SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR , NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Yıpranmış Bir türlü söz geçiremediğiniz kabaran saçlarınız sizi canınızdan mı bezdirdi ? Saç kremi ve ısı koruyucu sprey Kullanıyorsunuz fakat yine de saçlarınız istediğiniz gibi olmuyor ve size isyan mı ediyor. Bunun nedeni neyi ne zaman kullanacağınız konusunda yeterli bilgiye sahip olmamanız olabilir. Sihirli Kadın sitesi Olarak Bugün Sizlerle Sağlıklı saçlar için en etkili bakım yolları Yazımızı paylaşmak istiyoruz…

 

Saça Düzenli Bakım yapılmalı

sac-bakiminin-temelleri-nelerdir-2

İnatla her zaman parlak sağlıklı ve genç görünmesini istediğiniz şekli almayan saçlarınızı terbiye etmenin yollarından biri, uygulayacağınız sürekli bakımdan geçiyor. Haftada bir iki defa uygulayacağınız saç türüne uygun maskeler ile, daha sağlıklı ve şekil alan saçlara kavuşabilirsiniz.

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız  basit uygulamalarla hem doğal hem de sağlıklı  saça kavuşabilirsiniz…

 

Saç bakımı tüyoları

 • Isıdan koruyucu spreyler kullanmaya özen gösterilmeli

  sac-bakiminin-temelleri-nelerdir-isiya-dikkat

Özellikle güzellik kazalarına uğramamak ve bizi biz yapan saçlarımızın zarar görme ihtimalini ortadan kaldırmak için, saç düzleştiriciler ve şekil vericiler  olan , saç kurutma makinesi veya maşa gibi ısı ile şekillendiren araçları kullanmadan önce ısıdan koruyan sprey gibi ürünleri kullanmak gerekmektedir.

 • Saça ihtiyacı olan nem düzenli olarak verilmeli

  sac-bakiminin-temelleri-nelerdir-nemlendirin

Saçlarınızın formunu kaybetmesinin en önemli nedenlerinden biri Nemini kaybetmesidir. Çevresel etkenlerle birlikte kuruyan saçlar havadaki nemi emerek nem ihtiyacını karşılamaya çalışır ve  buda kabarmaya yol açar. Bu yüzden saçları mümkün olduğunca nemlendirmek gerekmektedir. Saçın daha sağlıklı olması ve isteğimiz dışında kabarmasını önlememiz için her banyo sonrası saça nem kazandıran ürünleri kullanmanız gerekir.

 • Saç bakım kremleri doğru kullanılmalı
  sac-bakiminin-temelleri-nelerdir-dogru-sac-kremi-dogru-sekilde

Yaptığınız her saç yıkama işlemi sonrası muhakkak saç yapınıza uygun doğru saç kremi kullanmaya özen gösterin. Saçlarınızı durulamadan saç kremini saçınızda 1 ila 3 dakika süre bekletmeyi unutmayın. Saç kreminin saç derisini besleyenleri saç diplerinden uçlara. Sadece saçı yumuşatma özelliği olanları ise sadece uçlara uygulanır. Dikkatli olun.

 • İyon içeren saç şekillendiricileri tercih edilmeli

  sac-bakiminin-temelleri-nelerdir-iyonlu-sac-bakim-urunleri

Saçlarınız çok fazla elektrikleniyorsa, saçlarınızın kolay taranmasını, elektriklenme önleyen ve daha parlak görünmesini sağlayan iyon özellikli saç kurutma makineleri gibi şekillendiriciler kullanabilirsiniz.

 • Saç şekli geceden verilmeli

  sac-bakiminin-temelleri-nelerdir-geceden-sekil-ver

Saçınıza en hızlı şekilde şekil vermek istiyorsanız sizlerle çok önemli bir tüyoyu paylaşmak istiyoruz. Artık hızlı yaşam içerisinde daima hazır olmak gerekliliği söz konusu ve bundan dolayı sabah saçlarımızı yıkamak ve şekil vermek için vaktimiz dar olabilir dolayısıyla gece saçlarımızı yıkayıp, şekillendirici bakım ürünleri kullanarak zamandan kazanabilirsiniz. Küçük bir topuz ile topladığınız saçlar şekillendirdiğiniz saçı korumanıza yardımcı olacaktır. Uyandığınızda açtığınız saçlarınıza elinizle veya şekillendiriciler yardımıyla saçınıza istediğiniz şekli çok daha kolay verebilirsiniz.

 • Saç Boyama Doğru Yapılmalı

  sac-bakiminin-temelleri-nelerdir-boyarken-dikkat

Saç boyama işlemi gerek kuaförde gerekse kişi kendi yaparken eğer doğru şekilde yapılmaz Saç boyama kuralları doğru şekilde uygulanmazsa saçlarınız hem yıpranır hem de istediğiniz gibi güzel görünmez.

 

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzellik dolu günler dileriz

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.