Fotoğraflarda Muhteşem Görünmenin Püf Noktaları

Siz de, günlük yaşantısında o kadar da güzel bulmadığınız bir arkadaşınızın, nasıl olup ta fotoğraflarda, selfilerde (özçekimmuhteşem gözükebildiğini merak ediyor musunuz? O zaman Kadın sitesi tavsiyeler bölümünde sizlerle paylaştığımız ” Selfi de güzel görünme tavsiyeleri ” yazımızı hemen okuyun

 

SELFİE NASIL ÇEKİLİR ?

Fotoğraflarda ve özellikle Instagram ve Facebook sayfalarımızda paylaştığımız öz çekimlerde ( selfie) güzelliğimizi daha doğru gösterebilmekiçin  bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu küçük ip uçlarını uygularsanız sizin de çok güzel fotoğraflarınız olması mümkün. Kim bilir belki instagram fenomeni olursunuz, milyonlarca takipçiniz olur 🙂

  • Yakın ÇekimlerÇene Aşağıda

Yakın çekimlerde,  olabildiğince doğal bakan açık gözler ve  rahat bir gülümseme olmazsa olmazlardan.  Gereğinden fazla geniş bir gülümseme gözlerinizi çizgi gibi kısık ve kötü gösterecektir. Dudaklarınızı  ince bir çizgi olacak şekilde sıkıca kapatmamalı, ve gülerken rahat olmayı unutmamalısınız.  Hafif yukarı kıvrımlı rahat ve doğal bir gülümseme püf noktalarımızın ilki.

Çenenizi, hafif aşağıyı gösterecek şekilde tutmalısınız. Ancak göpsünüze doğru çok fazla bastırmamalısınız. Çenenizi aşağı doğru tutarken, boynunuza yüklenmemesi için omzunuzu hafifçe geriye almalısınız.  Bu  duruş, yüzünüzü kesinlikle daha sevimli ve kadınsı gösterecektir.

 

 

  • Fotoğraf Çekerken Açıya Dikkat

Saçlar 1

 

Yüzünüzün açısı, saçlarınızın yoğun olmadığı taraf kameraya dönük olacak şekilde pozisyonlanmalı. Eğer saçlarınızın yüzünüze düştüğü taraftan çekim yapılırsa, bu gözlerinizin olduğundan küçük gözükmesine neden olacaktır.

 

 

  • Yüzünüz büyük görünüyorsa Saç desteği

Saçlar 2

Eğer yüzünüzün büyük olmasından şikayetçiyseniz, poz verirken saçlarınızı kulağınızın arkasına almak yerine yüzünüze doğru indirmelisiniz. Bu yüzünüzü çok daha ince ve ufak gösterecektir.

 

Poz verirken abartıdan uzak durun.  Unutmayın! Ne kadar mütevazi (belki biraz çekingen ;)), doğal ve sevimli, o kadar güzel!

Doğal Duruş

 

Çekim anında;

Sıcak bir gülüş yakalamak için, gözlerinizi kapatın, derin bir nefes alın ve gözlerinizi açıp gülümseyin. Gülümserken diliniz dişlerinizin arkasına değsin. Bu sizi sırıtır gibi gözüken, sahte bir gülümsemeden kurtaracaktır.

Fotoğraf çekiminden önce ışığa bakarsanız göz bebekleriniz küçülecek ve gözleriniz çok hoş gözükecektir.

Bütün fotoğraflarda gözlerinizin kapalı çıkmasından şikayetçiyseniz, önce gözlerinizi kapatın ve fotoğrafı çeken kişi geri saymayı bitirdiğinde gözlerizi hemen açın ve o muhteşem gülümsemeyi de sakın unutmayın.

 

  • Boy Fotoğrafları                 Boy fotoğrafı2                             

Duruşumuz, sadece fotoğraf çekimlerinde değil, oturuşumuz  ve yürüyüşümüz gibi,  hayatımızın her yerinde dikkat etmemiz gereken bir konu.

Kollarımızı vücudumuza yapıştırarak dümdüz durduğumuzda, hem vücudumuz kalın gözükür hem de kollarımız. Ancak topuğumuzu hafif kaldırarak, bacağımızı hafif kırıp, kolumuzu belimizin yukarısına yerleştirdiğimizde hem bacaklarımız uzun, hem de vücudumuz olduğundan daha ince görünecektir.

 

 

  • Fotoğraf çekilirken Oturma Pozisyonu nasıl olmalı

Oturuş1

 

Oturur pozisyonda iken, arkaya yaslanmak yerine, sandalyenin ucuna doğru oturup , hafif bir meyille bir bacağımızı diğerinin arkasına aldığımızda bacaklarımız daha ince ve zarif gözükecektir…

 

  • Eski Fotoğraflarını kontrol et

Ve son olarak yapmamız gereken en önemli şey; daha önce çekilmiş fotoğraflarımızı incelemek olmalı.  Böylelikle hangi açıdan daha güzel gözüktüğümüzü inceleyebilir, beğenmediğimiz fotoğraflarda yanlış duruşlarımızı tespit edebilir ve  kendi tarzımızı yaratarak mükemmel fotoğraflara sahip olabiliriz.

Güzel bir selfie için renk uyumu olan bir giyiminiz olmalı, HANGİ GİYSİYE HANGİ RENK AYAKKABI GİYMELİSİNİZ yazımızı hemen okuyun. ( https://www.sihirlikadin.com/hangi-renk-pantolon-hangi-renk-ayakkabi-ile-uyumludur/ )

Gününüz çok güzel geçsin!

DAHA FAZLA TAVSİYELER ve KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA YAZI İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. 🙂 

 

Sevgiler,

 

Fotoğraflar: http://hazelong.com/?s=how+to+pose

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.