İstanbul Belediye Başkanlığı Mazbatası Ekrem İmamoğlu’na Veriliyor

1 Nisan 2019 Pazar Günü yapılan yerel seçimlerin olaylı ili olan ve bir çok itiraz ve tartışmaya neden olan İstanbul ili Belediye başkanlığı mazbatası CHP den aday olan Ekrem İmamoğlu’na veriliyor.

 

İstanbulda ki Büyük Mücadele sonunda Mazbata İmamoğlunda

2 haftadan fazla süre önce yapılan yerel seçimlerde meydana gelen itirazlar ve büyük tartışmaların sonucunda İstanbul belediye başkanlığı mazbatası Ekrem İmamoğlu’na veriliyor.

AKP ve MHP siyasi partilerinin itirazları sonucu sürekli olarak YSK ya taşınan yeniden sayımlar ve soruşturmalar yürütülen İstanbul belediye seçimi sonucunda yaklaşık 14.000 oy fark ile şimdilik kazanmış görünen CHP li Ekrem İmamoğluna mazbatasının verilmesi daveti yapıldı.

Her ne kadar kesinleşmemiş olsa bile Yüksek Seçim Kurulu kurallarına göre İStanbul seçimlerini kazanlış olarak kabul edilen Ekrem İmamoğluna Mazbatasını alırken tartışmalar son bulmuş değil.

 

AKP ve MHP nin olağan üstü itirazı değerlendirilecek

Ekrem İmamoğlu Mazbatasını alarak resmi olarak İstanbul Belediye Başkanı seçilmiş olsa da Yüksek Seçim Kuruluna Milliyetçi Halk Partisi olarak bilinen MHP ile Adalet ve Kalkınma Partisi olarak bilinen AKP nin olağan üstü itirazlarının değerlendirmesi en az 4-5 gün daha YSK tarafından değerlendirilecek.

Bu değerlendirmeler eğer bir sonuca ulaşmaz ise EKrem İmamoğlu İstanbul Belediye başkanı olarak göreve devam edecek.

İtirazların lumlu şekilde değerlendirilmesi sonucu ne olacağı ise YSK tarafından kararlaştırılacak.

Mutlu günler dileriz.

 

Bu sayfada arananlar:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.