i can't lose weight

Zayıflayamıyorum Ne Yapmalıyım ?

Bir çok kadının güzellik açısından en çok önem verdiği konu olan zayıf olabilmek. İstediği kıyafetleri giyebilme özgürlüğü ve çevresi tarafından beğeni kazanma gibi konular zayıf olma isteğinin sebeplerini oluşturmakta. Kadın sitesi form ve beslenme bölümünde daha zayıf olmak için yapılması gerekenler yazısını paylaşıyoruz…

 

ZAYIFLAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM ?yürümek

Zayıf olma isteği özellikle yaz günleri yaklaşırken  yada yaz aylarında bikinilere girebilmek, düğünlerde kıyafetlerimizin içerisinde daha güzel görünebilmek, eylenirken en çekici biz olalım diye uyguladığımız bir çok zayıflama yöntemi var.

Çoğumuz bu denemelerin ardından diyet yapıyorum zayıflıyorum, spor yapıyorum zayıflıyorum tıbbın nimetlerinden faydalanıyorum zayıflıyorum fakat yine kilo alıyorum. Yada spor yapıyorum, yemiyorum, diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum. Zayıflama hakkında etkili küçük bir bilgi verelim.

En önemli şey bu sorunun kaynağına ulaşmak. Her ne kadar çevremizdekiler o diyeti yaptık zayıfladık, bu sporu yaptık ve zayıfladık deseler de yada bir takım gıda firmaları zayıflama ürünleri ile bizlerin aklını çeliyor olsa da, kesin bir gerçek var çözüm sorunun kendisinde yer almakta.

 

Zayıflamaya Değil Sağlıklı olmaya odaklanıncikılata

Öncelikle amacın zayıf olmak değil sağlıklı olmayı hedeflemektir. Sağlıklı kilonuz en ideal kilonuzdur.

Öncelikle kabullenmemiz gereken şey “kilo probleminiz olduğu düşüncesi”. Yani kilo problemi olarak gördüğümüz şeyin aslında bizleri o kiloya bağlanmamıza neden olduğunu farkına varmamız gerekiyor.

İnsan Vücudunun tüm organlarının bir birine etkisi olduğu gibi beynimizin de bedenimizin ağırlığı üzerinde ki etkisi tartışılmaz. Eğer aksini düşünüyorsanız bu yazının temeli olarak okumakta olduğunuz konuyu da zaten sorun olarak görmüyorsunuz demektir. Yani eğer dış görünüşünüzü kafanıza takıyorsanız demek ki en azından kilonuzun beynini etkileyebildiğini peşinen kabul etmiş oluyorsunuz :).

Kilo vermek için aslında o kadar çaba sarf etmenize gerek yok aklınız size dur dediğinde yemeği bırakmanız. İçiniz daraldığında dışarı çıkıp dolaşmanız. Canınız bir şey istediğinde aslında onun temelini oluşturan bir maddeye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz yeterli.

 

Nasıl mı mesela o hepimizin başının belası olan çikolata şeker gibi gıdaları canımız istediği zaman aslında temel olarak bedenimizin şekere ihtiyacı olduğunu bilmeniz yeterli. Çikolata şeker veya başka bir tatlı istiyor olmanız beyninizin şekeri en çok sevdiğiniz gıda ile bağlantı kurarak size yansıtıyor olması. Bu gıdalar yerine en yakın manavdan bir meyve alıp yerseniz bu arzunuzun geçtiğini görebilirsiniz.

Yada çok fazla evde durduğunuzda daraldığınızı hissediyorsanız uyumak yerine dışarıya çıkarmalısınız. Vücudunuz size yürümen gerekiyor diyor fakat uyumayı sevdiğiniz için siz uyumayı seçiyorsunuz.

Konu aslında kilo ile ilgili değil bedeninizin ihtiyaçlarını beyninizde oluşturduğunuz hareket şekli ile birleştirip onu uyguluyor olmanız…

 

En Önemlisi Sağlıklı Olmak

Tekrar ediyoruz unutmayın;

Önemli olan zayıf olmak değil, Sağlıklı bir bedene sahip olmak!

Bunu yaşam şekliniz haline getirirseniz, zaten doğal olarak sizin için en ideal kiloda olacaksınız.

FORM VE BESLENME İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN  …

Sevgiyle kalın…

 

Benzer yazılar

5 yorum var: “Zayıflayamıyorum, Ne Yapmalıyım ?

  1. Pilates asla vazgeçemeyeceğiim bir spor. İyi bir duruş, sıkı bir vücut ve güzel bir görüntü istiyorsanız pilates yapın derim. Önerebileceğim bir salon yok ama fit in class sistemini önerebilirim. İçerisinde pilates salonları ve daha farklı aktiviteler bulunuyor.

  2. merhaba arkadaşlar bende epeyice kilolu bir bayandım yemek yemekten çok fazla hoşlanan çok fazla zevk alan birisiydim hala daha öyleyim ama kilolu olmak bir yere kadar diyetisyenlere gittim ilk başlarda iyi daha sonra tekrar yemeye devam ama olmuyor ve bir arkadaşım bana bir psikologdan destek aralak zayıflayacabilecegimi söyledi ben işl başlarda inanmadım o şekilde bir psikologa gittim ama ilerliyen zamanlarda gerçekten faydasını görfüm ve 15 kg kadar bir kilo verdim beynime hükmedebilmeyi ögrenip nerde ne kadar nasıl yiyebilegecimi ögrendim .

  3. Arkadaşlar merhaba, ben de eskiden kilolu bir bayandım. Yıllardır diyet yapıyor olsam da kilo veremiyordum çünkü bi türlü tatlılardan çikolatadan vazgeçemiyordum;hamur işine de az düşkün değildim hani.. Nasıl vericem ben bu kiloları diye düşünürken Biosanteyi duydum; Ataşehirde bir merkezdi 2 seansla yıllardır vazgeçemediğim çikolata, tatlı ne varsa hepsine olan düşkünlüğümden kurtuldum; şaka gibi geliyor, zaten ben giderken kimse de inanmamıştı pek ama 1 ayda 5 kilo verince bütün arkadaşlarım akın etti oraya resmen:) analayacağınız düşkün olduğumuz ne varsa vazgeçirten bir yöntem, insanı kendini tutma işkencesinden kurtarıyor vallahi…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.