Tırnak Çıkartmaları Nasıl Kaldırılır?

Hepimiz güzelleşmek isteriz ve kozmetik firmaları da bu arzumuza hitap edebilmek için bir çok farklı ürün sunar. Bunlardan biri de tırnak ojesi ve tırnak kaplamaları‘dır. Bugün sizlerle uygulanırken kolay fakat çıkartırken zorlandığımız tırnak çıkartmalarını tırnaklardan sökmek için ne yapılır ? Sorusunun cevabını sunuyoruz…

Reklam

 

Tırnak Çıkartması Nedir ?

tirnak-kaplamalari-nasil-kaldirilir-2

Tırnak çıkartması tırnakların şeklini boyutunu görünümünü değiştirmeye yarayan basit şekilde uygulanabilen güzellik ürünleridir. Günümüzde makyaj konusunda kolaylık sağlayan bir üründür.

Tırnak çıkartmaları, tırnakları süslemenin eğlenceli bir yoludur. Tırnak çıkartmaları tırnaklarda muhteşem görünse de, tırnaklarda uzun süre kalmazlar. Tırnak etiketlerini uzun süre kullanmak oldukça can sıkıcıdır. Bir süre tırnak etiketinizin tadını çıkardıktan sonra, doğal olarak onlardan kurtulmak ve yeni bir görünüm elde etmek zorundasınız.

Aslında tırnak çıkartmalarını kaldırmak da takmak gibi oldukça kolaydır. Tırnak kaplamalarını çıkarmak oldukça kolaydır ve evde mükemmel bir şekilde yapılabilir! Tek yapmanız gereken bu basit adımları takip etmektir.

 

Tırnak kaplamasını çıkartmak için gerekli malzemeler Nelerdir ?

Tırnak kaplamalarını çok uzun süre tutmak tırnaklarınızın nefes almamasına neden olur ve bu da tırnaklarınızın sağlığını kaybetmesine neden olur.

Bu basit adımları takip ederek, tırnak çıkartmalarından kolayca kurtulabilirsiniz .Öncelikle, tırnak çıkartmalarını kaldırmak için ihtiyacınız olan malzemeleri toplamanız gerekiyor .

İhtiyacınız olan şeyler her kadının evinde kolaylıkla bulunan sıradan malzemelerdir.;

 • Aseton,
 • Kağıt havlular,
 • Tırnak törpüsü,
 • Tırnak tamponu ve
 • Seçtiğiniz bir oje…

 

Tırnak çıkartması Kaldırma adımları

tirnak-kaplamalari-nasil-kaldirilir-3
 1. Gerekli tüm malzemeleri aldıktan sonra, uygun bir yere koyun ve çevreyi kirletmemek için kağıt havluları serin.
 2. Şimdi, aseton kullanın. Pamuklu çubuk veya basit bir tırnak fırçası kullanabilirsiniz. Pamuklu çubuğu veya fırçayı asetona daldırıp tırnakların üzerine sürün, tırnak çıkartması çıkana kadar hafifçe ovalayın.
 3. Tırnak çıkartması kolayca çıkmazsa, tırnakları aseton içeren bir kaseye batırın. Tırnakları yaklaşık bir dakika beklettikten sonra tırnaklarınızı çıkarın ve tırnak törpüsü kullanarak tırnak etiketlerini nazikçe kazıyın.
 4. Tırnak etiketlerini tüm tırnaklardan çıkardıktan sonra, yüzeyi düzeltmek için tırnak tamponu kullanın ve cilalı temiz bir görünüm verin.
 5. Eğer vaktiniz varsa tırnaklarınıza vazelin sürün . Bu oksijensiz kalan tırnakların sağlıklı hale gelmesine yardımcı olacaktır.
 6. Şimdi, seçtiğiniz ojeyi bir kat uygulayın.

 

Tırnak yapışkanı uygulamadan önce

Tırnak kaplaması ve oje çıkartmak yukarıda anlattığım kadar  basit bir temizlik şeklidir.

Bir sonra ki tırnak yapışkanı  uygulamadan önce tırnaklarınıza vazelin sürmeniz ve  dakika bekletmeniz cilanın oksijensiz bırakacağı tırnakları korumanıza yardımcı olacaktır.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN …

Güzel günler dilerim

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.