Yeniden Eski Sevgili ve 11 Yalan

Bir çoğumuz,  geçmişte ilişki yaşadığımız erkekler yeniden bir araya gelmişizdir. Tabi ki eski sevgiliye dönmenin herkes için geçerli bir sebebi mutlaka vardır. Fakat çoğu zamanda yeniden bir araya gelme nedenlerimizin teker teker nasıl anlamsızlaştığımızı fark ederiz. Kısaca kendimizi kandırdığımızı fark ederiz. Kadın sitesi  aşk ve ilişki tavsiyeleri bölümünde “eski sevgili ile yeniden ilişki ve  11 Mazeret” yazımızı paylaşıyoruz..

 

Eski Sevgili Yeniden

Gönül ferman dinlemez. Kimi zaman kötü deneyimler bazen bir şekilde içimizde bitmeyen duygular, yarım kalan arzular nedeni ile eski sevgilimizle yeniden bir araya gelebiliriz. Bu çok doğal ve yaygın bir durumdur. Bu tazelenen ilişki sürecinde gerek özlem gerekse pişmanlık nedeni ila bir çok şey konuşuruz, özellikle de erkekler bir çok şey söyler. Bunlardan bazıları hasret ile ilgili masum şaşırtmacalarken bazıları ise düpedüz yalandır ve bazen biz de kendimizi kandırma isteğimiz dolayısı ile kendimize yalan söyleriz. 🙂 Gelin şimdi bu doğruluğu şüpheli sözler arasından en yaygın olanları sizinle inceleyelim.

Yeniden Başlayan ilişki Yalanları

 1. Bu sefer her şey farklı olacaktır.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-1

Dünya değişiyor, ilişkiyi ilk yaşadığımızda durum farklıydı bu yüzden şimdi çok daha farklı ve güzel  olacak …

Ne Yazık ki bu durum bu şekilde gerçekleşmemekte.  Araştırmalara göre, bir araya gelen eski sevgililerin, içlerinde bulundukları ilişkinin olumsuz noktalarına daha fazla odaklanarak, ilişkilerinin olumlu yönlerine daha az odaklanabildiklerini göstermekte. Yeniden bir araya gelen sevgililer yaşadıkları ilişki içerisindeki olumsuzlukları nadiren düzeltmeye çalışıyorlar ve geçmişte yaşadıkları ilişki içi olumsuzlukları yeniden gündeme getirip, hatırlama eğilimine giriyorlar. Bu durumda sonlanamayan çekişmelere yol açabiliyor.

 

 1. O tamamen değişti.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-2

İnsanlar değişmez. En azından çabucak ve temel olarak değişmeleri mümkün değildir.  En önemsiz alışkanlıkları bile değiştirebilmek için, samimi, güçlü, motivasyona sahip olarak, kendi kendini geliştirme isteği olması gerekliliğini siz de çok iyi biliyorsunuz. Ayrıca çok derin değişikliklerin zamana ihtiyacı olduğunu kendinizden referans alarak daha rahat anlayabilirsiniz. Eğer eski aşkınız bu özelliklere ve zamana sahip olduysa belli bir oranda değişmiş olabilir ama kendinizi kandırmayın duyarsız bir adam  1 ay sonra Don Juan a dönüşemez.

 

 1. Beni ondan daha iyi kimse anlayamaz.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-3

Haklısınız. Birlikte çok uzun ve içerisinde çok güzel anlar olan bir dönem yaşadınız. Doğal olarak birbirinizi diğer insanlardan daha iyi tanıdınız.  Peki  birbirinizi o kadar iyi tanımanız,  bilmeniz, bu ayrılığı engelleyebildi mi?

Kim Belki de sizi artık çok iyi tanıyor olması ayrılmanızın sebebiydi – bir ilişkide daima gizemli olmak gerekir öyle değil mi ?!

 

 1. Çevremde Sadece aptal adamlar var ve daha iyi birini bulma ihtimalim yok.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-4

Bu genelde alışkanlık cümlesidir. Konforlu bilinme durumundan çıkmış olmak doğal olarak bir güvenli alan endişesi yaratır ve kendinizi güvensiz bir alanda hissettirir ve bu cümleyi genelde o durumlarda kullanırsınız. Bunun sağlamasını yapmak da çok kolaydır;

Eski aşkınızı da tanımıyordunuz ama bir şekilde karşı karşıya geldiniz. Doğal olarak dünyanın en akıllı ve güvenilir adamı oydu. Peki neden sizden ayrıldı yada siz ondan ayrıldınız bu kadar kusursuzsa ?!

 

 1. O belki mükemmel değil, ama en azından benim.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-5

Bu durum genelde ayrılan taraf sizseniz geçerlidir ve dönüş yapma salvoları yapmaya başladığınızda dudaklarınızdan dökülür.

İnsan beyni kazançtan ziyade kayıplara karşı çok daha hassastır. Bu genelde ilişkiler konusunda da  geçerlidir.  Kendiniz için en iyi olan şeyi bulmalısınız, sadece henüz başkası sizin değil düşüncesi ile kafanızda bitirmiş olduğunuz bir adamı ( O belki Mükemmel değil sözü bunu ispat etmektedir J ) sizi mutsuz edeceğine emin olduğunuz halde tekrar hayatınıza eski ve gözünüzde değerini kaybetmiş bir araba gibi mecburiyetten sokma durumu size ne kadar iyi hissettirebilir ki ?!

 

 1. Yeni bir erkekle tanışmak için ayıracak vaktim ve ortamım yok.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-6

Yeni bir insanı tanımak öncelikli olarak ufkunuzu genişletme fırsatıdır. Eğer sosyal ortamınız yok ve yeni insanlarla tanışma imkanınız yoksa interneti deneyin .

Dünya üzerinde ‘de son bir yıldaki evliliklerin yaklaşık % 15’si birbirini tanışma sitelerinde bulan çiftler tarafından gerçekleşti.

Ayrıca farklı ülkelerden insanlarla tanışma ve evlenmeseniz yada sevgili olmasanız da edinebileceğiniz farklı arkadaşlıklar ile ufkunuzu dünyanızı büyütebilirsiniz.

 

 1. Şimdilik arkadaşız , ne olacağını zaman gösterecek.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-7

Kural olarak, eski Sevgililer arasındaki dostluk düşük kalitededir. Bu tür ilişkiler duygular ve güven yüzünden çok fazla gelişemez. Bu arada yapılan araştırmalar eski biriyle arkadaş olma arzusu bir tür akıl hastalığının bir işareti olabileceğini göstermekte.

 

 1. Bir Şeyler yedik içtik ve birlikte eve döndük.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-8

Genelde hiç itiraf edilmese de,  yapılan araştırmalar Kadınların yaklaşık % 40’ı ve erkeklerin yaklaşık % 50’si eğer hayatlarına yeni bir insan girmediyse  eski sevgilileri ile yeniden en az 1 defa “yatmaktadır”.  Eğer sizin de başınızaböyle bir durum  geldi yada geliyorsa, bu durumu  yaşayanın sadece siz olmadığınızı yukarıdaki oranlardan anlamışsınızdır.  Sevişmiş olmanız eski sevgilinizle yeni başlamak için bir neden değildir. Bu durumun her iki taraf için güvenli bir alışkanlık duygusu ile olduğunu farkında olmalısınız.

Sadece bu durumun alışkanlığa dönüşmesine müsade etmemenizi tavsiye ediyoruz,  eski sevgilinize düzenli seks yapmanız yeni bir sayfa açmanız için önünüzde engel oluşturacaktır.

 

 1. Kimse mükemmel değildir.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-9

İyi de kim mükemmeldir ki zaten ?! size kim  böyle bir soru sordu ki “ sevgilin mükemmel miydi ?” gibi.

Çocuklar ve zeka konusunda sorunu olmayan yetişkin hiç kimse karşısındaki kişinin mükemmel olmasını beklemez. Ama birlikte mutluluk veren mükemmel anları çok fazla yaşadıkları kişiler ile birlikte olmak ister. Eğer ayrıldıysanız bu durum en azından bir taraf için mümkün olmuyor demektir.

Bu durumun değişmesi çok da kolay olmamaktadır.

 

 1. Eski Sevgilim beni bir türlü rahat bırakmıyor.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-10

Ayrıldıktan sonra sevgililerden biri aniden daha önceden göstermediği oranda ilgi göstermeye  başlatabilir. Sosyal ağlardaki çağrılar, mesajlar, yorumlar, beklenmedik ziyaretler. “Bu aşk” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.  Bu çoğu zaman ” Hiçbir kadın Beni unutamamalı” ve “hiç kimse olmazsa en azından o orada dursun” duygularından biri ile baş gösteren bir , tam kontrol ihtiyacıddır.

 

 1. Belki de ben abartıyorum.
yeniden-ex-ask-ve-11-yalan-11

Belki de gerçekten abartıyorsun.  Aile yada arkadaş yorumları baskıları yüzünden, iş yerinizden kaynaklı bir problem veya diğer dış nedenlerden dolayı ayrıldıysanız, ikinci bir deneme sizin başarılı olabilir. Yine de ne yazık ki, çoğunlukla bir ayrılmanın nedeni daha ciddi nedenler dolayısı ile olur.

Nihayetinde günümüzde  bir ilişkiyi sona erdirmek için iki kişi arasında söz konusu olan gerçek bir sebep gerekir , Öyle değil mi ?

 Aşk ve İlişkiler hakkındaki yazılarımızı okumaya devam etmek için  HEMEN BURAYA TIKLAYIN.

,

TAVSİYELER ve KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA YAZI İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

Güzel ilişlkiniz samimi bir ömür dilerim

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.