Tatil sonrası travmasından nasıl kurtulunur ?

Bir Yaz sezonunun daha sonuna geldik. Yaz aylarında bazılarımız tatil yaparken kimilerimiz tatile çıkamadı ve şehir içerisinde rahatlatıcı etkinlikler yaparak bir yazı geçirmeye gayret ettik. Gerek tatil yapamayanlar gerekse Tatile gidip dönemlerin ortak paydası yazın bitti travması. Kadın sitesi tavsiyeler bölümünde “Yaz sonrası travmasının üstesinden nasıl gelinir ” yazımızı paylaşıyoruz…

 

Tatil bitti travması nasıl atlatılır

tatil-sonrasi-depresyonundan-nasil-kurulur-2

Tatile gidemeyenler televizyonlardan Sahil şeridinde yaşanan güzellikleri takip ederken Kimimiz ise bir hafta da olsa gerek izin kullanarak gerekse uzun Bayram Fatih bundan faydalanarak tatil yaptı fakat sayılı günler çabuk geçti.

Bazıları çalışmaya başlarken, çalışmayanlar da yaşadıkları şehirdeki evlerine dönerek kışı beklemeye başladı.

Sizlerle tatil bitti depresyonu yaşamamanız için bazı önerilerimizi paylaşmak istiyoruz…

 

Tatil sonrası önerileri

tatil-sonrasi-depresyonundan-nasil-kurulur-gol-tatili
  • Kesinlikle unutmamanız gereken şey hayat mutlu olmak için yaşıyor olduğumuz. Eğer yaz tatilinde bu kadar çok seviyorsak o zaman bir sonraki senenin yaz tatili için planlar yapmaya başlamak gideceğimiz yerleri belirlemek ve hatta otellerde açılan erken rezervasyonları takip etmeye başlamanızı öneriyoruz. Böylece uzak gibi görünse de 9 ay sonra yeniden gelecek olan Yaza bir hedef koymuş olacağız.
  • Kış tatillerini yok saymayın. Tatil sadece yazın yapılan bir şey değil Sonbaharda kışta ve ilkbaharda da tatil yapabileceğimizi unutmayın iklim şartları bu mevsimleri uygun olan her yerde 1 günlük 2 günlük küçük tatiller organize edebileceğinizi unutmayın. Yaşadığımız şehre yakın mevsimlik tatil yerlerini araştırın ve en kısa sürede başlamak şartıyla ayda en az bir hafta sonu kendinize tatil organize edin…

 

  • Eğer siz bu yazıyı okuduğunuzda henüz Kış ayları başlamadıysa yakın yerlerde bir iki günlük beni seyahatleri düzenleyebilir havuz organizasyonları yapabilirsiniz.
  • Bahar Ayları Kış ayları konserler eğlence yerleri tiyatro opera gibi sanat aktiviteleri konusunda en yoğun olan dönemlerdir. Şimdiden takvimleri takip ederek bu organizasyonlar için kendimize erkenden yer bulabilirsiniz…

 

  • Eğer bütçeniz uygunsa Yaz tatilinden başka tatili yok seviyorsanız Türkiye’de Kış ayları yaşanmaya başladığında dünyanın diğer bir yerinde Yaz ayları başlamış oluyor oralara tatil organizasyonu düzenlemek için tam zamanı. Erken turları dahil olmanız erken uçak bileti rezervasyonları yaptırmanız için en ideal zamanlar Türkiye’de sonbahar başlangıcı aylarıdır.
  • Kış aylarında genelde sevmeme izin nedenlerinden en önde geleni sosyal etkinliklerden uzak bir yaşama sahip olmanızdır. Cesaretinizi toplayıp bir dans eğitime almanız kış aylarında yaygın biçimde yapılan dans etkinliklerine katılmanız sizlere Hem ev dışında bir aktivite sunacak Hem de kış aylarını sosyalleşir en çok daha keyifli geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca Tango Vals salsa Çaça zumba , kizomba veya benzeri bir dans öğrenmeniz Size iyi gelecektir.

KİŞİSEL GELİŞİM KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN BURAYI ZİYARET EDİN

Mutlu günler ve güzel Bahar ve Kış ayları diliyoruz.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.