Yaşlılık Kadınların Cehennemidir !

Gerçekten Ninon de Lanclos un ( X Ninon de l’Enclos ) 1600 lü yıllarda sarf ettiği bu cümle günümüzde de geçerliliğini koruyor mu ? Kadın sitesi güzellik bölmünde ” Kadın, yaşlılık ve güzellik” yazımıza yer veriyoruz

Reklam

 

Yaşlanmaktan korkmakyaslilik-kadinlarin-cehennemidir-yaslilik-kacinilmaz

Yaşlanmak hepimizin ölüm korkusunun ardından en büyük korkularından biri olarak yerini içerisinde yaşadığımız 21. yüzyılda da devam ettirmekte. Bu olumsuz durumu geciktirmek mümkün mü ? sorusu hepimizin kafasını kurcalamakta ve farklı yöntemlerle yaşlanmanın etkilerini azaltıp en azından minimuma indirgeyip genç bir görünümle ölmek için yoğun çaba sarf etmekteyiz.

 

Genç bir görünüm için Neler yapıyoruz ?

Özellikle günümüzde reklamlar ile karşımıza çıkan bir çok seçenek mevcut peki bu seçeneklerin Hangileri doğru hangileri yanlış.

Öncelikle bugünkü dışsal yöntemlere bir göz atalım.

  • Makyaj Sanatı
  • Dermatoloji ürünleri
  • Estetik çözümler
  • Yaradana Dualar

 

Öncelikle yukarıda belirttiğimiz tüm örnekler bedenimize dışarıdan müdahaleye muhtaç olan güzellik destekleyicileri olduğunu tekrar belirtmek istiyoruz. Makyaj yaparak var olan yaşlanmanın etkilerinin üzerini örtmeyi hedeflerken. Dermatoloji ürünleri ile cildimize uyguluyorsunuz veya botoks gibi enjekte yöntemi ile cildimizin içerisine verdiğimiz kimyasallar ile gençliğimizi güzelliğimizi hep taze tutmak istiyoruz.

Estetik müdahaleler ile de meşakkatli yollardan geçiyor ve cerrahi ameliyatlar ile 10-15 sene daha gençleşebiliyoruz.

 

İçimiz yaşlanmaya devam ediyor !

 

Unutulmaması gereken en önemli şey dış görünüşümüzü ne kadar genç tutarsak tutalım içimizde yaşlanmaya devam ediyoruz. Tıbbın ilerlemesi bizlere gösteriyor ki daha önce sağlık açısından da uygulansa tıbbi çözümlerin yan etkileri yıllar sonra çıkabiliyor. Estetik müdahaleler ise farklı deformasyonlara yol açabiliyor ve ilerleyen zamanlarda bir çok farklı lezyonlara deformasyonlara yol açarak yeniden bıçak altına yatmamıza sebebiyet verebiliyor.

Cerrahi ve medikal çözümleri işinin ehli olan ve güvenilir kaynaklardan almak gerekliliği konusunda sizleri uyarmaya ihtiyaç duymuyoruz bu durumun önemini eminiz ki farkındasınızdır.

 

içsel olarak yaşlandığımız gerçeğini her ne kadar kimliğimizi göstermeyerek çevremizdeki insanlar bilmese bile biz biliyoruz.

Bu durumun karşısında yapılması gereken şeyleri aslında biliyoruz fakat bazı gerçekleri de göz önünde bulundurarak değerlendirmek gerek.

Doğal beslenmek çok önemli !

Öncelikle vücudun doğal besinler ile tabiatını çok daha iyi koruduğunu ve daha uzun bir yaşam vaat ettiğini biliyoruz. Peki doğal besinlere ulaşmak bu kadar kolay mı ? ne yazık ki değil. Günümüzde endüstriyel tarım ve hayvancılığın geldiği nokta bu durumun pek o kadar da kolay olmadığını göstermekte. Organik tarım adı verilen sistemlerin ise çoğunun 20 yıllık bir inorganik( organik olmayan) tarım ardından toprak üzerindeki etkilerinin geçmesinin öyle 1-2 senede olamayacağını bilim adamları kolaylıkla ispatlamış durumda.

Bu durumu nek adar başarmak zor olsa bile mümkün olduğunca doğal besinler bulmaya gayret etmeliyiz.

 

Her gıdayı mevsiminde yemek çok önemli !

Gıdaları doğal olarak tüketmenin yanı sıra bu gıdaları özellikle sebze ve meyveleri tabiatta doğal ortamında yetiştiği mevsimde tüketmek gerekmektedir. Unutmamalı ki doğa bu gıdaları olabildikleri en doğru zamanda dünyaya sunuyor ve o zaman süresince yemeniz gerçek anlamda fayda veriyor.

 

Bedensel aktivite çok önemli 

 

Bedensel aktivite hem vücudumuzun direncini artırmakta hem de nöro-toksinlerin vücudumuzdan atılma hızını artırarak doğal olmayan gıdaların zararlı etkilerini azaltıyor hem de ömrünüzün geri kalanında doğal olarak düşecek olan dayanıklılığınızı.

Sizler için kardio aktivitenin ( özellikle yürüyüş )  ve pilates gibi vücut dayanıklılığını ve direncini artıran aktivitelerde bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

Dış güzelliğiniz çok önemli fakat unutmayın ki içsel güzelliğiniz genç görünmekten ve uzun ve sağlıklı bir yaşamın çok daha önemli olduğunu yaşlandığımızda göreceğiz.

ESTETİK VE GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Güzel günler dilerim

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.