Selülit Masajı Nasıl Yapılmalı ?

Selülit hepimizin estetik kaygıları arasında en başta yer alan sorunlardan biridir. Her kadının beden yapısına göre farklı şekilde  selülit oluşumu hem farklı bölge hem de farklı yoğunlukta oluşabilir. Bu olumsuz görüntüden kurtulabilmek veya selülit oluşumunu önleyebilmek için bir çok farklı ve etkili yöntem vardır. Bunlardan biri de selülit masajıdır. Bugün sizlerle selülit masajının ne olduğunu ve nasıl yapıldığını anlatmak istiyoruz…

Reklam

 

Selülit Masajı Nedir ?

Selülit Masajı Selülit oluşumuna karşı veya selülit oluşumunu engellemek için vücudun işleyiş sistemine uygun şekilde yapılan bireysel uygulanabilen veya uzmanlar tarafından uygulanabilecek bir estetik masaj türüdür.

Selülit Masajı temel olarak selülit oluşumunun görsel etkilerini en aza indirmeyi hedeflerken aynı zamanda selülit oluşmadan önlem olarak da kullanılmaktadır. Selülit masajı uygulamasının etkili olduğu bilinmektedir fakat tek başına bir önlem veya estetik sorun giderici değildir.

Selülit oluşumu bedenin işleyişi için sorun oluşturan bedensel etkinlik eksiklikleri ve beslenme sorunları dolayısı ile oluşan bir estetik problemdir. Dolayısı ile Selülit Masajı tek başına yeterli değildir. Kişinin beden sistemine uygun olan bir beslenme şekli benimsemesi ve doğru basit egzersizler yaparak bedenini sağlıklı tutması gerekmektedir. ..

 

Selülit Masajı Nasıl Yapılır ?

Cilt deformasyonları oluşmaması ve daha rahat uygulayabilmek için Selülit Masajı yaparken yağ kullanımı gerekmektedir.

Kozmetik masaj yağları kullanılabileceği gibi evde organik olarak kendiniz selülit masaj yağı yapabilirsiniz.

Bizim önerimiz doğru karışım bir masaj yağı ile selülit sorunundan kurtulurken cilde farklı faydalar sağlayabilirsiniz.

Selülit Masajı Yağı  Nasıl Yapılır ?

Selülit masajı yapabilmek için kullanacağınız yağın organik olması çok önemlidir. Bu sebepten dolayı en şifalı yağlardan olan , zeytinyağı, aloa vera yağı ve badem yağı karışımını kullanmanızı öneriyoruz.

Selülit yağı Tarifi: Selülit yağı yapmak için 1 çorba kaşığı zeytinyağı , 1 tatlı kaşığı aole -vera yağı ve 1 çay kaşığı badem yağı karışımı yeterlidir. Bu yağları bir kaba koyun ve iyice karıştırın. ..

 

Selülit Masajı

selulit-masaji-nedir-nasil-yapilir-2

Selülit masajı yaklaşık 20-25  dakika sürmektedir.

Selülit Masajının en önemli tüyosu hareketin aşağıdan yukarıya kan dolaşımının kalbe doğru hızlandırılmasıdır. Bunu unutmayın ve asla yukarıdan aşağıya doğru yapmayın.

Elinize azar azar yağ alın ve yağ kurudukça biraz daha alarak uygulayın.Selülit Masajı yapmadan önce yağın akma ihtimaline karşı uzanacağınız yere geçirmez ve leke tutmayan bir bir örtü sermeyi unutmayın.

  1. Bacaklarınızı mümkünse yukarıya doğru kaldırın ( duvara yaslayabilirsiniz. )
  2. Selülit masajı yağını avucunuza alın iki elinizi birbirine sürerek biraz ısıtın.
  3. Ayak topuğundan dizlere doğru sadece yukarıya olacak şekilde arkadan yanlardan ve önden her bacağı teker teker yaklaşık  5 er dakika  elinizle ovun.
  4. Ardından Yine her bir bacağı 5 er dakika olacak şekilde. diz kapağından kalçalara ve kasıklara doğru yavaş yavaş çekerek ovun.
  5. Kalçaları aşağıdan yukarıya çekerek  20 şer defa ovun
  6. Masaj bittikten sonra yaklaşık olarak 10 dakika bacaklarınızı yukarıda tutmaya devam etmeniz çok önemlidir.

Selülit Masajı haftada 1-2 defa uygulanmalıdır. Bu uygulama selüliti gidermeye yardımcıdır ve selülit oluşumunu önlemek için etkili bir yöntemdir…

 

Tek başına yeterli değildir.

Selülit masajı tek başına yeterli değildir..

bedenimize uygun olmayan bazı gıdalar tüketmek ve hareketsizlik selüliti oluşumuna neden olan ve artıran en önemli nedenlerdir.

Dolayısı ile diyetimizi doğru düzenleyerek yediklerimizi doğru hale getirmemiz ve en azından haftada 3 gün yürüyüşü hayatımıza sokmamız çok önemlidir.

BACAK İNCELTEN GIDALAR NELERDİR ?

GÜZELLİK ve GENÇ KALMAK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARI OKUMAK İÇİN …

Güzel selülitsiz bacaklar ile mutlu bir ömür  dilerim…

 

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.