Stevie Wonder Konseri

Reklam

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, 40. yaşında İstanbul’da ağırlayacağı isimlere bir dev daha ekleniyor.
Müzikseverlerin yıllardır dört gözle beklediği, popüler müziğin büyük ismi Stevie Wonder, caza desteğinin 15. yılını kutlayan Garanti Bankası’nın “Garanti Caz Yeşili” etkinlikleri kapsamında, İstanbul’daki ilk konserini verecek.

Bugüne kadar yalnızca etkileyici sesi, eşsiz yorumu ve besteleriyle müziğin yönünü değiştiren, popüler müzik tarihinin en büyük isimlerinden Stevie Wonder, İstanbul’daki ilk konserini 14 Eylül Cuma akşamı, santralistanbul’da verecek.

Adını müzik tarihine parlak harflerle yazdıran dünyaca ünlü Amerikalı besteci, şarkıcı, virtüöz ve yapımcı Stevie Wonder, kariyerine bir “harika çocuk” olarak başladı. 1963 yılında, 13 yaşındayken yayımladığı Recorded Live: The 12 Year Old Genius albümündeki “Fingertips, Part 2” şarkısıyla, listelerde bir numaraya yerleşen en genç sanatçı oldu. Kariyeri boyunca “Music of My Mind”, “Talking Book”, “Fulfillingness’ First Finale”, “Innervisions” ve “Songs in the Key of Life” gibi klasikleşmiş albümlere imza atan Wonder, “For Once in My Life”, “You Are the Sunshine of My Life”, “Superstition”, “Sir Duke”, “Happy Birthday”, “I just Called To Say I Love You”, “Isn’t She Lovely?”, “You’re the Sunshine of My Life” gibi onlarca unutulmaz şarkının da yaratıcısı.

1996 Yaz Olimpiyatları Kapanış Seremonisi, Super Bowl XXXII, ABD Başkanı Barack Obama için düzenlenen göreve başlama töreni gibi büyük etkinliklerde devamlı olarak performans sergileyen Stevie Wonder, 2007′de -on yıllık bir aradan sonra- Amerika turnesine çıktı. 2010′da yayımladığı Love Harmony & Eternity adlı özel albümüyle Japonya’nın uluslararası listelerine bir numaradan girdi, Seul’daki Olympic Park Arena’da verdiği konserin biletlerinin yarım saat gibi kısa bir sürede tükenmesiyle kırılması güç bir rekora imza attı.
“Yaşam Boyu Başarı da dahil olmak üzere aldığı 25 Grammy’nin sahibi olan Wonder, cazdan, popa güncel müziğin birçok farklı alanından sayısız müzisyene ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Stevie Wonder konserinin biletleri çok yakında İKSV ve Biletix satış kanallarından satışa çıkacak.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.