En iyi diyet Mutlu olarak yapılır

Birçok farklı diyet tekniği denediniz önce biraz kilo verdiniz ardından kilo vermeniz durdu veya yeniden kilo almaya başladınız. Bunun nedeni aynen ayakları olmayan bir masayı dik tutmaya çalışma çabası gibidir.. Kadın sitesi Form ve diyet bölümünde ” İdeal kilo için sağlıklı ruh hali” yazımızı paylaşıyoruz…

 

Eğer psikolojiniz iyi değilse asla sağlıklı kilonuza ulaşamazsınız

En iyi diyet; Sağlıklı Ruh Hali
En iyi diyet; Sağlıklı Ruh Hali

Sağlıklı ve ideal kiloda olabilmek için önce ruh sağlığının iyi olması gerekir. Özellikle Biz kadınların estetik açısından güzel görünmek için zayıf ve zarif bir vücuda sahip olma Arzuları çok yüksektir.

Fakat genellikle birçok insanın düştüğü bir yanılgıya düşer ve beynimizi vücudumuzun diğer organlarından ayrı bir organ olarak düşünüp Ruh sağlığımızı göz ardı ederiz.

Halbuki Beynimiz sağlıklı olmadığımız düşüncesine kapılarak bizleri korumak için yağ biriktirir kilo tutar ve bir türlü istediğimiz sağlıklı vücuda sahip olamayız…

 

Beyin neden kilo tutar

en-iyi-diyet-saglikli-ruh-hali-sok-diyetlere-dikkat

Öncelikle beynin temel prensibi ne doğru anlamamız gerekmektedir. Insan beyni onun düşmanı değil Onu korumaya çalışan otomatik davranışlar sergileyen bir organdır.

Eğer huzursuz bir yapıya sahipseniz iştahınız kesiliyorsa, veya hiçbir şey yememeniz rağmen kilo almaya devam ediyorsanız Bunun nedeni beyninizin Vücudumuzun organlarını koruma çabasından kaynaklanmaktadır.

Çok basit bir örnekle anlatmak gerekirse Ağzımızın sürekli olarak söylediği zayıflamak terimi beyin tarafından zayıf düşmek güçsüz kalmak anlamını ifade eder. Bu sebepten dolayı siz zayıflama yönünde bazı diyetler uyguladığınızda beyniniz aç kalacağınız duygusunu Siz kendinize sürekli olarak tekrar etmenizi nedeniyle zayıf düşeceğim güçsüz kalacağım şeklinde algılar ve vücuda giren yağ gibi hücre yenileme araçlarını Şeker gibi enerji araçlarını stoklama eğilimi gösterir.

Bunun nedeni organları korumak ve olası güçsüz kalma zayıf düşme durumuna karşı stoklarında gerekli olan yakıtı bulundurmak içindir. Dolayısıyla Tabiri caizse su içsem yarıyor durumu meydana gelir…

 

Mutlu ve sağlıklı olmayı hedefleyin

en-iyi-diyet-saglikli-ruh-hali-saglikli-beslen-ve mutlu-ol

Öncelikle şunu tavsiye ediyoruz zayıflamak için çaba sarf etmek yerine Sağlıklı olmak prensibini hayatınıza oturtmalısınız.

Sağlıklı olmak için yapacağınız yemek prensiplerine yaşam şekli haline getirmeniz spor aktivitelerini anlık ve şok zayıflama amaçlı değil sağlıklı olmak için uygulamanız hem sağlığımızı bozmadan hemde psikolojinizi olması gerektiği gibi tutarak sizi kısa zamanda doğal olarak ideal kilonuza kavuşturacaktır.

 

Şok diyetler ve geçici sporlardan uzak durun

Yapılan şok diyetler Belki kısa süreliğine sizleri hızla zayıflatarak ideal bir görüntüye kavuşturabilir. Fakat bunun yanı sıra kas erimesi göğüs sarkmaları kırışıklıklar selülit çizgileri gibi durumlara yol açabilir ve kısa zamanda düştünüz kilodan daha yukarı Kilolara çıkmanıza neden olabilir. Aynı zamanda bu şok diyetler bedenin ciddi bir travma yaşamasına yol açarak ve denizin içerisinde bulunan beyninizi farkında olarak veyahut da olmadan depresyona sokabilir ve bu depresyon beynin tekrar kendini koruma alanına Çekerek yeniden kilo almanıza neden olabilir…

Ayrıca ağır yapılan şok spor etkinlikleri sakatlanmalara yol açabilmekle birlikle sürekli olarak devam edemeyeceğiniz kısa vadeli spor aktiviteleri sırasında en çok çalışan kasların üzeri çok daha hızlı ve fazla kilo alma eğilimindedir.  Ömrünüzün sonuna kadar yapabileceğiniz yürüyüş gibi bedensel aktiviteleri düzenli olarak hayatınıza yerleştirmeniz öncelikle sağlığınız ardından da ideal vücuda sahip olmanız için en ideal olanlarıdır.

Unutmayın beyin vücudu organize eden çok önemli bir organdır ve onun mutlu olması salgıladığı Mutluluk hormonları ile birlikte sizlere daha hareketli daha sağlıklı bir hale getirir.

Televizyonlarda gördüğünüz veya moda sitelerinde gördüğünüz insanlar gibi olmak çabası yerine Sağlıklı olmak hedefini unutmayın.

MUTLULUK VEREN YİYECEKLERİ ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN OKUYUN

Mutlu ve sağlıklı  günler dileriz

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.