Yüzünüzün Yaşlanmasını Nasıl Önlersiniz ?

Yaşlı görünmekten nefret ederiz. Özellikle yüzümüzde oluşan kırışıklıklar, lekeler, deri yaşlanması korkulu rüyamızdır. Kadın sitesi Güzellik bölümünde bugün sizlerle “yüz yaşlanmasını önleme yöntemleri” yazımızı paylaşıyoruz…

Reklam

 

Cildin erken yaşlanmasını önleme yolları

Yatmadan önce makyajınızı yıkamak konusunda üşeniyor musunuz ?

Bilmeniz gereken şey ne yazık ki bu üşengeçliğiniz çok pahalıya mal olacak. Cildiniz gece boyu kuruyacak ve ne yazık ki genç yaşta kırışıklıklar oluşacak hatta sivilceler oluşacak ve erken yaşta çok daha yaşlı görüneceksiniz.

Bu ve bunun gibi bazı yaşam alışkanlıkları yüzünüzün erken yaşlanmasına ve daha yaşlı görünmenize neden olur. Gelin buna  nasıl engel olacağımıza bakalım ..

 

Cildi genç tutan öneriler

  1. Akne önleme ( Sivilce Önleme )
yuzunuzun-yaslanmasini-nasil-onlersiniz-1

Bu sorunun sadece gençlerde olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Yüzünüzü temizlememeniz durumunda ergenlik döneminde başınızın belası olan sivilceler geri dönebilir. Gün boyu ter ve dış faktörler nedeni ile gereğinden fazla yağlanarak tıkanan cilt gözenekleri sivilce oluşumuna  ve iltihaplanmaya neden olur.

Sivilceye kapılmamak için özel yağlı makyaj çıkarıcılardan ziyade her bakkalda yada markette rahatlıkla bulabileceğiniz doğal maden suyu kullanın.

Sivilce oluşsa bile maden suyu kullanarak kısa zamanda cildinizi eski pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

Özen göstermeniz gereken şey soda adı verilen gazlı içecek olanlardan değil gerçek maden suyu olan ürünü tercih etmeniz gerekliliği

 

  1. Yaşlanma sürecinin geciktirilmesi
yuzunuzun-yaslanmasini-nasil-onlersiniz-2

Hayır, bu bir efsane değil. Bilimsel olarak cildinizin her gece kendiliğinden yenilendiği kanıtlanmıştır. Cildiniz uyku esnasında temiz değilse, daha çabuk yaşlanır. Zamanla yüzünüzün derisinin Gevşemesini önleyemeyeceksiniz ve erken kırışıklıklar hayal edebileceğinizden daha erken ortaya çıkacak.

Bu gece rutinde harcadığınız birkaç dakika genç ve güzel kalmanıza yardımcı olacaktır. Çok buna değdi!

 

  1. Cildinizi besler
yuzunuzun-yaslanmasini-nasil-onlersiniz-3

Deri hücreleri gece çok daha hızlı yenilenir, bu nedenle cildinize bu süreçle yardımcı olun: makyajı mutlaka çıkartın ve sonra antioksidan ile bir parçacık nemlendirici uygulayın. Temiz, tazelenmiş bir yüz ile yatmaktan daha iyi bir şey yok.

Ayrıca, kaliteli makyaj malzemeleri kullanılması cildinizin sağlıklı olması için hayati önem taşır. Düşük kaliteli makyaj malzemeleri cildinize zarar verebilir ve ciddi sorunlara neden olabilir.

 

  1. Alerji ile mücadele
yuzunuzun-yaslanmasini-nasil-onlersiniz-4

Görünen herhangi bir belirti fark etmemiş olsanız bile cildiniz alerjik reaksiyonlara yatkın olabilir. Makyajınızla uyumanız egzama ve diğer ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Belirtiler hemen görünmez, ancak uykudan önce makyajınızı temizlemez yüzünüzü arındırmazsanız yakında kızarıklık, yanma ve kaşıntı fark eddebilirsiniz.

 

  1. Cilt pigment bozukluklarını önleme ( Cilt rengi bozukluklarını önleme )
yuzunuzun-yaslanmasini-nasil-onlersiniz-5

Bazı insanların yüzündeki hafif veya çok koyu kararmaya başlayan lekelerin fark etmişsinizdir.Bu lekelerin bazıları ne kadar makyajla kapatmaya çalışsalar da gizlenememektedir

Bu tür lekelerin oluşmasının nedeni, sıklıkla güneşe maruz kalma veya yaşlanma süreci ile ilgili değildir.

Cildinizi düzgün temizlemediğiniz takdirde kronik alerjik reaksiyonların sonuçları olarak bu lekeler oluşabilir. Makyajınızı gece boyunca yüzünüzde tutmak, çok ciddi pigmentasyon bozukluklarına neden olabilir.

 

  1. Dudaklarınızı nemlendirmeye devam edin.
yuzunuzun-yaslanmasini-nasil-onlersiniz-6

Yatmadan önce en azından rujunuzu yastığa ve yorgana bulaşmasın diye çıkartıyorsunuzdur. Emin olun bir çok ürün  o kadar da kolay dudağınızın üzerinden tamamı ile gitmez. Dudaklarınızı rujdan arındırdığınıza emin olun gece boyu dudaklarınızın kuruyup güzel dokusunu yitirmemesi için dudaklarınızı iyice temizlemeniz ve doğal bir nemlendirici sürmeniz çok önemlidir

 

  1. Göz altı torbalarını önleme

 

yuzunuzun-yaslanmasini-nasil-onlersiniz-7

Bir gece önce makyajınızı yıkadınız mı yoksa yıkamış mısınız diye söylemek çok kolay: Gözlerinizin altındaki şişkinlik veya koyu renk nedeniyle sağlıklı görünmeyen bir yapıya sahiptir.

Makyajınızı sık sık yüzünüzde bırakırsanız, gözlerinizin altında bulunan ki cilt hava almaması nedeni ile daha koyu hale gelecektir. Başka bir deyişle, göz altı morlukları ve şişik göz altı torbaları geliyor demektir

 

  1. Kirpiklerinizin dökülmesini önlemek için rimeli temizleyin
yuzunuzun-yaslanmasini-nasil-onlersiniz-8

Gözlerinizde rimelle ( maskara ) asla uyumayın. Gece boyunca maskara ile uyursanız kirpikleriniz kurur ve kuruması kirpiklerinizin dökülmesine neden olur. Göz kapaklarınız tahriş olur ve şişer.

Yıkanması kolay, akmayan bir maskara ( rimel ) kullanmanızı öneririz. Gözlerinizdeki rimeli her zaman hafifçe aşağıya doğru pamuklu bir temizleme ped’i ile çıkartın. Asla Dairesel hareketler yapmayın ve ovarak kirpiklerinizi temizlemeyin, dairesel hareketler yapmak ve ovalamak kirpiklerinize zarar verir ve dökülmelerine neden olur.

Ne olursa olsun yüzünüzde kimyasal maddeler barındıran ve yaşlanmanıza neden olan makyaj malzemeleri ile uymamanız gerektiği konusunda sizi ikna ettiğimizi umuyoruz

ESTETİK VE GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Sevgi ile kalın

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.