ZOR AÇILIP KAPANAN SÜRGÜLÜ PENCERE NASIL ÇALIŞIR

Bir çok kadınını evinde sürgülü pencere vardır. Bu pencereler bir şekilde kirden veya birilken yağ ve kireçlenmiş su akıntılarından dolayı açılıp kapanmakta zorlanır. Bu zorlanmayı evde bulunan malzemelerle kolayca çözebileceğinizi ve pencerelerinizi kolayca açılıp kapanabileceğini biliuyor musunuz ?

Sihirli kadın size sürgülü kapı ve pencerelerin raylarını nasıl temizleyeceğinizi anlatıyor…

 

SIKIŞAN SÜRGÜLÜ PENCERE NASIL ÇALIŞIR
SIKIŞAN SÜRGÜLÜ PENCERE NASIL ÇALIŞIR

SÜRGÜLÜ , RAYLI KAPI, PENCERE, ÇEKMECE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

Öncelikle durumun sıkışan ve yoğunlaşan kir nedeni ile olduğundan,  yani pencerenizin  yada kapınızın sürgüsünün kolay açılıp kapanmasına engel olan şeyin sürgü kısmındaki kirlenme olup olmadığına emin olmanız gerekiyor. Yani sürgü sisteminde meydana gelen bir arıza ise bu duruma size önereceğimiz temizlik yöntemi faydalı olmayaak konu ile ilgili tamir yapabilecek bir kişiden yardım almanız gerekecektir.

 

KAPI PENCERE SÜRGÜ VE MENTEŞE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ? 

sikisan-rayli-pencere-nasil-calisir-kabartma-tozu-sirke-birleşimi-temizlik-malzemesi

“İHTİYACINIZ OLAN MAZLEMELER ÇOK BASİT KABARTMA TOZU ( YOKSA MADEN SUYU ) , SİRKE.”

Evet evinizde bulunan sirke ve kabartma tozu yada kabartma tozunuz yoksa maden suyu yada soda ( meyvasız ve şekersiz olmak zorunda yoksa durumu daha da kötüleştirirsiniz )  size 10 dakikada çözüm sunacaktır.

Öncelikle kabartma tozunu dip yani zor ulaşılan kısımda uca doğru sürgü mekanizmasının ray kısmına yada eğer sıkışan menteşeyse menteşenin üstüne serpin ardından sirkeden yeteri kadar dökün, yada bir bardak içerisinde birleştirin. karışımı köpürecektir hemen kirli bölheye yine dipten uca dökün. 10-15 dakika bekleyin ve ardından bir bez ile silin. Eğer kabartma tozunuz yoksa aynı işlemi fakat bu sefer önce sirke sonra soda olacak şekilde uygulayın…

surgulu-kapi-sikismasina-kabartma-tozu-ve-sirke-kullanilir

Bu kadar basit !

Eğer bu uygulamayı yaptınız  fakat ray sistemi temizlenmesine rağmen  halen sürgü rahat açılıp kapanmıyor bir zrolanma takılma yapıyor yada menteşe açılıp kapanmıyor yada zorlanıyorsa o zaman marangozluk yada plastik pencere ise pvc den anlayan bir ustaya baş vurmanızı öneriyoruz. sorun kir veya toz ile ilgili bir sıkışma değil demektir…

Gzel günler diliyoruz. ..

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.