Whatsapp da Bu Mesajı Sakın Açmayın !!!

 

Reklam

Dünyanın en büyük internet üzerinden kısa mesajlaşma platformu WhatsApp üzerinden gelen mesaj İngilterede başlayan bir dolandırıcılık platformu.

Bu dolandırıcılığın Türkiye’ye de sıçrama ihtimali Türk kullanıcıları tehdit altında tutuyor.

Öncelikle aşağıdaki gibi bir mesaj telefonunuza gelirse kesinlikle yönlendirme linkini tıklamamanız gerekmekte. Eğer teyid almak istiyorsanız Iphone kullanıcısıysanız Aplle Store giderek,android kullanıyorsanız Google Play store gidin ve WhatsApp uygulamasınıkontrol edin. Sizlerden büyük ihtimalle herhangi bir ücret talebi olan bir bildirim istemiyor olacaktır.

whatsapp-da-mesaji-sakin-acmayin-1

Ücret ödemek için tıklarsanız ne olur

Whatsapp Ücreti ödemek için hemen tıklayın gibi bir ibare varsa ve tıklarsanız sizi yönlendirdiği sayfa sizin onayınızı almış olacak ve akıllı telefonunuza virüs yükleyecektir.

WhatsApp Virüsü ne yapıyor ?

Öncelikli olarak bilgi güvenliğinizi tehdit altına alacak olan bu virüs, banka bilgileri özel bilgi ve resimler kişi listeniz ve mesajlaşma platformunuzu isteğiniz dışında kötü amaçlı kullanılması gibi tehditlerle karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır.

 

Bu virüs Nasıl mesajlar içerebilir ?

Bu virüsü yüklemek için olası mesajları aşağıda sıralıyoruz bu ve benzeri mesajlar gelirse kesinlikle tıklamayın ve mesajı hemen silin.

Reklam

 

  • WhatsApp artık ücretli yenilemek için aşağıdaki linki tıklayın. 
  • Whatsapp’ı ücretsiz olarak kullanmaya devam etmek için hemen tıklayın.
  • Kullandığınız ücretsiz WhatsApp uygulamasının süresi dolmuştur indirimli olarak 5 TL yerine 3 TL ye sahip olmak istiyorsanız hemen tıklayın.
  • WhatsApp uygulamanızın süresi dolmuştur. Ücretli olarak kulanmaya devam etmek için Tıklayın.
  • 24 saat içinde WhatsApp uygulamanız kullanım dışı olacaktır. WhatsApp ınızın kapanmaması için aşağıdaki linkten aktif edin ve/veya ücret ödeyin. 

gibi mesajlar olur Tekrar ediyoruz WhatsApp Artık ücretli anlamında bir mesaj gelirse itimat etmeyin hemen mesajı silin !

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA TAKİPÇİ ARTIRIRKEN DİKKAT EDİN ,  yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

Benzer yazılar

2 yorum var: “Whatsapp da Bu Mesajı Sakın Açmayın !!!

  1. Whatsapp da sapıttı son zamanlarda. Bir de whatsapp Türkçe nasıl söylenir konusu var. Beni deli ediyor bu whatsapp diyenler. vatsap değil, ingilizce okumayı bilenler bile aynı hatayı yapıyor. vatsep gibi okunması gerekiyor. application yani eplikeyşın…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.