Tahriş ve pişik olmamak için ne yapılmalı?

Yaz gelip birazcık normalden fazla terlemeye başladığımızda Eğer aktif bir insan Sak Özellikle bacaklarımızın iç bölgelerinde pişikler oluşmaya veyahutta sürtünmeden aşırı terleme ve sürtünmeden dolayı tahrişler oluşur…

 

Reklam

Bu özellikle aktif kadınların çok sık rastladığı rahatsız edici bir durumdur. Sihirli kadın sitesi olarak Bugün sizlerle bacak içlerinde ve koltuk altlarında tahriş oluşmaması için alabileceğimiz önlemleri paylaşmak istiyoruz.

Koltuk altı ve bacak aralarında tahriş oluşmaması için ne yapmak gerekir

Özellikle bacak ağrıları ve Koltuk altları gibi bölgelerde terleme ile ve sürtünme ile oluşan tahrişi önlemek için alınması gereken önlemleri sizlerle paylaşacağız.

Bu önlemlerden önce Eğer tahriş daha önceden olmuşsa çözümünün çok kolay olduğunu belirtmek istiyoruz…

 

Pişik nasıl geçer

Sabun ve güzelce tahriş olan bölge yıkanırsa ve nemlendirici bir krem veya vazelin sürülerek bir süre bacakların birbirine sıkmayacak şekilde dinlenirse Bacak arasındaki ve koltuk altındaki pişikler en fazla 12 saat içerisinde geçiyor…

Fakat pişinin tekrar oluşmaması için önlem almamız gerekiyor…

tahris-ve-pisik-olmamak-icin-ne-yapilir-1

bacak arası tahrişi önlemek ve tedavi için öneriler

  • İç çamaşırınız kesinlikle pamuk olmalı

Kullandığınız iç çamaşırı mutlaka %100 Pamuktan üretilmiş olmalıdır. Aynı zamanda Tekstil ürünlerinin gelişmiş olması ile birlikte dikişsiz külotlar adı verilen iç çamaşırları da olabildiğince sağlıklı bir seçenektir.

Reklam
  • Şort tarzı Spor külodu veya pamuk tayt kullanın

Bacak arasındaki tahrişler sürtünme Dolayısıyla oluşur Özellikle insanın kendi derisinin birbirine sürtmesi çok kısa sürede pişer oluşmasına ve rahatsızlık duyulmasına neden olur. Bunu önlemenin en kolay yöntemlerinden biri bacaklarınızın birbirine sürtmesini önlemektir. Bunun için ya slip boxer tarzı pilot veya Eğer bunları kullanamıyorsunuz kilodun üzerine pamuk tayt giymenizi öneririz…

 

  • Vazelin

Pişik oluşması durumunda kullanabileceğiniz gibi pişik oluşmadan önce Eğer uzun bir yürüyüşe ve hatta zor bir iş gününe hazırlanıyor sanız bacaklarımızın arasına ve Koltuk altınıza az miktarda vazelin sürmeniz pişik oluşumuna engel olacaktır.

  • Bacak aranıza da deodorant sürün

Koltuk altınıza kullandığınız gibi bacaklarınızın iç kısımlarına da roll on deodorant sürebilirsiniz. Roll on deodorant lar koltuk altında tahriş oluşumunu önleyen bildiği gibi bacak aralarında da tahriş oluşmasından engel olur.

  • Dudak kremleri

Dudakların çatlamasını önleyen ve nemini arttıran dudak kremleri pişik oluşumu ve tahrişi önleme konusunda çok başarılı bir yöntemdir.

  • Aloe vera

Neredeyse bütün cilt rahatsızlıklarına iyi gelen aloe vera yağı aynı zamanda cilt tahrişlerine önleme ve tedavi etmek konusunda da çok başarılı bir üründür…

 

  • Bebek pudrası

Bir sürü önce zararlı olduğu belirtilen bebek pudraları yerine sağlıklı bebek pudraları üretilmeye başlandı. Bebek pudrasını hem pişik oluşmadan hem de pişik oluştuktan sonra rahatlıkla bacak aralarında sürerek hem koruyabilir hem de tedavi edebilirsiniz.

  • Shea Yağı

Afrika’da yetişen kısa boylu bir ağacın çekirdeği olan bir tür cevizden üretilen Shea Yağı oldukça etkili bir tahrişten korunma ve tahriş tedavi etme ürünüdür.

  • Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı solunum yollarına iyi geldiği gibi aynı zamanda pişik tedavisinde ve önlenmesi konusunda çok başarılıdır.

  • Bandalette / jartiyer badı

Bir Fransız buluşu olan ve çoğunlukla jartiyeri andıran görüntüsüyle çok seksi bir görünüme kavuşturan bandallet ler bacakların iç kısmında birbirine denk gelen yerleri korudukları için tahriş olmasını önleyen bir numaralı seçeneklerdir.

SİZİN İÇİN DİĞER SAĞLIK ÖNERİLERİ İÇİN HEMEN TIKLA

Sağlıklı ve Pişiksiz  günler dileriz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.