Yapmak istediklerinizi neden yapamıyorsunuz

Hepimizin hayatında yapmak istedikleri şeyler vardır. Bu hayatın duygusal veya Finans anlamında birçok farklı şekilde kafamızın içerisinde sürekli olarak yer tutar ve sürekli bu arzularımıza çoğunlukla ulaşamaz ve mutsuz oluruz. Acaba neden yapmak istediğimiz veya yaşamak istediğimiz güzel şeylere ulaşamayız. Sihirli kadın sitesi olarak Bugün sizlerle neden yapmak istediklerimizi ulaşamıyoruz konusunu inceleyeceğiz…

 

Yapmak istediklerim izle aramızda sürekli bir engel var

yapmak-istedikleriniz-ile-aranizdaki-engel-2

Duygusal yaşamımızda yaşamak istediğimiz mutlu onlara engel olan bir şeyler var. Aynı şekilde maddi konularda da sürekli olarak bir döngü içerisindeyiz ve bir türlü bizi mutluluğa kavuşturacak olan refaha ulaşamıyoruz.

Tamam ne denir sürekli olarak bir şeylerin bizlere engel oluyor olması. Ya çevremizdeki insanlar bizlere uygun değil ve Sürekli mutsuz ilişkiler yaşayarak bir döngü içerisinde giriyoruz ya da ayrılıklar baş gösteriyor. Aynı şekilde maddi anlamda sürekli zorluklar yaşıyoruz birileri sürekli olarak bizim maddi anlamda refaha kavuşmamıza engel oluyor veya çevremizde gelişen şartlar sürekli olarak önümüzü kesiyor.

Bu durum doğal olarak bizleri çok mutsuz ediyor ve bizim dışımızda gelişen bu olayların sürekli olarak mutluluğumuza engel olduğu duygusu bizleri bitmeyen bir umutsuzluğa sürüklüyor.

Her iki konuda da dünyanın aleyhimize çalıştığını düşünüyoruz Fakat aslında Durum böyle değil…

 

Mutluluk ile aramızdaki tek engel biziz

Bir şekilde yaşadığımız olumsuzlukların çevremizden kaynaklı olduğunu düşünmek en kolay seçim olarak karşımıza çıkıyor ve biz doğal insanın en kolay tercihini yapıyoruz ve çevremizdeki olan olaylara ve kişileri suçlu olarak ilan ederek bir şekilde Kaderimize teslim olarak mutsuzluğa mahkum oluyoruz.

Fakat aslında bizleri mutsuzluğa mahkum eden çevremizde olan olaylar veya kişiler değil. Tam anlamıyla çevremizde olan olaylara razı gelen veya kişilerin yaptıkları davranışlardan etkilenmeyi tercih eden bizleriz.

Dünyada sadece bizim çevremizde olumsuzluklar olduğunu düşünerek ve buna kendimizi inandırarak aslında bir şekilde dünyanın merkezinin Biz olduğunu düşünmek birçok insanın yaptığı hatalı düşünce şekillerinden biri…

 

Mutlu olmak bir seçimdir

yapmak-istedikleriniz-ile-aranizdaki-engel-3

İnsanoğlu mutluluğu ulaşılamayacak bir yere koyarak ulaşamadığı bu mutluluğa Hasret duymayı seven bir yapıya sahiptir.

Çevremizde Birçok insanları gözlemlediğimizde aralarında kendi değer yargılarımıza göre mutlu olmayı başarabilenleri gördüğümüzde kolayı seçmiş olduklarını düşünerek kişilik yapılarına saldırıda bulunmayı da kendi sağlıklı olduğunu düşündüğümüz düşünce yapısına Sadakat gösteririz.

Halbuki mutlu olan insanlar kolay olanı seçmiş ve Bu doğrultuda zorlanmadan ilerleyenler Yani “Mutlu olmayı Seçenler”dir…

 

Neden mutlu olmayı seçemiyoruz

Hepimiz aslında yanılmayı bir şekilde hatalar yapmayı kaybetmek olarak algılarız. Bu durum zincirleme olarak kaybetmeyi kabullenmeme duygusunu yanında getirir.

Bu aslında hepimizin doğru olmadığını kabullenme durumu olarak görme yanılgısıdır.

Halbuki doğru olduğunu düşündüğümüz düşünce fikir ve durumlar Aslında çoğunlukla bizim seçimlerimizin ve düşüncelerimizin oluşturduğu durumlar değil ailemizin çevremizdeki insanların Aynen Bizler gibi kendi doğrularını kendilerine göre bizlere yansıtması ve bunun da bizim içimizde doğru olarak kabullenmemize neden olan yanılgıdan başka bir şey değildir.

Ve bu durum Aslında içimizde var olan bizim için gerçek mutluluk anlamına gelen davranış biçimlerimizi baskılamaya ve perdelememize neden olur.

Eğer aksi olsaydı ya mutlu olurduk ya da mutluluğu gerçeklik dışı bir olay olarak algılamazdık…

 

Hayatı kendi mutluluğunuz yönünde deneyimlemeyi seçin

yapmak-istedikleriniz-ile-aranizdaki-engel-4

Mutluluğun bir seçim olduğunu ve hayatın olumlu ve olumsuz gibi görünen aslında Sadece deneyimlerden oluşan ve her insan için farklı mutluluk anlamı olan bir süreli zaman olduğunu unutmayın.

Kendi hayatınızı sevin, kendi hayatınızı yaşayın, kendinizi tanımaktan korkmayın. Emin olun Çok güzel Duygu ve düşüncelere sahipsiniz. Ve çevrenizdeki insanlar toplum sizi Sahip olduğunuz değerlerle sevecektir.

Eğer siz şu anda gerçek siz değilseniz çevrenizdeki insanlar da sizi değil daha önce yüklenmiş olduğunuz ve olduğunuzu zannettiğiniz kişiyi seviyorlardır.Dolayısıyla sizi değiştiğinizden dolayı sevmeyecekler ise,  şu anda da gerçek sizi sevmediklerinden dolayı aslında hiçbir şey kaybetmiş olmayacaksınız…

Bu yazımızda bizlere danışmanlığı ve eğitimleri ile yardımcı olan sevgili Yalın Doğa Karoğlu’na sonsuz teşekkür ediyoruz.

KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Mutlu ve kendiniz olduğunuz bir ömür dileğiyle

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.