Ton Sür Ton Makyaj ve  Giyim Modası

Makyaj ve giyim kadınlar için çok önemlidir. Makyaj ve giyimde her yeni yıl gelen farklı moda akımları da kadınların giyim şekillerini ve makyajlarını doğrudan etkiler. Bu yıllara ton sür ton moda akımı hüküm sürüyor. Bugün sizlerle ton sür ton makyaj modası hakkında bilgi vermek istiyoruz…

Reklam

 

Ton Sür Ton nedir?

Fransızca bir terim olarak moda dünyasından hayatımıza giren ton sür ton, seçilen bir renk tonu ümakyazerine aynı rengin farklı bir tonunu  kullanmak anlamına gelmektedir. Kullanılan tek renkle yüzün veya giyimin farklı bölgelerini renklendirme tekniğini her mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak ton sür ton modasında dikkat etmeniz gereken bazı önemli püf noktaları  bulunuyor…

 

Ton Sür Ton Nasıl Uygulanır?

ton-sur-ton-modasi-2

Ton sür ton makyaj sadece gözler de değil yüzün geri kalanında da kendini göstermektedir.

2019 yılından önce hayatımıza girmesine rağmen, 2020 yılı makyaj modası trendi olarak da kendini daha yoğun biçimde gösteren bu makyaj türünü çok daha sık göreceksiniz.

Dilediğiniz renk makyaj ile uygulayabileceğiniz bu makyaj tekniğinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gözünüzde, yanağınızda ve dudağınızda aynı rengin farklı tonlarını kullanmak…

 

En Doğru Ton sür ton Renk Uygulaması Nasıl Olur ?

Ton sür ton sadece makyajda değil kombinde de kendini göstermektedir. Başarılı bir ton sür ton kombinin de şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Üzerinizde kullandığınız bütün aksesuarların ton sür ton olmasına dikkat edin.
  • Tercih ettiğiniz kıyafetlerde renkten ziyade proporsiyon özelliklerine de dikkat etmelisiniz.
  • Yaz aylarında daha canlı, kış aylarında biraz daha soğuk renklere yönelebilirsiniz.
  • Tercih ettiğiniz kıyafetle makyajınız da uyum içerisinde olmalıdır…

 

Ton Sür Ton Makyajı Nedir?

ton-sur-ton-modasi-3

Hayatımızda gördüğümüz ve kullandığımız renkler hep aynı. Ancak moda renklerle birleşince akla hayale sığmayan güzellikte  görüntüler karşımıza çıkıyor. Ton sür ton makyajını her renkle uygulayabilir, tarzınızı bu modayla ortaya çıkartabilirsiniz. Peki, ton sür ton makyajı nasıl yapacaksınız?

Kadınların günlük hayatta vazgeçemediği makyaj ton sür ton ile farklı bir boyuta ulaştı.

Aynı rengin farklı tonlarını göz kapağınıza, dudaklarınız ve yanaklarınıza uygulayabilirsiniz. Örneğin göz kapağınıza kahverengi sürerseniz yanaklarınıza açık kahverengi, dudaklarınıza da koyu kahverengi sürebilirsiniz. Bu makyaj türünde günümüzün moda trendlerinde genellikle neon renkler  yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Tabi sizler saçınızın yüzünüzün ve seçtiğiniz giysinin de uyumlu olduğu pastel veya diğer renk türlerini de kullanabilirsiniz.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN …

Güzel ve mutlu günler dilerim

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.