Sock Boots usage

Çorap Botlar

Her sezon yeni moda trendleri hayatımıza giriyor. İçinde bulunduğumuz dönemde en yaygın kış ayakkabı tarzlarından biri de çorap botlar. Çorap botlar ayağı saran faklı yapıda ki streç çorap şeklinde giyilebilen bot türleridir. Kadın sitesi moda bölümünde “Çorap botlar nasıl modaya uygun kullanılır” yazımıza yer veriyoruz…

 

Çorap Botlar Nasıl Kombinlenir ?

Sonbahar ve kış aylarının gelmesi ile birlikte havaların soğuması ve güneşli havaların yerini kar ve yağmur ile yer değiştirmesi sonucunda botlar sezonun en öne çıkan estetik ve zorunlu parçalarından biri olmaktadır. Giyimde şıklığı yakalamak isteyen kadınlar için çorap botlar ise son yıllarda modern kadın modasının önemli bir unsuru haline geldi.

Her giyim unsuru gibi çorap botların da modern şıklığa hizmet edecek ve etkileyici güzelliği öne çıkartacak bazı kullanım püf noktaları vardır.

Bunun için önce öne çıkan çorap bot şekillerini ve hangi kıyafetle daha güzel ve etkileyici olacağımızı bilmek gerekir.

 

Çorap bot kullanım önerileri

 

Çorap Botların Kumaşı

Çorap Bot Kombinleri
sicak-ve-kullanisli-corap-bot-kombinleme-2

Sivri ya da kalın topuklu bileğe kadar olan botların üzerinin yaklaşık 10 santimetre kadar yukarıya uzanması ile ortaya çıkan modele çorap bot denmektedir.

Çorap botların bazı modellerinde ayağı kapsayan kısım, bilek kısmındaki kumaştan farklı olarak deri ya da suit olmaktadır. Bazı modellerinde ise botun ayakkabı kısmı ile bilekteki çorap kısmı aynı kumaş türünden oluşmaktadır.

Ayakkabı ve bilek kısmının farklılıklarının yanı sıra kumaş çeşidine göre çorap botlar farklılık göstermektedir. Kumaş yapısı örgü ya da kadife olmaktadır.

 

Örgü Çorap Bot Kombinleri

Örgü tiplemeli çorap botlar spor kış giyimi için önemli parçalardır. Genellikle örgü çorap botlar kalın platform tabandan oluşmaktadır.

Taban yapısının yanı sıra beyaz renk ya da açık renkli kumaş türü tercih edilir. Bu renk ve yapıya sahip çorap botlar günlük kıyafetler ile kombinlenir. Günlük cadde modasına uygun hareketli elbiseler, deri taytlar ya da skinny denilen bacakları saran kot pantolon çeşitleri çorap botların spor giyimde şıklığı yaşamanın püf noktalarındandır.

Bu tarz örgü çorap bot ile yapılan kombinler günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş durumda. Alışveriş yapılırken, caddede gezerken, spora giderken, arkadaş buluşmalarında  kullanılması kolay estetik ve dikkat çekcidir.

 

Kadife Çorap Bot Kombinleri

Çorap bot
sicak-ve-kullanisli-corap-bot-kombinleme-3

Çorap bot ile şıklığı yakalamak isteyen kadınlar kadife kumaş yapısına sahip botları tercih etmelidir. Moda ve şıklık denildiği zaman ince topuklu ayakkabılar podyuma çıkmaktadır. Yine aynı şekilde şık kombinler yaratmak isteyen kişiler çorap botu kadife kumaşlı ve ince topuklu seçmelidir.

Şık çorap botlar ile uyumlu olan giysi parçaları cigaratte pantolon, mini elbiseler, saten elbiseler ve jean çeşitleridir. Cigaratte pantolon ve bu pantolon ile uyumlu blazer ceket, çorap botlar ile kombinlendiği zaman ofis şıklığını yakalamak mümkündür. Yine aynı şeklide sivri topuklu çorap ile yapılan mini elbiseler ve saten elbiseler gece şıklığını yakalamanın bir yoludur.

Elbise ile çorap bot kombini oluşturmanın birkaç önemli püf noktası vardır.

Mini elbise ile çorap bot kombin önerisi

Mini elbiselerin etek kısmı çan etek ya da prenses etek modeli gibi geniş ve hareketli olmalıdır. Kesinlikle vücuda oturan dar mini elbiseler tercih edilmemelidir. Tercih edilen mini elbise belden oturtmalı olup, belden üst kısmı bol olmamalıdır.

Şifon İle çorap bot kombin önerisi

Şifon elbise kombini yapılırken elbisenin boyuna dikkat edilmelidir. Dizden yaklaşık 10 santimetre aşağıda olmalıdır. Boyu kadar zaten elbisenin üzerine giyilecek takılar da önemlidir. Demir halkalı takılardan uzak durulmalı ve zarif takılar tercih edilmelidir.

 

Kanvas çorap bot kombin önerisi

Çorap botlar ile şıklığı yakalamanın bir diğer yolu da kanvas jeanlerdir. Mom jean ve boyfriend jean isimli geniş modeller üzerine giyilecek dantelli bustiyer ile sokak şıklığı yakalamak da mümkündür.

Diğer önemli moda bilgileri için hemen burayı ziyaret edin . 

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 🙂

Mutlu günler dilerim .

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.