Göz Rimeli ( Maskara )

Kozmetik ürünleri günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin yaygın biçimde kullandığı çeşitleri günden güne artan ürünler. Özellikle göz güzelliği için üretilen malzemeler biz kadınlar için çok önemlidir. Güzellik için üretilen bu kozmetik malzemelerin her kadının makyaj çantasında bulunması gerekenlerden biri “Rimel” dir.

Reklam

Rimel Nedir ?

rimel-nedir-2

Rimel göz güzelliği için kullanılan bir çok farklı bileşenden oluşarak farklı firmalar tarafından üretilen kirpik boyasıdır. Rimel Boya içeren bir kap içinde bulunan renkli kozmetik yarı sıvı malzeme ve bu malzemeyi kirpiklere sürebilmek için bir fırça bulunur . Rimelin diğer adı Maskara dır ( Mascara ). Günümüzde silikon içeren kirpik kalınlaştırıcı ürünlerin yanı sıra sabit yani zor çıkan, akmayan rimel türleri de vardır.

Rimelin kullanım amacı nedir ?

rimel–nedir-neden-kullanılır-3

Rimelin kullanım amacı kirpikleri kalınlaştırmak ve göz yapısını öne çıkartarak vurgulamaktır. Rimel genellikle kirpikleri görünür kılmak için boya içermektedir. Farklı amaçlar için kirpikleri daha renkli, farklı renkte , daha dolgun yapmak için güzellik odaklı bir çok farklı amaçta kullanılmaktadır.

Rimeller farklı markaların ürettiği farklı içeriklerde beyaz ile siyah arasında tüm renklerde bulunmaktadır.

Rimel aynı zamanda saç ve kaş boyamak rötuş yapmak ve beyazları kapatmak gibi bir çok farklı amaçla kullanılabilmektedir. Rimel günümüzde sadece kadınların değil erkeklerin de kullandığı bir kozmetik ürünüdür

Rimel Nasıl Kullanılır ?

Rimel içerisinde boya bulunan hazneye fırça sokularak boya alınması ile kirpiklere , kaşa , saça veya renklendirilmek istenen  tüylü bölgeye üçdan dibe veya dipten uca sürülerek kullanılır.

Rimel rengi ve kullanımı günün modasına giyime ve gidilecek yere ve mevsime göre farklılık göstermektedir.

Rimel Kullanımı ile ilgili daha fazla bilgi için:

RİMEL KULLANIMININ PÜF NOKTALARI  yazımızı okuyabilir

veya

GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZ İÇİN LÜTFEN  TIKLAYIN

Güzel günler dilerim

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.