Yıpranmış Saçları Onaran Organik Yağ Tedavisi

Saçlarımızı hava şartları kullandığımız saç ürünleri ve beslenme alışkanlıklarımız  gibi birçok nedenden dolayı yıpranabilir. Ve tabi ki saçlarımızın güzelliği bizler için büyük önem taşır. Saçlarımızı onarabilmek iin yine bir çok kozmetik ve medikal ürün kullanabiliriz. Fakat eğer buna para harcamak istemiyorsanız yada bizim gibi bu ürünlerin çözüm olduğuna inanmıyorsanız sizlere evde rahatlıkla yapabileceğiniz saçları onaran organik yağ karışımı kürünü paylaşmak istiyoruz…

 

Saç onaran Doğal Yağ Karışımı

yipranmis-saclar-icin-organik-yag-tedavisi-2

Saçlarınız çok fazla yıpranmışsa bunun en önemli nedenlerden biri beslenme diğeri de saç bakımınızı doğru şekilde yapmıyor olmanızdır.

Saçların gücünün azalması yapısının bozulması saç derisi sağlığı ile ilgilidir. saç derisini sağlığına kavuşturabilmemiz için tabiatta bir çok ağaç ve bitki bizlere yardımcı olur. Bunların başlıcaları, Çam Ağacı, lavanta,badem,çörek otu ve bir çok derde deva organik zeytin yağıdır .

Saçlarınıza uygulayabileceğiniz bir çok farklı ürün mevcut fakat tabiatın bizlere sunduğu çeşitli bitkilerin yağları ile de bu faydayı hem sağlıklı hem de çok daha düşük maliyetle saçlarımızı yeniden sağlığına kavuşturarak güzelliğini sağlayabiliriz…

 

Saç onarıcı Organik Karışım tarifi

yipranmis-saclar-icin-organik-yag-tedavisi-3

Aşağıdaki malzemeler normal yoğunlukta bir kadın saçı için ayarlanmıştır eğer saçınız çok yoğunsa 1,5 çay kaşığı olarak oranı değiştirebilirsiniz.

  • 1 çay kaşığı saf zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşığı lavanta yağı
  • 1 çay Kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı defne yağı
  • 1 çay kaşığı menekşe yağı
  • 1 çay kaşığı çam terebentin
  • 1 çay kaşığı kekik yağı
  • 1 çay kaşığı çörek otu yağı..

 

Saç Onarıcı Organik Karışım Nasıl kullanılır

yipranmis-saclar-icin-organik-yag-tedavisi-4

Yukarıda malzemelerini paylaştığımız Organik saç onarım karışımını yapmak gayet kolay tüm yağları iyice karıştırın.

Yaklaşık 10 dakika bekletin ardından bir daha iyice karıştırarak saçınıza saç fırçası yardımı ile sürün. Elinize tıbbi eldiven takarak veya yumuşak uçlu boya fırçası ile saç diplerinize 5 dakika çok yumuşak masaj yaparak yedirin.

Kafanıza bir saç bonesi takın ve 1 saat bekletin. Ardından Bol suyla durulayın. Eğer aktarlardan bulabiliyorsanız sarımsaklı veya sarımsaklı ısırgan otlu bir şampuan ile yıkayabilirsiniz veya zeytinyağlı sabun ile saçınızı arındırabilirsiniz.

Saçınızı bu karışım maskesinin ardından tam olarak kurumadan herhangi bir başka ürün kullanmayın.

Haftada 1-2 defa uygulamanız halinde 15 gün içerisinde saçınızın nasıl kendine gelip sağlıklı ve güzel göründüğüne inanamayacaksınız.

Bu karışım dökülen saçları yerine getirmez fakat kırılan saç yapısını onarır. dökülmeyi ve bozulmaları ciddi oranda arttırır ve saçları güçlendirir.

Saç bakımı ilgili önemli bilgileri OKUMAK İÇİN …

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel saçlarınız ile güzel günler dilerim.

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.