Yüksek Tansiyon Rahatsızlığına  Kesin Tedavi

Özellikle ilerleyen yaşlarda baş gösteren yüksek tansiyon ( Hipertansiyon / Hypertension ) rahatsızlığı ile ilgili kesin tedavi bulunduğu haberleri büyük ilgi topluyor. Bİlim adamları geliştirdikleri bir tıbbi cihaz aralığı ile Yüksek tansiyon rahatsızlığını kesin biçimde tedavi edebildiklerini açıkladı.

Reklam

 

Yüksek Tansiyonda Ses Dalgası tedavisi

yuksek-tansiyona-kesin-tedavi-bulundu-2

Hipertansiyon ( Yüksek tansiyon) hastaları günümüze kadar bir çok farklı medikal ilaç kullanarak bu sorunları ile baş etmeye çalışmaktalar. Bunun nedeni hiper tansiyon ile ilgili başka bir çözüm olmaması ve kalp krizi, beyin kanaması gibi risklerin bu rahatsızlık nedeni ile yüksek olması.

Fakat kullanılan bu ilaçlar rahatsızlığın boyutuna göre değişiklik gösteriyor ve bir çok yan etkisi olması nedeni ile insan sağlığını ve konforlu yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyordu.  Kimi zaman yüksek tansiyon için kullanılan ilaçların yan etkilerinden kurtulmak için bir çok farklı ilaç kullanmak zorunda kalıyor ve bu aynen bir ağacın dalları gibi genişlemeye devam ediyordu.

Bilim adamları Ses dalgaları ile böbreklerde yüksek tansiyona neden olan faktörleri yok eden bir cihaz geliştirdiklerini açıkladı. Bu sayede yüksek tansiyon sorununun tamamı ile yok olduğu herhangi bir endikasyon ( yan etki)  veya olumsuz sonuçla karşılaşılmadığı belirtiliyor.  Aynı zamanda herhangi bir acı ve cerrahi operasyon gerekmiyor işlemin çok basit ve acısız olduğu belirtiliyor

 

Ses Dalgası ile Yüksek Tansiyon Tedavisi ne zaman Başlayacak

Dünya ilaç sektörünün bel kemiklerinden bir olan tansiyon ilaçlarının ne zaman hayatımızdan çıkacağı ve yerine kesin sınuç olan bu sesle tansiyon tedavi eden aracın gereceği henüz bilinmiyor.

Fakat yüksek tansiyonun neden olduğu ilaç kullanımına bağlı oluşan sorunlar ve rahatsızlığın kendisinin yarattığı kalp krizi riski, beyin kanaması , damar yırtılmalarına bağlı sorunların tamamı ile ortadan kalkacağı öngörülüyor.

Umarız en kısa zamanda bu tedavi yaygınlaşır ve hem tüm tansiyon hastaları tedavi olur hem de hem tansiyon ilaçlarından kurtulmuş olurlar.

Reklam

Sağlık ile ilgili diğer yazılarımızı okumak için HEMEN TIKLAYIN

Sağlıklı günler dileriz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.