Tırnaklar Nasıl güçlenir

Tırnak Güçlendirme Bakımı Nasıl Olmalı?

Bir kadının eli mücevher gibidir; bakımlı eller, kadınlara kendilerini daha kadınsı hissettirir, kendilerine olan güveni artırır. Güzellik ve bakımın ilk şartı sağlıklı el ve tırnaklara sahip olmaktır. Tırnaklar yapı olarak yoğunlukla keratin adı verilen bir proteinden oluşur. Sağlıklı ve güzel tırnaklar iyi beslenmeye olduğu kadar bakıma da ihtiyaç duyar. Kadın sitesi güzellik bölümünde ” Tırnak güçlendirmek için yapılması gerekenler” yazımıza yer veriyoruz…

 

Tırnak Güçlendirici Bakım Formülü

Tırnak güçlendirme formülü
tirnak-guclendirici-bakim-kuru-nasil-yapilir-2

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız zayıf tırnakları güçlendiren kürü düzenli şekilde uyguladığınız zaman  hem hali hazırda olan tırnaklarınız güçlenecek hem de yeni gelen tırnaklar çok daha güçlü ve güzel olacaktır.

Tırnak güçlendiren karışım

  • 1 bardak suyu, yarım limon suyunu ve 1 tatlı kaşığı zencefili karıştırıp tırnaklarınıza sürdükten sonra 30 dakika bekleyin ve ardından ılık su ile durulayın.
  • Tırnak diplerinizde iltihap oluşuyorsa; 1 kase sıcak su, 1 tutam adaçayı ve 5 damla okaliptüs yaprağını cam bir kasede karıştırın. Bu karışıma ellerinizi batırıp 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile ellerinizi durulayın…

 

Tırnaklarınızın Kuvvetlenmesi için Öneriler

  • Haftada bir kereden fazla aseton kullanmamaya çalışın. Aseton tırnağınızın kurumasına neden olacağından dolayı dokusuna zarar verir.
  • Oje kullanmasanız da tırnak güçlendirici cilaları kullanmanızda fayda var, cilalar tırnağınızın dış etkenlere karşı güçlendirir ve hasar görmesini önler.
  • Uzun tırnaklar ne kadar çekici olsalar da sağlık açısından büyük bir tehlike oluştururlar. Tırnağınızı uzatarak tırnak diplerine yerleşen bakteriler için daha derin ve geniş bir mekan sağlamış olursunuz…

 

  • Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri ve enzimleri tamamlamak için tükettiğiniz gıdaların en az yüzde ellisi taze meyve ve sebze olmalıdır.
  •  Silisyum ve kükürt bakımından zengin olan brokoli, balık ve soğan gibi yiyecekleri bol bol tüketin. Ayrıca soya ve baklagiller de biotin zenginlikleri nedeniyle tüketilmesi gereken besinlerdir.
  •  Kalsiyum ve fosfor bakımından zengin olduğu için her gün havuç suyu için.

GÜZELLİK ve GENÇ KALMAK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN …

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 🙂

Güzel günler diliyorum

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.