Sırt yağları eritme formülü

Sırt Yağlarından Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım

Karantina süreci bitmiş gibi görünüyor ve aynada kendinize bakarken sırtınızın yağlandığını hatta boğum boğum olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni uzun süre hareketsizlik ve fazla kilo aldıran beslenme süreci. Bugün kadın sitesi form bölümünde sizlerle Sırt yağlarını nasıl eritirim sorusuna cevaplar sunacağız…

 

Sırt Yağlarını eritmek için Beslenme ve hareketlilik

sirt-yaglarindan-kurtulmak-icin-2-beslenme-egzersiz-yasam-seklini-degistir

Tüm kilo alımlarından kurtulmak için olduğu gibi sırt yağlarından kurtulmak için de önce beslenme sonra bedensel etkinlikle eş zamanlı olarak gereklidir. Unutulmaması gereken en önemli konu tek başına egzersiz veya beslenmenin yeterli olmadığı ve deride çatlak oluşumları gibi bazı farklı estetik sorunlarına yol açtığını unutmamalıyız..

 

Sırt Yağlarını Yakmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

sirt-yaglarindan-kurtulmak-icin-3-yapilmasi-gerekenler
 • Tuz tüketimini azaltın

Vücudumuzun tuz ihtiyacı vardır. Hem iyot hem de farklı mineraller içeren tuz bedenimizin temel bazı ihtiyaçlarını karşılar fakat işlenmiş tuz , şekerle birlikte çok tehlikelidir. Hem bedenin su toplayarak ödem yapmasına hem de sürekli açlık hissi uyandırarak yağların tutunmasına neden olur. Tuz ihtiyacını karşılayabilmek için soğan, sarımsak , mevsim yeşillikleri tüketmeye özen gösterin . Hem bedeninizin ihtiyacı olan tuzu karşılamış olursunuz hem de kilo vermenize yardımcı olarak sırt yağlarınızın erimesini sağlar.

 • Karbonhidratları Hafif gıdalardan alın

Ekmek , makarna gibi unlu ürünler karbonhidrat yoğun gıdalardır.  Fakat çok yüksek sağlıksız karbonhidrat türlerinin yanı sıra glüten gibi maddeler içermesi nedeni ile vücut yağ dengemizi olumsuz yönde etkiler.

Bunlar yerine faydalı karbonhidratlar tüketmeye gayret edin .

 

 • Mutlaka Yumurta Tüketin 

Gece inisülinin artarak ihtiyacı karşılamak ile savaşabilmesi zordur bunun nedenlerinden biri bedenimizin ihtiyacı olan bazı mineral ve vitaminler ve gün içi yeme alışkanlıklarımızdır.

Gece iştahı ile mücadelede ağır bir silah, etkili bir kahvaltıdır, özellikle de yumurta içeren bir kahvaltı çok değerlidir. Yumurtaldaha hızlı ve dengeli şekilde kilo vermenize yardımcı olur ve midenizi tahıl veya ekmeğin iki katı kadar doldururarak doymanızı sağlar , tok tutar .
Ayrıca, öğle yemeğinde ve geri kalan 24 saat içinde açlık  hissine bağlı kalori tüketimi hissini de azaltırlar.
 • Brokoli tüketin 

Brokoli bir çok insanın tadını sevmediği bir sebzedir. Siz de sevmiyor olabilirsiniz.

Fakat içerdiği besinler ve tok tutma özelliği ila harika bir yağ savaşçısıdır.

Lezzet alacağınız şekilde akşam öğünlerine mutlaka brokoli ekleyin ve ilk olarak onu tüketin . Hızla iştahınızın azaldığını ve daha az yiyerek doyduğunuzu fark edeceksiniz.

 • Kahvaltıda Ayran  Tüketin

Kahvaltı yaparken ,yumurtanın yanı sıra ayran yada kefir içmeyi alışkanlık haline getirin.

Kahvaltılarda 1 bardak ayranı 1 adet yumurta yanında içerek doyabileceğinizi biliyor musunuz. Deneyin. Doymuyorsanız yanına 1 adet de ceviz koyun. Kesin doyacaksınız.

Ayran tok tutmanın yanı sıra içerdiği probiyotikler ve sağlıklı bakteriler ile hem vücudu sağlığına kavuşturur hem de sağlıklı yağ yakımını hızlandırır…

 

 • Su tüketimi Çok önemli

Sadece kilo vermek için değil tüm dolaşım sistemini düzenlemek ve sağlıklı işlemesini sağlamak için yeterli miktarda su tüketimi çok önemlidir. Günde en az 3 litre su tüketin. Hem yağ yakımını sağlayacak hem de daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanızı sağlayacak.

 • Duş soğuk yapın

Soğuk suyla duş almak sadece kilo vermenize ve sırt yağlarınızın erimesine yardımcı olmaz . Dolaşım sistemini düzenleme ve saçlarınızın a daha sağlıklı olmasını sağlar.

Tamamı ile soğuk suyla duş alamıyorsanız bile son durulanma suyunu yavaş yavaş soğutarak duşunuzu bitirebilirsiniz.

 • Atıştırmalıklardan Tamamen kurtlulun

Mısır ve patates cipsleri gibi atıştırmalıkları ve tuzlu ay çekirdeği gibi alışkanlıklarınız varsa vazgeçmelisiniz. Şu an okuduğunuz makalenin tamamını uygulasanız bile bu alışkanlıklarınız varsa ve devam ederseniz hiç bir işe yaramayacaktır.

Bu aburcubur olarak nitelendirilen gıdalar yerine toplam 1 avuç dolusu olacak şekilde çiğ fındık, çiğ badem  ceviz gibi sağlıklı atıştırmalıkları güne yayarak tüketebilirsiniz.

Böylece aburcubur yeme dürtünüz baskılanır hem de faydalarından yararlanırsınız

 

 • Egzersiz Yapın

Gücünüze ve yaşınıza uygun bir egzersiz mutlaka bulabilirsiniz.

Pilates ,yada yürüyüş yapabilirsiniz. Bunu yaşam tarzı haline getirmeye çalışın.

Hem çok daha dinç olursunuz hem de tüm beden ve sırt yağlarından kurtulursunuz.

Sırt Yağı eritme ve sırt güzelleştirme egzersiz videosu

Sırtınızı daha hızlı güzelleştirmek ve yağlardan kurtulmanız iin sizlerle en beğendiğimiz 5-6 dakikalık  videoyu paylaşmak istiyoruz. Size tavsiyemiz önce en az 1 hafta boyunca paylaştığımız yaşam şekli değişikliklerini yaptıktan sonra herhangi bir bedensel sağlık sorununuz yoksa ondan sonra bu egzersizleri kendinizi fazla zorlamadan yapmaya başlamanız

Bu egzersizleri yapmadan önce eğer bir bedensel sorun yada sakatlığınız varsa mutlaka doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. Sağlık, estetik görüntünüzden daha önemlidir.

 

 • Dişlerinizi mutlaka Fırçalayın

Ne ilgisi var diye düşünebilirsiniz ama dişlerinizi mutlaka günde en az 2 defa fırçalayın. Diş fırçalamak ağız sağlığı ve estetiğinin yanı sıra sağlığımız açısından da çok önemlidir. Sağlıklı olmayan vücut yağ depolamaya daha yatkındır. Mutlaka diş fırçalama alışkanlığınızı gözden geçirin .

 

 • Uyku düzeni çok önemli 

uyku düzeni kilo alımını doğrudan etkiler uykuda salgılanan hormonların sağlıklı olması metabolizmanızın  ve psikolojimizin daha sağlıklı olmasını sağlar . Ayrıca geç saatlere kadar uyanık kalan insanların daha fazla acıktıkları ve ek öğünler ve abur cubur atıştırmalıklar ve tatlı  tüketimin arttığı kesin bilgilerle bilinmektedir.

Yukarıdaki önerilerimizi uygulamanız durumunda ilk 10 günde etkilerini görmeye başlayacak ve en fazla 30-45 günde çok ciddi değişimi gözlerinizle göreceksiniz. Arzu ederseniz aşamaları fotoğraflayın bu sizi motive edecektir.

 

FORM VE BESLENME İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN  …

Güzel , Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

 

 

 

 

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.