YAŞAM İÇİN DEĞERLİ TAŞLARIN ETKİLERİ

İnsanlar çoğu zaman taşlar çevresinde bulunun tabiat ögelerinin üzerinde ki etkisini göz ardı eder. Cansız görünen tabiat parçaları ise dünyada ki tüm canlılar ile büyük bir uyum içerisindedir. Bugün kadın sitesi tavsiyeler bölümünde sizlerle doğal taşların dili konusunu paylaşacağız…

Doğal Taşlar ve İnsan

Günümüzde birçok değerli taş fiziksel ve zihinsel hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Taşlar tedavi yöntemi olarak kullanılmanın dışında zihinsel yetenekleri geliştirmek, ruhsal gelişime yardımcı olmak, pozitif enerjileri çekmek ve sezgileri güçlendirmek gibi birçok amaçla da kullanılmaktadır. Her taşın ayrı bir özelliği vardı ve istenen konularda bu taşlar takı olarak takılarak, evde bulundurularak yâda sürekli üzerde taşınarak kullanılırlar.
Doğal kristal ışığı kırma özelliğiyle biliniyor. Özellikle güneşli günlerde odanızın içinde rengarenk ışıkların dans etmesini sağlayarak size görsel bir şölen yaşatabilir. Doğal kristalin, negatif enerjiyi topladığına da inanılıyor…

 

Taşların enerjisi

Doğal taşlar milyonlarca süren bir zaman diliminde meydana gelirler. Oluşumları süresinde birçok doğal enerji vibrasyonunu üzerine alırlar. Taşların üzerinde birikmiş olan bu enerjiler taşları kendi enerji alanına alan insanlar üzerinde önemli pozitif etkiler oluşturur. Taşların yaptığı bu olumlu etkiler bilimsel olarak ispat edilmemiştir. Ancak ben denedim gerçekten işe yarıyor diyen birçok insanın bulunması günümüzde batı dünyasının doğal taşlara olan ilgisini arttırmıştır. Doğal taşlar ayrıca şans getirmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Doğal taşlar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Sahip olduğu enerji alanının güçlü olması ve kişinin kendi enerji alanını etkilemesi taşların kişideki bloke olmuş ve hastalığa yol açan enerjiyi dengelemesini sağlamaktadır. Hastalıklar vücuttaki enerji dengesizliklerinden oluşmaktadır. Enerji alanı dengeye kavuştukça kişi canlanır ve kendisini çok daha iyi hisseder. Bilimsel anlamda taşların bu etkisi ispat edilmemiş olsa da birçok kişi deneyimlerinden taşların iyileştirici etki yaptığını kabul etmektedir.

 

Taşlar ne Şekilde Bulunur

Taşların oğal ve insan eli ile şekillendirilmiş biçimde  üç şekilde bulmanız mümkün:

1. Ham halde
2. Tamburlanmış olarak
3. İşlenmiş şekilde

Doğal parça halinde “Ham halde” dediğimiz en yaygın bilinen  ametis benzeri  taşlar; kesim, düzeltme ve parlatma gibi bir işlem görmemiş, tamamen doğadan çıktığı halinde olan taşlardır. İşlenmiş gibi görünen, düzgün biçimli, doğal kristal halinde ya da parça halinde olabilir. Buna “doğal”, “kaya halinde” de denilebilir. Tamburlanmış “Tamburlanmış” dediğimiz taşlar, genelde yukarıda bahsettiğimiz ham taşların parça halinde olanlarının, tamburlama makinası denilen makinanın içerisine çeşitli aşındırıcılar ile birlikte atılarak keskinliklerinin giderilmiş ve yuvarlak hatlı bir hale getirilmiş halidir. Tamburlama işlemini şu şekilde düşünebilirsiniz: Dere yataklarında rastlayacağınız taşlar dikkat ederseniz hep yuvarlak hatlıdır, sokakta gördüğünüz taşlardaki gibi keskin hatları ve köşeleri yoktur. Bu taşlar dere suyunun içerisinde akıntıyla birlikte yuvarlanarak sürtünme dolayısıyla aşındıkları için doğal olarak tamburlanmış olan taşlardır. İşlenmiş “İşlenmiş taşlar”, ham taşların belirli bir biçim verilerek belli bir forma getirilmiş halidir. Çok çeşitli kesim şekilleri olabilir. Kabuşon, fasetalı, oyma vb…

 

Taşların Şifası


Değerli taşlar şifa amaçlı olarak kullandığında, önce üzerlerinde birikmiş olan negatif enerjilerden arındırılmalı ve -eğer gerekiyorsa- pozitif enerjiyle yüklenmelidir. Arındırılmamış bir taş yeterince faydalı olmayacağı gibi, eğer kuvars kristali gibi güçlü bir taş ise üzerinde birikmiş olan negatif enerji dolayısıyla sizi olumsuz yönde de etkileyebilecektir. Hangi taşın ne şekilde temizlendiğini bilmeniz gereklidir.

Bazılarına göre taşı bir metalle kaplamanın enerji akışını engelleyeceğini söylediğini ancak bazı diğer uzmanların da taş üzerindeki metalin enerjiş akışı üzerinde etkisi olmadığını söyleyerek bunu reddetiğini söylüyor. Kendisi de buna net bir cevap vermiyor ve denenerek en etkili olanın kullanılmasını tavsiye ediyor.
Çoğu uzman ise şu konuda hemfikir: “Sadece odada bulundurarak bile taşların etkilerinden faydalanmak mümkün.” Sonuç olarak; taş odada dururken bile etkili oluyorsa tene temas etmesi bir gereklilik olmamalıdır. (Not: Sadece kuvars kristali için şu şekilde bir öneri var; eğer olumlu insanların yanında iseniz kristalinizi görünür şekilde takmanız kristalin pozitif enerjiyle dolmasını sağlar, negatif kişilerle birlikteyken ise teninize temas eder şekilde kullanarak negatif enerjinin sizi etkilemesini engellersiniz.)..

Kişisel gelişim ile ilgili diğer yazılarımızı OKUMAK İÇİN …

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN

Güzel günler diliyorum.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.