Tatilde sporsuz zayıflama

Uzun bir pandemi sürecinden çıkıyoruz ve bazılarımız belki biraz formunu kaybetti. Kilo vermek ve bikinimize fit vücudumuzla girmek için geç kaldığımızı düşünüyor olabiliriz fakat gittiğimiz yerde de çok fazla kendimizi yormadan hızlı etkili bazı şeyler yaparak kilolarımızın en azından bir kısmından kurtulabiliriz. Sihirli kadın sitesi  form beslenme bölümünde sizlerle yazın spor yapmadan nasıl zayıflanır konusunu paylaşmak istiyoruz…

 

Tatilde Nasıl kilo verilir?

yazin-spor-yapmadan-nasil-zayiflanir-dinlenirken kilo-verin

Yaz ayları kilo vererek fit görünmeye çalışırız kimi zaman hedeflerimize ulaşırken kimi zaman da bir türlü fazla kilolarınızı atamaz ve fazla kilolarımız ile tatile gideriz. Çoğunlukla fazla kiloları vermek için spor salonlarına gider veya farklı diyetler uygulayarak fazla kilolardan kurtulmaya çalışırız. Bugünse size tatil yaparken kilo vermenize yardımcı olacak bazı tavsiyelerde bulunacağız. Tatilde kilo vermek Aslında çok kolaydır sadece tatilin kendisinin gerekliliğini yapmanız fazla kilolarınızı atmanız için yeterlidir. Sizleri çok mutlu edecek ve tatilinizde nalı koymayacak şekilde yapacağınız bazı basit şeyler size keyifli ve hızlı kilo verme imkanı sağlar…

 

  • Keyif yürüyüşleri yapın
yazin-spor-yapmadan-nasil-zayiflanir-yuruyun

Tatil sırasında olabildiğince uzun keyif yürüyüşleri yapın. Eğer tatil yaptınız yaz Kumsal Barın duruyorsa mümkün olduğunca kumsalda yürüye bildiğiniz kadar uzun mesafeler yürüyün. Bu sırada denizin güzelliğine sahildeki insanlara ve Bulunduğunuz yerin güzelliklerine bakmayı ihmal etmeyin. 😉 …

 

  • Bol bol balık yiyin
yazin-spor-yapmadan-nasil-zayiflanir-bol-balik-ye

Muhteşem bir şey değil mi olabildiğince çok etli deniz ürünleri yemeniz sağlıklı yağların vücudumuza girmesinin yanı sıra Detoks etkisi göstermektedir tatil boyunca hiç sıkılmadan istediğiniz kadar çok balık yiyin.

Tabi balık yiyin derken yanında sürekli olarak alkol eklemenizi tavsiye ediyoruz nihayetinde alkol kanda direkt olarak şekere dönüşmekte…

Ayrıca Bulunduğunuz sahil şeridinin denizlerinden çıkan balıkları tüketmeniz aynı iklimde olması nedeniyle en sağlıklı olandır bunu da unutmayın…

 

  • Hindistan cevizi sütü için
yazin-spor-yapmadan-nasil-zayiflanir-hindistan-cevizi-sutu-icin

Yukarıda belirttiğimiz gibi alkol alımı vücutta direkt olarak şekere dönüşmektedir ama bunun yanında tükettiğiniz Gazlı içecekler meyve suları gibi içecekler de içerdiği Kafein fruktoz sakkaroz ve şeker nedeniyle sizler için çok iyi değildir ve kilo almanıza neden olabilir.

Bunun yerine hindistan cevizi sütü ya da diğer bir adıyla Hindistan cevizi suyu içebilirsiniz.

Hindistan cevizi suyu mükemmel bir detoks içeceğidir aynı zamanda dengeli şekilde hızlı kilo vermenize yardımcı olur…

 

  • En az 30 dakika yüzün
yazin-spor-yapmadan-nasil-zayiflanir-yuzun

Yürümeden sonra en sağlıklı ve Sürdürülebilir spor aktivitelerinden  en önde geleni yüzmektir. Yüzmek suyun direncini Vücudumuzun dengesini sağlamak için avantajınız çevirmenin yanı sıra vücut şeklinizin olabildiğince düzgün olmasına yardımcı olan harika bir fiziksel aktivitedir.

Yüzme bilmiyorsanız bile mutlaka 30 dakika suyun içerisinde kalmaya çalışarak bedeninizi ister istemez çalıştırıyor olacaksınız.

Eğer yüzme biliyorsanız da yavaş Tempo ile Mola vererek 30-40 dakika yüzmeniz hem dengeli şekilde kilo vermenize hem de vücut şeklinize olabildiğince güzel olmasını sağlayan bir etkinlik olacaktır…

 

  • Su içinde spor yapın
yazin-spor-yapmadan-nasil-zayiflanir-suda-spor

Su vücudunuzu rahat hareket ettirmenizi sağlayan Vücudunuzun ağırlığını alan bir ortam olmasının yanı sıra direnci de kaslarınızın olabildiğince Etkin biçimde çalışmasına yardımcı olan bir yoğunluğa sahiptir.

Dolayısıyla spor salonlarında ağırlık kaldırmak yürümek koşmak gibi aktiviteler yerine suda belli hareketleri yapmanız çok daha dengeli sakatlanma riski az ve yüksek enerji harcatan ve kalori yakan bir bedensel etkinliktir..

Eğer suda spor yapamıyorsanız veyahutta ne yapacağınızı bilmiyorsanız Bunun yerine su içerisinde yakınınızdaki birileriyle oyunlar oynayabilirsiniz.

Bu hem kilo vermenize yardımcı olacaktır hem de sosyalleşme Yenice yardımcı olarak çok daha eğlenceli bir tatil geçirmenize yardımcı olacaktır.

SU ALTINDA SPOR YAZIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN

 

  • Bol bol mutlu olun

yazin-spor-yapmadan-nasil-zayiflanir-mutlu -ol

Mutsuzluğun birçok rahatsızlığa yol açtığı bilinmekte. Fakat bunun yanı sıra alınan kiloların da kişinin psikolojik durumu ile ilişkili olduğu kanıtlanmış bir gerçek.

Dolayısıyla olabildiğince sizi mutlu eden şeyleri tatilde yapmanız aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olacaktır bol bol mutlu olun.

2 BASİT HAREKETLE GÖĞÜSLERİNİZ NASIL DİKLEŞİR ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN OKUYUN

ve

FORM VE BESLENME İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN  …

Güzel günler dileriz.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.