Dolgun ve Uzun Kirpikler

Her dönemde farklı makyaj ve güzellik modası değişiklik gösterir. Bazı dönemlerde kalın kaş moda iken diğer bir dönemde ince karşılar moda olur ya da bir dönem koyu makyaj modayken diğer bir dönem daha yumuşak bir makyaj moda olur.Fakat uzun ve Dolgun kirpikler Asırlardır hiç değişmeyen kadın güzellik sembolüdür. Sizlerde kirpiklerinizin daha dolgun ve uzun görünmesini istiyorsanız ve kendinizi zayıf kirpiklerinizi den dolayı kötü hissediyorsanız sizinle dolgun ve uzun kirpikler için yapılması gerekenler yazımızı paylaşmak istiyoruz.

 

Dolgun ve uzun kirpikler için yapılması gerekenler nelerdir?

uzun-ve-dolgun-kirpikler-icin-2

Kirpiklerinizin yapısı Öncelikle genetik yapınıza bağlıdır. Bunun yanı sıra beslenme şekilleri yaptığınız bakım ve makyaj  uygulamalarınız kirpiklerinizin dolgun ve uzun görünmesi ile direkt olarak ilişkilidir.

 

Kirpik Dolgunlaştırma önerileri

  • Uzun ve Dolgun kirpikler için nasıl beslenmeli

Vücudun tül yapısı vücut içerisine alınan proteinler ile ilişkilidir.

Protein ağırlıklı beslenme şekli kirpiklerinizin daha dolgun ve daha uzun olması için gerekli olan beslenme şeklidir.

B5 vitamini ve Omega 3 kirpik sağlığını destekleyen ve kirpiklerin güçlenmesini sağlayan yağ elementi türleridir. Diyetinize Haftada iki defa balık eklemeniz ceviz yağı ve zeytinyağı ağırlıklı ağırlıklı olarak beslenmeliyiz tüm beden sağlığınız hem de kirpiklerinizin güzelliği için çok faydalıdır…

 

  • Vazelin kirpik dostudur

Vazelin birçok konuda çok etkili bir üründür.

Cilt sağlığı tırnak sağlığı gibi birçok konuda faydası olan vazelin aynı zamanda kirpikler için de besleyici bir üründür.

Organik bir vazelin ile kirpiklerinize yatmadan önce yaklaşık 20-25 dakika parmak uçlarınız ile yavaş yavaş ovalayarak masaj yapmanız kirpiklerinizi Besler ve protein ağırlıklı beslenme ceviz balık ve Zeytinyağı ile yaklaşık 30 ile 60 gün arasında etkisini gözle görülür biçimde gösterir.

  • Badem yağı kirpikleri gürleştirir

Eski zamanlarda ergenlikten yeni çıkan erkekler bıyıkları daha gür olsun büyük erkekler bıyıkları sakalları daha gür olsun diye badem yağı sürerdi.

Badem yağı kirpiklere üzerinde de oldukça etkili doğal yağlardan biridir.

Az miktarda badem yağını parmaklarınızın ucu ile kirpiklerinize dipten uca Şirin ve öyle bırakın. Etkisini 10 gün içerisinde görmeye başlayacaksınız…

 

  • Kirpik kalınlaştıran güzellik ve kozmetik ürünleri , uygulamaları nelerdir ?

    uzun-ve-dolgun-kirpikler-icin-3

Kirpikleri doğal yöntemlerle güçlendirip kalın ve uzun olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra kirpiklerinizi kalın göstere bilmeniz için üretilen birçok kozmetik ürün ve malzeme mevcuttur.

Rimel (Maskara )

Göz makyajının vazgeçilmezlerinden olan rimeller kirpikleri kalın gösterebilmek için en yaygın biçimde kullanılan Kozmetik ürünüdür

Silikon içerikli rimeller

Silikon içerikli kirpikleri daha dolgun gösteren rimeller kullanarak kirpiklerinize olduğundan daha kalın hale getirebilirsiniz.

Bu ürünler anlık olarak kirpiklerinizi kalınlaştırır fakat eve döndükten sonra temizlemeyi unutmamalısınız. Ürünler genellikle kirpikleri tamamı ile kaplayarak hava almasını engelleyebilir ve bu bir süre sonra kirpiklerimizin dökülmesi neden olabilir.

Takma Kirpik

Yapıştırma olarak kullanılan takma kirpikler çok uzun süredir kirpik dolgunlaştırmak amacı ile kullanılabiliyor. Aynı zamanda lokal yani parça parça da makyaj  ustaları tarafından eklenebiliyor.

 

Kirpik maşaları

Kirpik mesajları genellikle kirpiğin izi uzun göstermez fakat kirpiklerinizi kıvırarak daha dolgun ve güzel görünmesine yardımcı olur.

Kirpik kalınlaştırıcı serumlar

Günümüzde artık kirpikleri kalınlaştırmak için birçok serum üretilmektedir. Bu serumlar kirpikleri uzatabilmek için kullanılabilir.

Kirpik ekimi

Saçlarda ve kaşlarda olduu gibi kirpikler de ekim işlemi ile gürleştirilebilmektedir. Fkat çok yeni bir uygulama olduğu için ne kadar sağlıklı ve kalıcı olduğu ile ilgili sağlıklı bilgiye henüz sahip değiliz

Bonus : yukarıda sizlerle paylaştığımız kirpik çıkaran uzatan kalınlaştıran serumların yanı sıra erkeklerin kullandığı saç çıkartan şampuan ürünleri de her ne kadar erkeklerin saçlarına iyi gelmesede vücudun diğer tüm kıl ve tüylerini coşturuyor. 🙂

Bu ürünlerden az miktarda  gözün içerisine kaçırmadan kirpiklerinize sürebilirsiniz etkisini kısa sürede görürsünüz ;).

Gözümüzle kaçması durumunda çok bol su ile yıkamalısınız.

RİMEL KULLANIMININ PÜF NOKTALARI  yazımızı okuyabilir

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Kalın ve uzun kirpikerinizle güzel günler dilerim.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.