Kadın Cinsel Organında Kötü Koku ve Akıntı

Çoğu zaman muayyen zamanlar sırasında cinsel organımızdan koku gelmesi Biz kadınların en doğal durumlarından biridir. Vajinal koku ve akıntı normal zamanda başka bir sorunu işaret ediyor olabilir. Kadın sitesi kadın sağlığı bölümümüzde sizlerle “Vajinal koku ve akıntı neden olur ? ” yazımızı paylaşıyoruz

Cinsel organdan iltihap kokusu ve akıntı neden gelir

vajinada-kotu-koku-ve-akinti-2

Adet döneminde vajinal koku ve akıntı normal sayılabilecek durumlardır ve genellikle ciddi bir rahatsızlık belirtisi değildir. Bu koku regl döneminin bitmesinin ardından sona ermekte ve kullandığımız kokulu pedler veyahutta düzenli olarak değiştirdiğimiz çamaşır ile önüne geçebileceğimiz bir durumdur.

Fakat kadın cinsel organından muayyen dönem haricinde gelen koku ve Sıra dışı akıntı farklı bir durumun habercisi olabilir.Öbenmle belirtmek istiyoruz Eğer kadın cinsel organından iltihap kokusu ve veya akıntı geliyorsa bu durum sağlığınız ile ilgili küçük veya büyük bir sorunun habercisi olabilir. Genellikle dikkate alınmaz ve ilerleyen zamanlarda can sıkıcı sağlık sorunlarına neden olabilir.

Cinsel organdan gelen akıntı ve koku rahim içerisinde yer alan yumurtalığın üstü ciddi veya basit bir enfeksiyonun en yaygın biçimde yaşanan idrar yolu iltihaplanmasının göstergesi olabilir. Bu enfeksiyonlar cinsel birleşme sırasında meydana gelen aşınmalar veya yanlış temizleme alışkanlıkları, hatalı temizlik ürünü kullanma, yanlış maddeden yapılmış külot kullanımı ve buna bağlı enfeksiyonlar ve bunun gibi  bir çok basit nedenden dolayı meydana geliyor olabilir. Aynı zamanda kullanılan Bazı ilaçlar vücut salgılarında ki dengeyi değiştirerek kokuya neden olabilmektedir.Fakat bu durum meydana gelen rahim ağzı kanserinin önceden belirtisi rahim içi duvarı olan Flora adı verilen dokunun incelmesi bir sebepten üzerinde enfeksiyon oluşması veya yumurtalık kanserinin başlangıcının belirtisi olabilir…

 

Koku veya akıntı varsa ihmal etmeyin

Eğer cinsel organınızdan nedensiz yere kan, iltihap akıntısı benzeri sarı yeşil yeşil kahve veya koyu kahverengi bir akıntı geliyorsa genellikle  Genellikle kadın cinsel organında meydana gelen kötü kokuya da  bu tarz akıntılar neden olmaktadır.

Öyle bir durum ile karşı karşıya iseniz mutlaka en kısa zamanda kadın doktorunuza başvurmanız çok önemlidir. Bu durum basit bir şey olsa bile hem sağlığınızı bozarak yaşam kalitenizi düşürür hem de cinsel yaşamımızı olumsuz yönde etkiler. Kokulu kadın pedi kullanmak çamaşırınızı sürekli değiştirmek sürekli ped değiştirmek veya parfüm benzeri şeyler kullanarak kokuyu gidermek sorunu çözmez sadece sorunun gerçek problemin neden olduğu olumsuz sonucu kamufle etmektedir. Ayrıca kokulu ped veya tuvalet kağıdı gibi ürünler de bu tarz olumsuz durumlara neden olan kimyasal koku vericiler içermektedir.

Akıntı ve kötü koku gibi olumsuz bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kadın doktorunuza giderek smear testi adı verilen acısız basit testi yaptırarak kokunun ve akıntının neden geldiğini görüntüleme teknikleri ve farklı testler sonucunda bir an önce öğrenmelisiniz…

 

Koku Ve akıntının tedavisi nedir ?
vajinada-kotu-koku-ve-akinti-3-jinekologa-danisin

Vajinal kokunun ve akıntının tedavisi belli bir dönem ilaç kullanılarak duruma göre tedavi edilebildiği gibi sorunun ana nedenine göre farklı operasyon yöntemleri ile giderilebilmektedir.

Bu kokunun ve akıntının size bir şeyler anlattığını ve sağlığımızın çok önemli olduğunu unutmayın. Mutlaka Jinekokog’ unuza danışın.

KADIN SAĞLIĞI İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

VEYA

SAĞLIK İLE İLGİLİ DİĞER FAYDALI YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN…

Mutlu günler diliyoruz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.