Vücudunuzun Yardım İstediği 7 Belirti

İnsan vücudu, aynı anda birçok şeyin gerçekleştiği mükemmel bir sistemler bütünüdür. Bu muhteşem mekanizma sistemi içinde meydana gelen arızalar konusunda bizlere belli sorunlar yaşatarak bazı sinyaller verir. Bu sinyaller çoğu zaman farkında olmadığınız ve bir şeylerin ters gittiğini ve müdahaleniz gerektiğini söyler. Eğer bu sinyalleri göz ardı edersek, önemli sağlık sorunlarına yol açabilir ve bizi çok daha zor olumsuz sağlık durumlarına itebilir. Kadın sitesi sağlık bölümünde “dikkat etmeniz gereken bazı önemli sağlık işaretleri” hakkında size bilgi vermek istiyoruz.

VÜCUT RAHATSIZLIK BELİRTİLERİ

Aşağıda ki sinyallerin biri yada bir kaçını bir arada yaşıyorsanız mutlaka bir sağlık kurumuna giderek ilgili doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

  1. Cilt Kuruluğu neden olur ?
vucut-rahatsizlik-belirtileri-cilt-neden-kurur

Cildin kuruluğu, E vitamini eksikliğini gösterebilir. Bu nedenle, daha fazla sebze, yağ, fındık ve balık tüketmeniz gerekmektedir.

 

  1. Tatlı yeme ihtiyacı neden olur ?
vucut-rahatsizlik-belirtileri-neden-tatli-yemek-isteriz

Birden tatlı bir şey yemek için çok kuvvetli hatta önü alınamaz bir istek duyabilirsiniz, eğer şeker ( diyabet ) gibi bir rahatsızlığınız yoksa bunun sebebi stres, depresyon veya tükenmişlik sendromu olabilir. Vücudunuz glikoz istiyor demektir. Dengesiz kilo almak istemiyorsanız meyve veya bitter çikolata ( siyah çikolata )Tüketerek vücudunuzun ihtiyacı olan glikozu ona verebilirsiniz.

 

  1. Uykusuzluk, sinirlilik ve bacak krampları neden olur ?
vucut-rahatsizlik-belirtileri-neden-uyuyamiyorum-kramp-giriyor

Eğer Insomnia ( uyku bozukluğu / uyuyamamak ) gibi belirtilere sahipseniz, vücudunuz magnezyum ve potasyuma ihtiyaç duyuyor demektir. Bu hayati unsurları yenilemek için günlük diyetinize domates, portakal, muz ve ıspanak eklemelisiniz. Ayrıca biraz hareketlenerek vücudunuzu bir sportif aktivite ile biraz yormanız hem hamlığınızı atmanıza yardımcı olarak vücudunuzu forma sokacak hem de doğal olarak biraz sizi yorarak uyumanıza yardımcı olacaktır.

 

  1. Buz yeme isteği neden olur ?
vucut-rahatsizlik-belirtileri-neden-soğuk-yemek-istiyorum

Eğer çok soğuk bir şeyler yemek hatta ağzınıza bu atmak isteğiniz oluyorsa, bu durum anemi belirtisi veya kanınızda demir eksikliği olduğu konusunda bedeninizin bir uyarısı  olabilir. En iyi demir kaynakları sığır eti, yumurta ve sakatatlardır. Bununla birlikte, buz yeme hissiniz çok fazla ve sürekli enerjiniz düşükse mutlaka bir doktora danışmalısınız.

 

 

  1. Zayıf tırnak ve saçlar neden olur ?
vucut-rahatsizlik-belirtileri-neden-tırnak-cansızdir-neden-saclar-cansizdir

Eğer tırnaklarınız çok zayıf ve yıpranmışsa, saçlarınız cansız ve sürekli zayıf kuru bir yapıya sahipse, Vücudumuz size B vitaminine ihtiyacı  olduğunu söylüyor. Daha fazla süt içmelisiniz aynı zamanda ve bazı yosun türleri ve mantarlar yüksek oranda B Vitamini içerir.

 

  1. Göz bebeği etrafında halka oluşması neden olur ?
vucut-rahatsizlik-belirtileri-neden-gozbebegi-etrafinda-halka-olur

Göz bebeğinizin ( iris ) etrafında normalde olmayan halkaların oluşması genellikle 50’li yaşın üzerindeki insanlarda görülebilir ve bu durum normaldir. Ancak, eğer daha genç bir insanda bu halka oluşumları görülüyorsa kötü kolesterol düzeylerinin yükseldiğinin bir işaretidir. Bu konuda kesinlikle bir doktora danışmalısınız.

 

  1. Diş eti kanaması neden olur ?
vucut-rahatsizlik-belirtileri-neden-dis-eti-kanar

 

Dişlerinizi fırçalarken diş etlerinizin aniden kanamaya başlıyorsa veya nedensiz yere sürekli kanıyorsa, genelde C vitamini eksikliğinin göstergesidir. Yemeklerinize şu ürünleri ekleyin: narenciye, ıspanak, yeşil ve kırmızı biber, domates, lahana, karnabahar ve brokoli.

Bu arada bu durum bazı şartlarda kanser belirtisi olabilir siz güvende olmak için mutlaka doktorunuza danışın !

SAĞLIK KONUSUNDAKİ DİĞER YAZILARIMIZI . OKUMAK İÇİN …

Sağlıklı günler ve bir ömür dileriz

 

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.