RUJ SÜRMENİN PÜF NOKTALARI 

Makyajın en tamamlayıcı önemli parçalarından birinci sırada gelen ruj, sizi daha seksi veya daha çirkin gösterebilmektedir.

Reklam

Ruj Nasıl Sürülmeli? Ruj Seçimini Nasıl Yapmalı ?

ruj-nasil-surulur-2

Rujun makyajda ki önemi çok büyüktür.Çekicilik yaratan ruj sayesinde yumuşak, dolgun,parlak veya mat dudaklara sahip olabilirsiniz. Yapmış olduğunuz makyajı sürekli tazelemek zorunda kalmamanız için rujunu sürerken  mutlaka zaman ayırmanız gerekmektedir.

Ruju ne kadar özen gösterirseniz yaparsanız uyguladığınız kontur ve renkler o derece kalıcı olacaktır. Farklı küçük uygulamalar sayesinde muhteşem görünümlü dudaklara sahip olabilirsiniz.

İşte size Rujunuzu daha çekici göstermeniz için bir kaç tavsiye;

RUJ TÜYOLARI

ruj-nasil-surulur-3-ipuclari
 1. HANGİ RENK RUJ SEÇMELİYİM; Makyaj yapmayı çok fala sevmiyorsanız, en azından ruj sürmeyi denemenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için mümkünse teninize ve mevsime uygun bir ruj rengini seçmenizi tavsiye ederiz. Tabi’i ki gittiğiniz yer, giydiğiniz kıyafet ve günün modasını da göz ardı etmemelisiniz.
 2. PARLAK DUDAKLARA NASIL SAHİP OLURUM;Parlak dudaklara sahip olmak istiyorsanız parlak bir ruj seçerek, sürdükten bir parlatıcı uygulamanız yeterli olacaktır.
 3. AÇIK MI KOYU MU? Cildinize uygun ve yapacağınız makyaj tonuna uygun Fondöteni yüzünüze uygulamanın ardından muhakkak dudaklarınıza da uygulayın. Açık renk alacak olan dudaklarınızın üzerinde kullandığınız rujun rengi çok daha belirgin hale gelecektir. Açık renkli rujlar da bu daha belirgin olacaktır.
 4. RUJUN DAĞILMAMASI İÇİN NE YAPMALIYIM; Dağılmış görünümdeki ruj gününüzü veya gecenizi kabusa çevirebilir. Bu durumu engellemek çok kolay,kalemle uyguladığınız konturun üzerinden geçirmeniz ve içeriye doğru dağıtmanız yeterli olacaktır.Ardından ten rengi bir kalem kullanarak çizgiyi yenilemeniz ve ruju ondan sonra sürmeniz yeterli olacaktır.
 5. RUJU NEYLE SÜRMELİYİM; Ruju özellikle ruj fırçası ile sürmeye özen gösterin. Böylelikle hem daha rahat sürerseniz hemde rengi daha kolay verebilirsiniz. Bu şekilde ruj daha da kalıcı olacaktır.
 6. RUJ NASIL SABİTLEŞTİRİLİR ; Sürdüğünüz ruju sabitlemek için bir kağıt mendili dudaklarınızın arasına alarak hafifçe bastırmanız yeterli olacaktır.
 7. DUDAKLAR NASIL BELİRGİNLEŞTİRİLİR? Dudaklarınızı kalemle belirginleştirin.Rujunuzun renginde ya da bir ton açık kontur kalemiyle dudak çizgilerinizi çizin.Böylece dudaklarınız daha dolgun gözükecek ve rujunuzu taşırmadan süreceksiniz.
 8. PARLAK MI, MAT MI? Birazcık daha mat bir ruj görünümü istiyorsanız dudaklarınızın arasında bastırdığınız mendile biraz pudra sürmeniz yeterli olacaktır.
 9.  MAT RUJ NASIL SÜRÜLÜR; Tam anlamıyla mat görünümlü dudaklara sahip olmak için, dudak kalemi ile tüm dudağınızı boyamanız yeterlidir. bu şekilde çok daha kalıcı olacaktır.
 10. DAHA PARLAK RUJ NASIL SÜRÜLÜR; Çok daha güçlü bir dudak rengine sahip olmak için sürdükten sonra kağıt mendille sabitleyin ve ardından tekrar ruju sürün.
 11. PASTEL RENKLİ RUJ NASIL SÜRÜLÜR; Eğer pastel renkli ruj kullanacaksanız koyu renkli kontur çizgisi kullanmamaya gayret edin yoksa kontur çizgisi daha ön plana çıkar ve hoş bir görüntü oluşturmaz.
 12. İNCE DUDAĞA NASIL RUJ SÜRÜLÜR; Eğer dudaklarınız ince bir yapıya sahip ise, daha dolgun dudaklara sahip olmak için önerimiz, önce dudak kalemi ile yumuşak bir hat çizin ardından dudaklarınızın köşe kıvrımlarını boyayın. Ardından ruj fırçası ile dudağınızın ortasına gelene kadar ruju dağıtın. En son olarak da biraz  daha açık  renkteki Ruj ile üzerinden geçin.
 13. KONTUR NEDİR? Dudaklarınızın biri diğerinden daha ince ise ince biri kalın ise sadece ince olan dudağınıza kontur çekin. İnce dudağınızın üzerinden kalemle geçin. Konturu dışarı taşırmadan dikkatlice sürmeye özen gösterin.

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

 Tüm Sihirli Kadınlara sevgilerimle…

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.