YALIN-IZ ANNE OLMANIN DAYANILIR AĞIRLIĞI

Kadının yalnız olması ne demek bilir misiniz? Bakmakla yükümlü evladı varsa ve bir de kendi hayatının yanında evladının da sorumluluğunu alması ne demek bileniniz var mı ? bir de baba tüm yaşanılanlardan bihaberse, biyolojik babalığı hayatının misyonu yapmışsa vay o kadının haline… Evlilikle taçlandırılan ilişkinin yürümemesi konusu koşulları değerlendirerek hatta içselleştirilerek yazılması gerektiğini düşünüyorum. Neticeyle ilgili bizim konumuz… özellikle çocuk ya da çocuklarının tüm sorumluluğunu taşıyanlara bu yazımız…

 

SERTLİĞİ ÖFKESİNDEN DEĞİL :  GÜCÜNDEN !

Sert çünkü güçlü

Eğer ki içinizde böyle bir durum yaşayan birileri varsa alın karşınıza inceleyin o kadını… dimdik duran, mizacı sert, eril tarafını beslemiş kadın görürsünüz. İşinde , iş yerinde bile tüm sorumluluğu taşıyabilecek bir profil çizerler size… Canı acır ama belli etmez, canının acıdığını belli etmişse sonrasında biraz hırçınlaşır. Taşıdığı sorumluluklarının izlerini kendi içlerine dönüp fark ederse işte o zaman o anlarda yalnız kalmak istediğine şahit olursunuz.

“yapamam” kelimesini pek duyamazsınız o kadından…  çünkü “yapamam” kelimesinin aslında “benim yamacımda yapabilen olduğu için yapamam” olduğunu kendi yalnızlığından ötürü iyi bilir. Çünkü bilir ki o “yapamam” diyen kadının yanında birileri vardır ve bir şekilde işleri hallediliyordur. Kendi işini kendi yapmaya o kadar kuruludur ki, bir başkasının yardımına bazı yalnız anneler tepki bile gösterebilirler.

Yüzünün çizgilerine iyi bakın sevgili dostlar… sert bir görünüme sahiptir ki buna çeşitli baskılardan dolayı mecbur bırakılmıştır. Yüzü gülmez mi ? diye düşünmeyin.. emin olun ki o kadının gülüşü gerçek gülüştür. Gerçeğin ta kendisini tek başına yaşadığı için gözyaşı da gerçektir, iç çekişi de …

 

SORUNU GÖZÜNDEN TANIR

Kimi ipe sapa gelmez sorunları konuşanları pek kale almadığını hissettirir… sizi önemsemediğinden değildir o.. size kendinizi, yerinizi hatta haddinizi bildirici cümlelerin hasını bu kadınlardan duyabilirsiniz.

Girişimciliğin ne olduğunu kendilerinden öğrenebilirsiniz. Biz insanoğlu ne zaman başımız sıkışsa birer mucide dönüştüğümüz için pratik yolların tarifini kendilerinden sorabilirsiniz. Ulaşmak istedikleri bir hedefleri varsa tüm yollar ince elenip sık dokunmalı, tüm olasılıklar ince süzgeçten geçmeli, ekstra bir sırtlanacak sorun yaşanmaması için tüm detaylar düşünülmelidir… mecburdur sevgili dostlar.. mecbur… Barınmaya, beslenmeye, giyinmeye ihtiyacı olan bir ikinci, üçüncü, dördüncü belki de beşinci kişileri yani evlatları  vardır. Hedefe giderken yapacağı tek bir hata çarpı iki, çarpı üç, çarpı dört, çarpı beş demektir de ondan…

İşte bu kadınlar erkekler tarafından ilk önce hoşa giden fakat belli bir süre sonra kendi erkekliğini sürdüremeyeceğini düşündüklerinden ötürü kaçılan kadınlar olup çıkarlar. Kadının hissettirdiği gücün altında ezilen erkek iyi ki gitmiştir zaten. Erkek bilse ki bu gücü sevgiyle, aşkla birleştirince neler olabileceğini, birlikte nasıl büyüyeceklerini, kalplerinin genişleyeceklerini hiç giderler mi! Daha doğrusu GİDEBİLİRLER Mİ ?!

Kainatın muhteşemi, sevgili kadınlar!  bilin ki çok güçlüsünüz, bilin ki istediğiniz her ne ise yaratılış gereği o narin, kırılgan yapınız sapasağlam örülmüş bir duvar kadar güçlü bir hale dönüşebilirsiniz. Kadın olmaktan  korkmayın! HATTA YALNIZ OLMAKTAN BİLE KORKMAYIN!

Yalnızlık varsa yalnızlığınız vazgeçemediğiniz ise gelin ses edelim birlikte… Bu şarkı bizden size… Sevgiyle…

Zuhal Olcay – Yalnızlığım  

Zuhal Olcay – Yalnızlığım  ( Sözleri ) 

Yeni tanıştık belki de 
Ama kimbilir belki de hep vardın
Eşlik ediyordun sessiz ve sinsice belki de
Şimdi şimdi anlıyorum 
Kurnazca ayırdın beni beki de
Lime lime savurdun sevdiklerimi
Belki de

Yalnızlığım
Yaşamak zorunda olduğum beraberliğimsin
Yalnızlığım kanımsın canımsın
Sen benim çaresizliğimsin

Yalnızlığım
Bugünüm yarınım 
Sen benim hüzünlerimsin
Yalnızlığım
Tek bilebildiğim sen benim 
Vazgeçilmezimsin

Senin olmamı istedin 
Ama belkide bir aşık gibi
İnatla bunca zaman kendine sakladın
Belki de bir tohum gibi serpildin 
Filizlendin ben oldun belki de
Yatağımı bile paylaşabilmek için 
Benimle

Zep
Zep

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.