4 Tırnak Beyazlatma Yöntemi

Bir bayanın güzel görünebilmesi için sadece giydiği kıyafet kullandığı çanta ayakkabısı ve saçlarının güzel ve özenli olması yeterli değildir. El ve ayaklarının bakımı da güzelliğin tamamlayıcı en önemli unsurlarından biridir. El ve ayak bakımına manikür ve pedikür ile sağlarken birçok bayanın karşılaştığı tırnak renklerinin sararması durumu en önde gelen problemlerden biridir.  Bu sararmayı saklayabilmek için kullanılan ojeler tırnağı daha da sarartır ve bir süre sonra artık ojesiz insan içerisineçıkmak imkansız hale gelir. Kadın sitesi güzellik bölümünde “en etkili tırnak beyalatma yöntemleri” yazımızı sizinle paylaşıyoruz…

 

 

Sararan tırnakları beyazlatmatirnak-beyazlatma

Tırnaklarımızın sağlıklı olması için oje seçimine dikkat

Öncelikle sizleri tırnaklarınızı güzelleştirmek için kullandığınız ojeler ve ojeleri çıkartmak için kullandığınız asetonlar konusunda uyarmak istiyoruz.
Günümüzde artan kişisel bakım ürünleri ve rekabetin artması seçenekleri çoğaltmanın yanında ucuz ürünlerde hayatımıza girmiş durumda. Bu ucuz ürünlerin bazıları ne yazık ki vücudumuz için zararlı olabiliyor. Bazı ucuz ojelerde bu zararlı ürünlerden.
Aynı zamanda ojeleri çıkartmak için kullandığımız Asetonlarda Tırnaklarımızın sağlığını bozuyor. Ojelerinizi alırken mümkün olduğunca güvenilir markalardan Aseton seçimlerimizde de kokulu ürünlerden ziyade normal asetonlara yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

Tırnak bakımında en fazla iki günde bir tırnaklarımız daki Ojelerin çıkartılması önerilirken biz size ojenizi gün sonunda çıkartıp en az 12 saat tırnaklarınızı dinlendirmenin öneriyoruz. Bu şekilde tırnaklarınız uzun süre hava temasını kesmemiş ve gerekli oksijeni alarak sağlığını korumuş olur.

 

Bugüne kadar tırnaklarımızı beyaz tutamamış ve Birçok sebepten dolayı sarartmış olabiliriz.
Özellikle ayaklarda oluşabilecek mantar türü parazitler Dolayısıyla sararmalar varsa Öncelikle bir doktora görünmenizi ve gerekli tedaviyi almanızı öneririz. Eğer böyle bir sorununuz yoksa ve sadece yaptığımız ufak tefek bakım hatalarından dolayı tırnaklarımız sararmışsa sizlere birkaç tırnak beyazlatma yöntemi önereceğiniz.

Size aşağıda önereceğimiz yöntemlerin hiçbiri tırnaklarımızı bir günde beyazlatamaz. Zaten tırnak sağlığımız için bir günde beyazlatan ürünleri kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu ürünler tırnaklarınızı hızlı bir biçimde beyazlatabilir fakat tırnak sağlığımızı daha fazla bozabilir.
Aşağıda öğreneceklerimiz ile 3-4 hafta içerisinde tırnaklarınızı eski sağlığına kavuşturarak kolayca beyazlatabilirsiniz. İkinci haftanın sonunda gözle görülür bir değişiklik olacaktır.

Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır ?

1- Karbonat ile tırnaklar nasıl beyazlatılır ?

Birçok farklı alanda kullanılan karbonat tırnak beyazlatma konusunda da başarılı bir üründür.
1 tatlı kaşığı karbonat ile bir tatlı kaşığı yoğurdu karıştırın el ve ayak tırnaklarınızda uygulayın ve yıkayın. Üç günde bir bu işlemi tekrarlayın birinci haftanın sonunda gözle görülür bir beyazlama fark edeceksin bunu yaklaşık üç hafta tekrarlayın.
Daha sonra tırnaklarınız istediğiniz beyazlığa kavuştuğunda Haftada bir kere aynı uygulamayı yaparsanız tırnaklarımız beyazlığını korur.

 

2- Menekşe yağı ile tırnak nasıl beyazlatılır ?

tirnak-beyazlatma4
Çoğunlukla tırnakların daha hızlı uzaması için kullanılan menekşe yağı aynı zamanda tırnak sağlığına da faydalıdır.
Menekşe yağını birkaç damla olacak şekilde pamuğun üstüne damlatın. Tırnaklarımızı iyice bu pamukla ovalayın ardından yıkayın.
Tırnak sağlığında en önde gelen ürünlerden biri olan Menekşe yağını aynı zamanda tırnak parlatıcı mısın içerisinde bir damla damla atmanız durumunda hem tırnaklarınız güçlenecek hem de daha sağlıklı olacaktır.

3- Maden suyu ve süt karışımı ile tırnak nasıl beyazlatılır ?

Yarım bardak süt ile yarım bardak sodayı bir kapta birleştirin ardından ellerinizi bu kabın içerisinde 67 dakika tutun ve ardından yıkayın.
Bu uygulamayı iki günde bir yapabilirsiniz iki haftanın sonunda gözle görülür değişimi sizde fark edeceksiniz.

4- Diş macunu tırnak nasıl beyazlatılır ?
Diş macunları çok kısa sürede tırnakları beyazlatma bilme özelliğine sahiptir. Bunun için özellikle beyazlatıcı özelliği olan diş macunlarını kullanmanızı öneririz.
Fakat nihayetinde yine belli kimyasallar kullanılarak üretilen bu diş macunlarının beyazlatması konusunda Bizler biraz endişeliyiz. Dolayısıyla tırnaklarınızı beyazlatmak için yukarıda belirttiğimiz diğer yöntemleri tavsiye ediyoruz.

 

 

Aynı zamanda sadece el tırnaklarınızı değil uygulamaları oranları değiştirerek ayak tırnaklarınızda da kullanmanızı Ayak tırnaklarınızın hem sağlığı hem de güzel görünümü için öneriyoruz.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.