Kavgacı mı ? yoksa savaşçı mı ?

Günümüzde Kadının Hayat içerisinde edindiği yer erkeklere yaklaşmakta. Gerek iş yaşamında gerekse Hayatım diğer alanlarında kadın yavaş yavaş hak ettiği erkek ile denklik pozisyonuna gelmekte. Her ne kadar Türkiye gibi Eşitlik konusunda halen Gelişmekte olan ülkelerde kadına karşı bakış kimi zaman ilkel olsa bile kadınlar yavaş yavaş varoluştan hak ettikleri yere yükseliyor…

 

Kadın erkekle denk noktaya gelmenin travmasını yaşayabiliyor

kavgaci-misin-savasci-mi-erkekler-munakasadan-kacar

Kadınların yavaş yavaş hayatın içerisinde söz sahibi olmaları hem avantajları hem de bazı dezavantajları beraberinde getiriyor. Bunlardan en belirgin olanları kadının kendisini güçlü bir savaşçı olarak göstermek isterken kavgacı fevri bir davranış biçimi sergileme hatasına düşmesi olarak öne çıkıyor.

Birçoğumuz sosyal yaşamdaki seçtiğimiz kişilere veyahut ta hayatımızda bulunan erkeklere karşı aksi fikrimizi beyan ederken fevri davranışlar sergileyerek kavgacı görünmenin önünü alamıyoruz…

 

Erkekler Kavga eden Kadından kaçıyorlar

Bu durum çoğunlukla fevri ve dırdırcı kadın olarak algılanmamıza Özellikle özel yaşam içerisinde birlikte olduğumuz erkekler tarafından bizden uzaklaşılması da neden olabiliyor.

Bunun sebebi fikrimizi beyan ederken veya bir eylemi gerçekleştirirken güçlü ve mücadeleci bir savaşçı olduğumuzu göstermek isterken kontrolü kaybetmemiz….

 

Mücadeleci ve Savaşçı bir kadın fikrinden ve kararından Emin olmalıdır

Kavgacı mısın, savaşçı mı ?
Kavgacı mısın, savaşçı mı ?

Gerçekten güçlü olan bir kadın vardığı bir fikri beyan ederken veyahut da bir eylem uygularken Ferdi tavırlar sergileme ihtiyacı duymaz.

Bunun nedeni sahip olduğu bilginin doğrultusunda hareket etmesi ve Bu fikre gerçek anlamıyla Vakıf olmasıdır. Fikrine gerçekten hakim olan bir kişi bu fikri Kabul etmeyecek bir kişiye karşı direnç göstermek yerine eylemi ile yoluna devam eder. Bu fikri veya eylemi gerçekleştirirken onay alma ihtiyacı duymaz. Onay alma ihtiyacı ise Aslında bir nevi varlığını rüştünü gücünü ispat etme güdüsüdür.

Varlığının gücünü ispat etme refleksi sadece kadınların değil erkeklerin de münakaşa etme Başka bir deyişle kavga etme eğilimine iten kendine güvensizlik belirtilerinden biridir.

 

Bilgiliyse ıspata gerek yok

Bir konuda Bilgili ve güçlü olduğunuzu biliyorsanız Bu konuyla ilgili kendinize ispat etmeye ihtiyacı duymazsınız.

Bu basit denkleme hakim olan gerek sosyal hayatınızdaki insanlar gerekse duygusal ilişki içerisinde olduğunuz kişiler bu durumu kolaylıkla fark eder.

Gerçekten sağlam temellere dayanan fikirleriniz ve vücuda getirmek istediğiniz eylemleriniz varsa bu konudaki davranış biçiminizi anımsayın göreceksiniz ki o konularda kavga etmeye ihtiyaç duymuyor Eğer duygunuz ve düşünceniz ne etse dimdik duruyorsunuz.

Eminiz ki siz zaten kavgacı değil Fikri Sağlam mücadeleden kaçınmayan güçlü kadınlarsınız.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu günler diliyorum

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.