dambil

Spor yapmaya yeni başlayan kadınlar kaç kg dambıl kullanmalıdır ?

Kadınların kas geliştirmesi erkeklere oranla daha zordur. Özellikle kolların arkası kadınlardaki önemli yağ depolarından biri olduğundan kolay yağlanan bölgelerdir. Yani kadınların kol kalınlığı kaslardan çok, yağlardan dolayıdır. sihirli kadın sitesi olarak bugün sizleri spor yaparken kaç kilo ağırlık kaldırmalıyız sorusu konusunda bilgilendirmek istiyoruz.

 

 

KADINLAR HANGİ AĞIRLIKTA DAMBIL KALDIRMALI ?

kadinlar-icin-dambil
kadinlar-icin-dambil

İngilizce adı dumbbell olan ve Türkçe ‘de el halteri olarak tanımlanabilecek dambıl ile spora başlanan ilk haftalarda kaslarda şişkinlik olsa da bu gerçek bir gelişme değildir. Çünkü kadınlarda kas gelişimi kısa zamanda oluşmaz. Bu nedenle kısa sürede kas yapma hayali kurmamak, fazla kaslı kollara sahip olmaktan da korkmamak gerek.

Kas yapmak isteyen kadınlar düzenli olarak dambıl çalışmaya devam ederek, kasların yavaş yavaş büyümesini beklemelidirler.

 

Kadınlar kaç kilo dambıl almalı?

kac-kg-dambil
kac-kg-dambil

Kullanılması gereken ağırlık kişiden kişiye değişi. Ne kadar kiloluk bir dambıl kullanabileceğinizi belirlemek için bir hareketi dambılla 12-13 defa yaptığınızda zorlandığınız dambıl seçimi doğru tercihtir. Yani artık 12-13.cü hareketi yaptığınızda zorlanıyorsanız, o dambılı kullanmak en doğru seçim olacaktır.

Yaklaşık olarak evde ağırlık çalışmak isteyen bir kadın evine 1 kg., 3 kg. ve 5 kg.lık ÜÇ çift dambıl kullanarak evde egzersiz yapabilir….

 

Dambıl seti sabit ağırlıklı vinly ağırlık olarak satın alınması avantajlıdır. Kadın dambıl seti fiyatı 60-120 liraya satın alınabilir.

dambil-hareketi
dambil-hareketi

Örneğin makalenin yazıldığı tarihte Spin 20 KG Vinyl Dambıl Seti hepsi burada sitesinde 67 TL,  Delta Vinyl Altıgen ( Köşeli ) Çiftli Renkli Dambıl Set (2 tane 1 kg): 8 TL. fiyatlarla kolayca ve ucuza temin edilebilir. Eğer yine de para harcamak istemiyorsanız ve evde dambıl ile spora başlamak için veya fit vücuda sahip olma, sıkılaştırma veyahut kas yapma hareketleri yapmak istiyorsanız, 1 veya 1,5 litrelik pet şişelere su doldurarak bile çalışabileceğinizi hatırlatalım. Sağlıklı bir vücut için para harcamak şart değil…

 

Sizi Evde rüya gibi bir vücuda ulaştıracak eğzersizleri okumak için hemen burayı TIKLAYIN

Güzel günler dilerim

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.