EN HIZLI SAÇ KIRIĞI ONARMA YÖNTEMİ

Kırık ve Yıpranmış Saçlar Her kadın için Sorundur

Saç kırıkları saç yapısı hava şartları , hatalı yaşam şartları ve hatalı malzeme kullanımı gibi bir çok farklı nedenle olur. Fakat her kadın saçlarını uzatmak ve sağlıklı olarak uzatmak ister.Yaz ayları geldi ve özellikle sıcak havalarda saçlarınızı daha fazla korumanız gerekmektedir.

Reklam

Bugün Sizlerle Saç kırıklarının oluşmaması için yapacaklarınızı paylaşmak istiyoruz. Bu öneriler aynı zamanda var olan kırıkların onarılmasına da yardımcı olacak…

 

 Saç Kırıkları Nasıl Önlenir ?

sac-ucu-kiriklari-nasil-onarilir-1

Özellikle saçlarınızı daha fazla  uzatmak istiyorsanız, kırık uçlar sizin için gerçek bir sorun olabilir.

Çoğu zaman saçınıza iyi davranıyormuş gibi hissetseniz bile, farkında olmadan saçlarınızın kırılmasına neden olabilecek hatallık olarak yaptığımız birçok küçük ve görünüşte önemsiz şey vardır.

Bu makalenin dikkatinizi bu şeylerin bazılarına çekeceğini ve size yıpranmış saçları nasıl gücüne kavuşturacaksınız ve saç kırılmasını nasıl  önlersiniz konularında bu makalenin sizlere yardımcı olacağına  kesinlikle eminiz.

 

Yıpranmış Saçları Önlemenin 5 yolu

sac-ucu-kiriklari-nasil-onarilir-3

 

 

Reklam
  • Islak saçı taramayın. Tararken saçınızın daima kuru olduğundan emin olun. Bunu yapmalısınız, çünkü duştan çıktıktan hemen sonra saçlarınız çok savunmasız ve kolayca kırılabilir. Saçlarınız ıslakken fırçalama yapmadan hafif bir tarama yapmaktan çekinmeyin.

Saç tarama İpucu: Fırçalamanın (ve arka taramanın) kuru saçlarda yapılsa ve hala kullandığınız fırça türüne bağlı olsa bile kırık uçlara neden olabileceğini unutmayın. Saçlarınız taramak için kullandığınız Tarağınızın saç tipinize uygun olduğundan emin olun…

 

  • Saçlarınızı düzenli olarak kestirin. Çoğu saç bakım uzmanı, saçınızın yaklaşık yarım santimetresini iki ayda bir kestirmenizi önerir. Birkaç haftada bir yeni bir saç kesimi almadığınız sürece, kırık uçlardan kurtulmak istiyorsanız kırpma kesinlikle gereklidir. Kırık uçları yok etmek içinkestiriyorsanız, kırıkların her zaman birkaç milimetre üzerinde saç kesim işlemi yaptırdığınızdan emin olun.

Saç kestirme İpucu: Kendiniz yapmaktan korkuyorsanız bir kuaför salonuna gidebilirsiniz, ancak bir çift kaliteli saç makası varsa aslında bu o kadar da karmaşık değildir…

 

  • Saçınızı sürekli besleyin. Kırık uçlar genellikle kişinin saçları kuru ve kırılgan olduğunda ortaya çıkar, bu nedenle onu nemlendirmek çok önemlidir. Derin bakım ve besleyici saç maskeleri kesinlikle bu konuda yardımcı olabilecek şeylerden bazılarıdır. Ilık yağ, saçlarınızı nemlendirmek ve sağlıklıtutmak için kullanabileceğiniz başka bir etkili ilaçtır.

Saç Besleme İpucu: Bunun sadece saçınıza uyguladığınız şeylerle değil, aynı zamanda yediğiniz şeylerle de ilgili olduğunu unutmayın. Sağlıksız beslenme saçlarınıza kötü şeyler yapabilir, kırık uçlar bunlardan biridir…

 

  • Kırık uçları bir saç kremi ile sabitleyin. Bildirildiğine göre, kırık uçların en azından bir kısmı tekrar bir araya getirebilir. Kırık uçlara yönelik imalatçıların çoğu, ayrık uçları birbirine reaksiyona sokarak birbirine yapıştırabilen hem negatif hem de pozitif yüklü kimyasallar içerir.

 

Saç Kremi kullanma İpucu: Saçınızda sadece kırık uçlar oluştuğunda değil, aynı zamanda saçlarınızı güçlü tutmak ve kırık uçları önlemek için düzenli olarak da saç kremi kullanmalısınız. Fakat dikkat etmeniz gereken bir şey var saçınıza krem sürerken saç diplerine kesinlikle sürmeyin ortadan başlayarak sürün ve saç derinize temas etmemesine dikkat edin . Kremler saç diplerinin yapısına zarar veriyor ve bu uzun vadede saçı inceltiyr ve daha hızlı ve fazla dökülmesine neden oluyor…

 

  • Saçınızı güneşten koruyun. Korkma, günlerini yine de dışarıda güneşte geçirebilirsin, sadece dikkatli ol. Çünkü ultraviyole ışınlarının çoğu kırılgan ve kuru saçlar anlamına gelebilir. Hepimizin bildiği gibi, kırık uçlara yol açması için bu ışınların büyük bir etkisi vardır.

Güneşe Çıkma İpucu: Eğer  güneşlenmek istiyorsanız, en azından saçınıza bir şapka giyerek koruyun…

Daha detaylı onarım ve koruma nasıl yapılır öğrenmek için bu yazıyı  OKUYUN

Saçlarınızın bakımı ile ilgili daha fazla bilgi almak için hemen tıklayın

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel günler dilerim

 

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.