Sarımsaklı Saç Maskesi

Saçlarımız bizim için en önemli estetik ögelerinden biridir. Öyle ki saçlarımız sağlıklı olmadığı zaman bu durum hem ruh durumumuzu etkiliyor hem de buna bağlı olarak sosyal yaşam konusunda bazı güvensizlik durumlarımızı körüklüyor.

Reklam

Bugün sizlerle çok basit ama etkili bir saç maskesi olan Sarımsaklı Saç Maskesi tarifini paylaşmak istiyoruz…

 

Neden Sarımsaklı Saç Maskesi ?

Sarımsak vücut içim harika bir anti-oksidan ve hücre yenileyici besin. Bu besinin özellikle saçlar üzerinde ki olumlu etkileri dermatoloji firmaları tarafından çok iyi biliniyor.

Bunu büyük dermatoloji firmalarının ürettiği sarımsaklı özel şampuan ve saç ampul solüsyonlarından rahatlıkla anlayabilirsiniz. Fakat bu ürünlerin bir çoğu etkili olsa da sürekli kullanmanız için ürüne bağlı kılan bir çok farklı içeriğe sahip .

Bu özellikleri ile hem bütçe hem de kullanım açısından bir çok zorluğa sahip olan bu ürünler yerine ilk önce 15 günde 1 defa uygulayabileceğiniz ve ardından ayda 1 defa olacak şekilde uygulayarak doğal biçimde saçlarınızı sağlığına kavuşturmanız mümkün. Sarımsaklı saç maskesi kürü ile öncelikle saç diplerinde olan kafa deriniz sağlığına kavuşacak ve buna bağlı olarak saçlarınız güçlenecek ve çok daha hızlı uzayacak…

 

Sarımsaklı saç güçlendirme maskesi Malzemeleri Nelerdir ?

sarimsakli-sac-guclendirme-maskesi-2

Aşağıda Sarımsaklı saç onarım maskesi tarifi için verilen malzemeler orta yoğunlukta ve uzunlukta saçlar için gerekli olan malzemelerdir. Saçınızın yoğunluğuna ve miktarına göre malzemeleri artırabilir ve azaltabilirsiniz. Kullanılan ürünler organik olması dolayısı ile biraz fazla kullanabilirsiniz herhangi bir zararı yoktur.

 • 1 Adet Organik Yumurta
 • 2 Diş sarımsak (Eğer Bulabiliyorsanız Siyah sarımsak (Kara Sarımsak) çok etkili saç sağlığına iyi gelen bir sarımsak türüdür. )
 • 1 çay bardağı organik sızma zeytinyağı.
 • 1 sarımsak boyutunda taze zencefil…

 

Sarımsaklı saç güçlendirme maskesi tarifi

Öncelikle sarımsağı soyun. Kabuklarını atmayın ve küçük bir cezveye atıp az suyla ( yarım çay bardağını geçmeyin fokurdamaya başladıktan sonra 5 dakika kaynatın.  Çay süzgeci veya kabukları alacak herhangi bir süzgeçle suyu süzüp başka bir kaba suyu alın  ve suyun soğumasına izin verin. Eğer aceleniz varsa buz dolabına cezve ile koyabilirsiniz.  ( Not:  birazdan ekleyeceğiniz yumurta hemen katılaşacağından karışıma soğukken koymanız gerekiyor )

 • Sarımsakları Havanda iyice ezin . Sarımsağın ezilmesi içerisindeki tüm etken elementlerin gücünü katlayarak artırıyor .
 • Önce Sarımsağı zeytinyağı ile homojen bir kıvam alana kadar iyice  karıştırın.
 • Yumurtayı  ekleyip yeniden iyice karıştırın.
 • Taze zencefili küçük rende ile iyice rendeleyin ve karışıma ekleyin,
 • Ardından soğumuş olan sarımsak kabuğu suyunu yavaş yavaş yarım fincan kadar karışıma ekleyin ve yeniden iyice karıştırın…

 

 • Malzemeleri iyice karıştıktan sonra oluşan bu mucizevi saç maskesini Saç diplerine saç derisine ve tüm saça bu saç bakım maskesini uygulayın.
 • Saçlarınız eğer uzunsa  arkadan topuz yaparak toplayın değilse yukarıda toplanacak şekilde tepeye toparlayın . Eğer naylon saç boneniz varsa bonesini yoksa streç film ile kaplayın.
 • Bu şekilde 25-30 dakika bekletin. yarım saat bittikten sonra sıcak olmayan su ile saçlarınızı iyice durulayın . Suyun sıcak olmamasına çok dikkat edin saçlarınızı sıcak suyla yıkarsanız saçınızdaki yumurta katılaşır ve bu haşlanma durumu  saçlarınızda koku bırakır.
 • Bu nedenle sıcak olmayacak şekilde ılıktan biraz daha soğuk yani üşütmeyen ısıda suyla veya eğer bir rahatsızlığınız yoksa soğuk suyla iyice yıkayın.
 • Ardından organik sağlıklı saç şampuanı ile yıkayabilirsiniz.

Bu uygulamayı eğer 3 günde 1 2 hafta boyunca uygularsanız saçlarınızın nasıl güçlendiğini gözlerinizle görürsünüz aynı zamanda saçınız çok daha hızlı uzamaya başlayacakdır. Koku problemi yaşayabilirsiniz. Normal bakım olarak 2 ay boyunca 15 günde 1 uygulayıp ardından ayda bir saç bakım rutini olarak devam ederseniz sürekli olarak saçınızın sağlığını koruyabilirsiniz. 

 

Zeytin Yağlı Sarımsaklı Saç Maskesinin diğer faydaları nelerdir ?

Sarımsaklı ve Organik zeytinyağlı saç maskesi saçlara iyi gelmesinin yanı sıra antioksidan ve onarıcı etkisi ile saç diplerinde meydana gelen mantar, sedef, egzama gibi rahatsızlıklara da faydalıdır.

Saç bakımı ilgili önemli bilgileri OKUMAK İÇİN …

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel Saçlarınız olan günler dilerim

 

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.