iphone dan androide rehber aktarma yöntemleri

Telefon rehberini iPhone’dan Android’e Aktarmanın yöntemleri

iOS ( Iphone )  telefondan Android işletim sistemli bir telefona geçmeye karar verdiyseniz, İnsanlarla iletişime devam edebilmek için yapmanız gereken ilk iş , kişileri iPhone’ telefondan Android telefona aktarmaktır. Kadın sitesi tavsiyeler bölümümüzde “IPhone kişileri, Android telefona nasıl aktarılır ?” yazımızı paylaşıyoruz..

Reklam

 

Iphone  telefondan Android’e rehber aktarımı iOS DAN aNDROİD'E REHBER NASIL AKTARILIR

Aşağıda sizlerle telefon değiştiren bir çok kişinin başına gelen Iphone telefondan  android telefona geçiş yaparken rehberi kaybetme yada zorlanmanın önüne geçecek yöntemleri paylaşıyoruz. Eğer telefonunuzu bir telefoncuya götürme lüksünüz yoksa aşağıdaki yöntemleri kullanarak Ios işletim sistemi ile çalışan Iphone telefonunuzun rehberini Android cihaza  aktarabilirsiniz.

Başlamadan önce: Öncelikle aşağıda ki uygulamaları kullanamadan önce sizi uyarmak istediğimiz bir iki nokta var . Telefonunuzu yani eski telefonunuzu işlemler tamamen güvenli şekilde bitip rehberinizi görmeden sıfırlamayın yada içinde ki rehberi silmeyin . Size önerimiz bu işlemler bittikten sonra Iphone telefonun rehberinmi silmeniz yada telefonu sıfırlamanız olacak.

Eğer telefonunuzu yetkili bir satıcıdan aldıysanız utanmayın kendisine rehberinizi aktarmak istediğinizi söylediğinizde bu işlemler dakikalar içerisinde ya bu yöntemlerden biri ile yada bilgisayarlarında halihazırda bu işlem için kullandıkları programlarla yapabilmektedirler…

 

Iphone  telefondan Android’e kişileri aktarma yöntemleri

 • 1. Yöntem : Google Hesabınızı Kullanarak Kişileri IPhone’dan Android’e Aktarın Android cihazınızı zaten kurduysanız, muhtemelen Google hesabınızı yeni telefona bağlamışsınızdır. Eğer bağlamadıysanız yeni cihazınızdan ayarlar-hesaplar – ve en alttan yeni hesap ekle seçeneğinden google hesap adınız ve parolanızı girerek kolaycayapabilirsiniz.
 1. Iphone telefonda Google hesabınızı aktif hale getirin .
 2. Google’ın senkronizasyon özelliğini kullanarak tüm iPhone kişilerinizi yeni Android telefonunuzla senkronize etmek için bu Google hesabını kullanabilirsiniz. Bunun için, Google hesabınızı iPhone’unuza eklemeniz ve kişilerinizi onunla senkronize etmeniz gerekir, ardından Google bu kişileri Android cihazınızla aktarabilir. Iphone’unuzda Ayarlar> Parolalar ve Hesaplar ( bu özellik iOS 13 ve önceki sürümlerde mevcut) veya Ayarlar> Posta> Hesaplar (iOS 14’te) seçeneğine gidin ve Hesap Ekle’ye dokunun .
 3. Sonraki ekranda Google’ı seçin .
 4. Android cihazınızda kullandığınız yada kullanacağınız Google hesabı için giriş kimlik bilgilerini girin ve hesap iPhone cihaza eklenecektir.
 5. Google hesabı Iphone telefona eklendikten sonra Google hesabınıza dokunun.
 6. Kişiler için geçişi Açık konumuna getirin. Bu, iPhone kişilerinizi Google hesabınızla senkronize edecektir.
 7. Kişiler eşitlenene kadar birkaç dakika bekleyin.
 8. Android cihazınızda Ayarlar> Hesaplar> [Google hesabınız]> Hesap senkronizasyonuna gidin ve Kişiler geçişinin açık olduğundan emin olun.
 9. Android telefonunuzda Kişiler uygulamasını başlatın ve orada tüm iPhone kişilerinizi görmelisiniz.

 

 • 2. Yöntem : IPhone’dan Android’e  rehberi Aktarmak için bir uygulama kullanabilirsiniz. Iphone’unuzdaki kişileri dışa aktarmanıza ve Android cihazınıza içe aktarmanıza yardımcı olan   “Kişiler Yedekleme” gibi Appstore ve google playda bulabileceğiniz ücretsiz bir uygulama kullanabilirsiniz. Tüm kişilerinizi içeren bir dosya oluşturmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz ve  ardından bu dosyayı Android cihazınıza e-postayla gönderebilirsiniz. Bu yöntem olası bir sorun halinde e-postanızda en azından 1 telefon rehberi yedeğiniz olduğundan ilerleyen zamanlarda yaşayacağınız olası bir sorunda en azından o güne kadar ki rehberinize ulaşabilirsiniz.
 1. Iphone’unuza Kişilerim Yedekleme uygulamasını yükleyin ve kişilerinize erişmesine izin verin. Iphone kişilerinizin tüm alanlarını aktarmak istemiyorsanız, ayarlar simgesine dokunun,
 2. Yapılandır’ı seçin ve yalnızca aktarmak istediğiniz alanları etkinleştirin.
 3. Kişilerinizin yedeğini almaya başlamak için ana ekranda Yedekle’ye dokunun .
 4. Yedek oluşturulduktan sonra E-posta düğmesini seçin .
 5. E-postayı Android telefonunuzda kullandığınız e-posta adresine gönderin.
 6. E-posta gönderildikten sonra, Android telefonunuzdan ona erişin ve ekli dosyaya dokunun. Bu, iPhone’unuzun kişilerini Android cihazınıza aktarmanıza izin verecektir.

 

 • 3. Yöntem :ICloud kişilerinizi bir kişi dosyası olarak dışa aktarabilir ve bu dosyayı Google hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu, içe aktarılan kişileri Android cihazınızla eşitlenecektir . Böylece, Android telefonunuzdaki tüm iPhone kişilerine erişebilirsiniz. Bu işlem için bir bilgisayara ihtiyacınız olacak.
 1. Iphone kişilerinizi, daha önce iCloud ile senkronize etmediyseniz, iPhone’unuzda Ayarlar> [adınız]> iCloud’a gidin ve Kişiler seçeneğini etkinleştirin. Buişlem, iPhone’unuzdaki tüm kişileri iCloud hesabınıza aktaracaktır.
 2. Ardından bu işlemi yapacağınız bilgisayarda Chrome , internet explorer ,firefox yada Microsoft Edge gibi bir tarayıcı açın  ve iCloud web sitesine gidin .
 3. I Cloud hesabınızda icloud hesap adınız ve parolanızla oturum açın.
 4. Iphone kişilerinizi görüntülemek için Kişiler yazan seçeneği tıklayın .
 5. Sonraki ekranda, sol alt köşedeki dişli çark simgesine tıklayın ve Tümünü Seç’i seçin . Dişli simgesine tekrar tıklayın, vCard’ı Dışa Aktar seçeneğini seçin ve vCard dosyasını bilgisayarınızda oluşturduğunuz bulabileceğiniz bir dosyaya kaydedin.
 6. Tarayıcınızda yeni bir pencere yada sekme açın, Google Kişiler’e gidin ve Google hesabınızla oturum açın.
 7. Yeni kişileri içe aktarmak için sol kenar çubuğunda İçe Aktar’a tıklayın .
 8. Dosya seç’e tıklayın ve daha önce Iphone dan bilgisayarınıza indirdiğiniz vCard dosyasını seçin. Ardından İçe Aktar’a basın .
 9. Tüm kişileriniz içe aktarıldıktan sonra, Android cihazınızla eşitlemeyi bitirmeleri için biraz bekleyin.
 10. Android telefonunuzdaki Kişiler uygulamasını açın ve tüm iPhone kişilerinizi göreceksiniz.

 

Reklam
 • 4. Yöntem : Bu yöntem genellikle az kişi göndermek istediğinizde uygulanabilir. Tüm rehber için tavsiye etmiyoruz çünkü telefon rehberiniz uzunsa aylar sürebilir 🙂   Iphone’unuzdan Android cihazınıza yalnızca birkaç kişi göndermek istiyorsanız, e-posta yöntemini kullanabilirsiniz. iOS, kişilerinizin ayrıntılarını e-posta yoluyla paylaşmanıza olanak tanır. Bu özelliği, seçtiğiniz kişilerle birlikte Android cihazınıza bir e-posta göndermek için kullanabilirsiniz.
 1. Android telefonunuzdaki kişilere dokunduğunuzda, bu kişiler Kişiler uygulamasına aktarılır.
 2. Bu işlemi yapmanın adımları Iphone’unuzdaki Kişiler uygulamasını açın .
 3. Android cihazınıza aktarmak istediğiniz kişiye dokunun.
 4. Kişiyi Paylaş yazan seçeneği seçin .
 5. E-posta göndermek ve almak için kullandığınız e-posta istemcisini seçin.
 6. Seçtiğiniz uygulamada yeni bir e-posta başlayacak. İsterseniz, e-postadaki kişi adı gibi kolay bulabilmek için istediğiniz diğer ayrıntıları ekleyin ve ardından gönder düğmesine dokunun.
 7. E-postayı Android telefonunuzda açın ve ekli kişi dosyasına dokunarak bu kişiyi Kişiler uygulamasına aktarabilmelisiniz. Göndermek istediğiniz diğer kişiler için tekrarlayın.
 8. Sizlere özellikle 1. yöntemi kullanmnızı öneriyoruz çünkü bu yöntemle telefon rehberi yedeğinizi de hem ios a hem de Google drive e yüklemiş oluyorsunuz.

TAVSİYELER VE KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Yeni telefonunuzu güle güle kullanın güzel günler dilerim.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.