Moralimiz Bozukken Neden Yemek Yeriz

Birçoğumuzun herhangi bir sebepten dolayı morali bozulduğu zaman yemek yeme eğilimi göstermektedir. Bunun uzantısı olarak da Fazla kilolar bedenimize yerleşmek de ve yavaş yavaş kilo alarak sağlığımızı kaybedebilmekteyiz. Peki sinirimiz bozukken kendimizi yemeğe vermemizin sebebi nedir. Kadın sitesi Form diyet ve tavsiyeler bölümünde “moralimiz bozukken neden yemek yeriz” yazımıza yer veriyoruz…

Sinir bozukken neden yemek yenir?

sinirimiz-bozuldugunda-neden-yemek-yeriz-hizlica-mutlu-olmak-icin

Sinir bozukken yemek yemenin en temel nedeni beynin en hızlı şekilde olumlu yönde uyarılma şeklinin tat ile olmasıdır. Beyin ağzının tadını sevilen besinler aracılığı ile değiştirip mutlu olmanın bir yolunu arıyor demektir. Bu durum aslında insan beyninin korunma refleksi iken, bir süre sonra fazla kilo alımının uzantısı olarak korunmasız bırakabiliyor.

Dil üzerinde tat almamıza yarayan dil memeleri olarak adlandırılan duyargaçlar beyine en bızlışekilde ruh halini düzelten sinyalleri göndererek mutluluk hormonu salgılamaya hız veriyor. Bu yüzdendir ki buzdolabında bulunan dondurmaya evdeki tatlıları veya çikolataya saldırarak mutsuz anlarımızda Psikolojimizi düzeltmek için abur cubur yiyor olmamız. Bu arada beyin bunu acil depresyondan korunma refleksi ile yapıyor…

 

Peki mutsuzken kilo almamak için ne yapmalı ?

Öncelikle sizlere belirtmek isteriz ki mutsuzken yemek yiyip ruh halimizi düzeltmek aslında kötü bir şey değildir.

Sadece beyninize sinyallerin ulaşarak artık mutlu olduğunuzu anlamanızı uzun sürmesi nedeniyle geçen 15 ile 25 dakika arasında geçen sürede çok fazla yemek tüketerek haddinden fazla yemek yediğimizden dolayı Özellikle akşamları yakma imkanımız olmadığından dolayı ya depolamanız Dolayısıyla kilo alma ihtimali çok yüksektir.

Sizlere kesinlikle yemenizi önerme yiyeceğiz Hatta Tam aksine kendinize dışarıya çıkıp güzel bir ziyafet çekme mi göndereceğiz Ama tek bir şartla…

 

Oturduğunuz ev veya da Bulunduğunuz yere 2-3 kilometre mesafede bir yere gidin. Ve çalışarak alnınızın teriyle Hakkınızda kazandığımız parayla o gün kendinize bir ziyafet çekin. Fakat sizden ricamız gideceğiniz yere yürüyerek gitmeniz ve yürüyerek dönmeniz olacak.

Böylece hem psikolojinizi en hızlı şekilde düzeltmiş olacaksınız hem de yemek öncesi ve sonrası bedeninizi harekete geçirerek yediklerinizin vücudumuzda yağ olarak toplanmasını önleyecek enerji hücrelerine döndürecek hem psikolojinizi rahatlayacak hem kilo almayacaksınız hem de gece çok daha rahat ve sağlıklı bir saatte uyuyacaksınız.

Söyle ki insanlar psikolojileri bozuk olduğu zaman genellikle uyku düzenleri bozulmakta ve gece geç saatlere kadar uyanık kalmakta var Böylece yemek yeme surelerini de arttırmakta araya ürünler beklemekte ve çok daha fazla yemek tüketerek sağlıklarını bozmak durumu ile karşı karşıya kalmaktadır.

FORM VE BESLENME İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN ZİYARET EDİN  …

Ayrıca,

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI DA SAKIN UNUTMAYIN 😉 .HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Sağlıklı ve fit günler dilerim.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.