaları oldukça çekişmeli geçmektedir ve başkanlık adayları mücadelede son aşamaya gelmişlerdir.

Başkan Mike Morris ‘in (George Clooney) kampanya basın sözcüsü olan Stephen Myers (Ryan Gosling) Morris’e sadık biçimde var gücüyle çalışırken, birden politik bir skandalın içene doğru çekildiğini fark eder.

Şimdi bir karar verme sırası ondadır…

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.