Sağlıklı ve Çabuk Uzayan Tırnaklar İçin Ne Yapmalı ?

Kadınlar için güzellik çok önemlidir. Güzellik için odaklanan nokta genellikle yüz ve beden gibi algılanırken aslında kadın tüm beden noktalarına özenli davranmalıdır. EN özenli kadının baştan aşağı güzel olması için en önemli faktörler yukarıdan aşağıya saçlar, yüz, vücut eller ve ayakları ele alabiliriz. En önemli ve sürekli görünen yerlerimizden biri de ellerimiz ve doğa olarak da tırnaklarımızdır. Tırnak bakımı ise hem estetik hem de sağlık göstergesidir. Tırnaklarınızın durumunun vücut sağlığınızı yansıttığını biliyor muydunuz?

 

Tırnaklar Sağlığınızı Gösterir

saglikli-ve-cabuk-uzayan-tirnaklar-1

Çoğu insan kırılan, rengi soluk ve incelmiş tırnakların sağlıksız bir yaşam ve eksik beslenmeden kaynaklandığının farkında bile değildir. Bunun için de tırnaklarınızın durumunu iyileştirmek için yapmanız gereken ilk şey vücudunuza iyi bakmak ve beslenmenize dikkat etmektir.

Bunun yanında tırnak uzamasını geciktiren diğer nedenler arasında çok sık el yıkama, nemli hava, ve deterjan ve kimyasallarla temas sayılabilir. Ayrıca düzenli olarak yapılan manikür ve masaj da tırnaklarınızın sağlıkla uzamasına yardımcı olur.

Tırnaklarınızın uzamasını hızlandırmak ve onların estetik görünümünü sağlamlaştırmak için yapmanız gereken birkaç uygulama bulunmaktadır. Düşündüm ki tırnaklarınızın bakımına çok önem veriyorsunuz ve kazara kırılan bir tırnağınızın eski görünümüne kavuşması için çeşitli çabalar sarf ediyorsunuz.

İşte tırnaklarınızın daha az kırılgan ve daha çabuk uzamasını sağlayacak öneriler;

Tırnakların Sağlıklı ve güzel olması için yapılması gerekenler

saglikli-ve-cabuk-uzayan-tirnaklar-2
saglikli-ve-cabuk-uzayan-tirnaklar-2
  • Mineral ve protein alımınızı arttırmalısınız
  • Manikür sırasında sert törpü kullanımı veya fazla baskılı törpüleme işlemlerinden kaçınmalısınız.
  • Tırnaklarınızı asla yememelisiniz. Bu huyunuzdan vazgeçemiyorsanız, tavsiyemiz ACI OJE sürmenizdir.
  • Bolca su tüketmelisiniz ve bu tüketimi yaz mevsiminde arttırıp diğer mevsimlerde sabit tutmalısınız.
  • Törpüleme sırasında, tırnaklarınızı asla ileri geri törpülemeyin. Çünkü bu şekilde tırnaklarınızın alt ve üst tabakası arasındaki bağa zarar verecek ve çatallaşan tırnaklar ile baş başa kalacaksınız. Tavsiyemiz sürekli olarak aynı yöne doğru törpüleyin.
  • Üç çorba kaşığı zeytinyağı ile bir çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Tırnakları bu karışımda 10 dakika bekşetin ve sonra bir havlu ile kurulayın. Bu tırnaklarınızın güçlenmesi ve kolay uzaması için evde yapabileceğiniz en iyi kürdür.
  • Tırnaklarınızın doğal parlaklığını korumak için bir dilip limonu üzerlerine sürtün, birkaç dakika ovarak yedirin sonra da suyla durulayın.
  • Ilık zeytinyağını tırnaklarınıza kulak çubuğu ile yedirmekte tırnak uzamasına yardımcı olur.
  •  A, E, B2, B12, C, D Vitaminleri ile protein, demir ve kalsiyum açısından zengin yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Kuruyemiş, meyve, yapraklı sebzeler gibi hem ciltinize hem de tırnaklarınıza parlaklık verecek gıdalara ağırlık verin. Bunun yanında tırnaklarınızın sağlıklı gelişimine yardımcı olmak için gün içinde bol su için.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

Saçlarınızla ışık saçtığınız mutlu bir gün diliyorum.

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.