Saç Boyası

Hepimiz, farklı zamanlarda ve farklı amaçlarla Saçlarımızı boyatmak isteriz.

Reklam

Saç boyası en basit anlamı ile, saç dokusuna tutunabilecek içerikler barındıran bitki maden gibi elementler ile doğal olarak veya bazı kimyasal Kozmetik birleşimler ile elde edilen boyadır.

Kadınlar saçlarını binlerce yıldır boyuyor

sac-boyasi-nedir-2.1

Güzelliğinize düşkün olmamız bilinen bir gerçek. Güzelliğinizin en önde gelen göstergeleri sıralamasında saçlarımız her zaman 1 sıradadır.

İlk çağlardan bugüne kadar kadınlar güzel görünebilmek için hem bitkilerden hem de kömür gibi doğal taşları kullanarak daha güzel daha güzel olmaya çaba göstermiştir.

Boya veren uzun dayanan ceviz kabuklarından yapılan veya renk veren Kömür ile antik çağlarda bile kadınların saçlarını boyadıkları bilinmektedir.

Doğal güzellik kavramına inanan kimi kadınlar saçlarını boyamaz veya kendi saç renkli renkli bir ile örtüşen boyalarla rötuş yapanlar.

Çoğunlukla yaşlılık belirtilerinden biri olarak görülen beyaz saçları kapatmak için saç boyası kullanılırken bazen modaya uymak için bazen de bozulan Moralimizi düzeltmek amacıyla Saçlarımızı olduğundan farklı bir renge çevirir bambaşka bir modelde kestirerek ruh halimizidüzeltmeye çalışırız.

Doğru saç boyası nedir ?

Doğru saç boyası 2 temel kavramı içermektedir.

  1. Sağlığımız için doğru saç boyası: günümüzde saçlarda daha kalıcı ve daha parlak şekilde görmeni Mahallesi için Kozmetik firmaları saç boyalarının içerisinde birçok farklı kimyasal bileşen kullanmaktadır. Bu kimyasal bileşenlerin bazıları saçlar haricinde hiçbir yere temas etmemesi gerektiği uyarısı içeren prospektüsler ile satılır. Fakat saçta boyanın olması gerektiği gibi görülebilmesi için saç diplerine de boya sürülmesi gerekmektedir. Bu doğal olarak insan vücuduna direkt bu kimyasalların temas etmesi sonucunu doğurur. Dolayısıyla saç boyası seçerken renginden önce sağlığımıza zarar yaralı kimyasal Çelikler barındırıyor mu diye bakmamız çok önemlidir. Günümüzde evde kendi organik karışımları mızı yaparak Saçlarımızı sağlıklı biçimde saçımızı kendimiz boyayabileceğimiz gibi güvenilir firmaların ürettiği organik saç boyalarını da kullanarak saç güzelliğimizi sağlarken sağlığımızı da koruyabiliriz.
  2. Doğru boya seçimi aynı zamanda modaya uyum sağlarken ten renginize uygun takip ettiğimiz Giyim akımına uygun saç boyaları renklerini tercih etmeniz anlamına renklerini tercih etmeniz anlamına da gelmektedir.
Saçları Boyarken dikkat !

Saçlarımızı boyarken veya boyatırken öncelikli olarak sağlığınızı riske atmayacak boyaları seçmeye Bu konuda bize hizmet veren kuaförleri uyarmaya Özen göstermeliyiz.

Reklam

Moda önemlidir fakat sağlığımız daha önemlidir.

Evde Kendi saçımızı Boyarken Dikkat edilmesi Gerekenler yazımızı okumak için TIKLAYIN

ve

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel günler dileriz

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.