Buradasınız
Sihirli Kadın Sitesi > Manşet > Puzzle Terapisi Nedir

Puzzle Terapisi Nedir

Puzzle Terapisi nedir ?

Hayatın yoğun temposundan ve bu tempo içerisinde yaşadığımız olumsuzluklardan dolayı birçok zihinsel yorgunluk ve travmaya yol açan stres günümüzde kaçamadığımızz bir gerçektir.Bu stresten kurtulmaya ve daha huzurlu bir iç dünyaya sahip olmaya hepimizin ihtiyacı var.

Sihirli kadın sitesi olarak bugün size stresten uzaklaşmak için puzzle yapma terapisini öneriyoruz.

puzzle-terapisi-nedir-nar-resmi

 

Puzzle nedir ?

Puzzle temel olarak bir resmin veya fotoğrafın küçük sıkıştırılmış kağıtlarla yapılmış bol parçalı ve kişinin birleştirerek bütün resmi oluşturmasını sağlayan bir oyundur.

“Puzzle terapisi ile stres atabilirsiniz”

Puzzle Terapisi Nasıl olur?

Stres Aslında insanı hayatta tutan bir korunma mekanizması iken günümüzde gereğinden fazla stres yüklenmek sağlık sorunlarına bile yol açabilmektedir.Bu gereğinden fazla yüklenen stresten kurtulabilmek için size puzzle yapmanızı öneriyoruz. Puzzle olarak Seçtiğiniz resmi duvarınıza asarak da hem görmekten hoşlanacağı nız bir resmi yapmış hem de onu gayet dekoratif bir biçimde evinizin güzel bir köşesinde sergilemiş olacaksınız.

 

Puzzle yapmak nelere iyi geliyor ?

Puzzle yapmak iç dünyanıza iyi gelecek. Yapılan araştırmalar Puzzle yaparken insanların stress hormonunun normal seviyeye geldiği, yapan kişilerinde odaklanma sorunlarının azaldığı , sorunları çözme yetilerinin arttığı ve daha mutlu kişiler haline geldiklerini gösteriyor. Pazılı yaparken hem küçük parçalardan büyük bir parçaya ulaşarak iç dünyanızı güçlendirecek ve sonunda elde ettiğiniz görüntüden memnun olarak tarifsiz bir heyecan ve mutluluk yaşayacaksınız. Bunun yanı sıra boş olan vaktinizi bir bütünü oluşturan parçaları bir araya getirerek geçirirken aynı zamanda yoğun hayat temposunun stresinden yaptığınız şeye odaklanarak uzaklaşmış olacaksınız.
Puzzle’lar çocuklar için başlayan 20 adetten ve 10 santimetreden başlayarak yetişkinler için 20.000 adetten oluşan ve 2 metre boyuna kadar ulaşan farklı farklı boyutlarda farklı adetler de üretilmektedir. Hoşunuza giden bir resmin hazırla alıp evde yapabilir ve çerçeveletip evinizin güzel bir yerine yerleştirebilirsiniz.

Puzzle nasıl yapılır ?

puzzle-terapisi-nedir-nasil-yapilir
  1. Puzzle’ı yapmadan önce mutlaka bir puzzle matı almanızı öneriyoruz böylece yaptığınız pazılı dağıtmadan hem toplayabilirsiniz hem de puzzle bittikten sonra dağılmadan istediğiniz yüzeye yapıştırarak bütünlüğünü koruyabilirsiniz.
  2. Farklı renk pazarlar için farklı kaseler kullanın. Böylece renkleri daha kolay ayırt ederek gerekli olan yerlere yerleştirmek için zaman kazanacaksınız.
  3. Resmi Kılavuz alın. Aldığınız puzzle’ın kutusunun üzerinde resmin büyük bir görüntüsü bulunur puzzle’ı yaparken bu resmi mutlaka önünüze alarak onu referans alın bu şekilde pazılı yapmaya devam edin.
  4. Puzzle yaparken mutlaka saatinizin alarmını kurun. Pazılı kesinlikle bir saat eşliğinde yapmanızı öneriyoruz çünkü kişi puzzle’ı yapma ya bir kere başladığı zaman belli parçaları bulup her şeyi bir günde bitirmen eğilimindedir dolayısıyla zamanın farkına varmayabilir. Bu odağınızı fazla vermenizi sağlamanın yanı sıra zamanı doğru yönetim evinize ve hayatta Bir çok şeye geç kalmanıza neden olabilir dolayısıyla mutlaka belli bir saat belirleyin ve o saatte Sadık kalarak puzzle yapın.
  5. Puzzle’ı mutlaka bir Masanın üstünde ve sandalyeye oturarak yapın Aksi takdirde psikolojinizi düzeltirken bel ve yatta boyun fıtığı gibi bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz var çünkü uzun saatler farkına varmadan geçeceği için biriniz de boynunuzda ve kollarımızda gereksiz ağrılar ve sorunlar oluşabilir.
puzzle-terapisi-nedir-vangogh-puzzle

Size tavsiyemiz hayattan biraz uzaklaşmak ve daha önce yapılmış bir sanat eserinin dağılmış parçalarını tekrar bir araya getirilerek hem iç dünyanızı güzelleştirmeniz, hem de Van Gogh ve hatta Picasso’nun bir eserini bir araya getirerek duvarınızda sergilemeniz.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZU OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN HEMEN TIKLAYIN 

 

Sevgiyle kalın…

dilegini-tut-melek-kartini-cek günlük burç


Okuduğunuz konu: Puzzle Terapisi Nedir
Web adresi : https://www.sihirlikadin.com/puzzle-terapisi/

Çeşitli alternatif bilgiler için:
Puzzle Terapisi Nedir Google
Puzzle Terapisi Nedir Yandex
Bugün: 20-Jul-2018 04:02:58
Ulusalarası saat: 20-07-18 01:02:58
Yazı tarihi ve Günü : 25 Kasım 2017Cumartesi

Bir yorum var: “Puzzle Terapisi Nedir

  1. Ben kesinlikle örgü örmenizi öneriyorum. İnanılmaz rahatlayıcı bir meşkale. Aynı zamanda kış geliyor kendinize modaya uygun şık kazaklar da öüp giyersiniz hem.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı
Devamını oku:
Çocuk neden mızmızlanır ?

Okul seçimi tüyoları

Çocuklarımıza oyuncak alırken dikkat : Ucuz her 5 oyuncaktan biri zehirli

Kapat