Scope neden açılmıyor

Dünyanın en büyük görüntülü sosyal medya kanallarından Biri haline gelen Periscope diğer adıyla “Scope” belirli zamanlarda Türkiye’de kapanacak.

Fikri Türkiye’de Gezi olayları sırasında atılan periskopun belirli saatlerde Türkiye’den erişimine izin verilmeyecek olduğu bilgisi verildi…

 

Futbol maçları yüzünden Periscope’a erişim olmayacak

Periskop neden açılmayacak
scope neden açılmayacak-2

Özellikle görüntülü yayın yaparak izleyicilerine kavuşan kullanıcıların kullandığı periscope aynı zamanda Digitürk d-smart gibi paralı televizyon platformlarında yayınlanan futbol maçlarının yayınlanması nedeniyle çok tercih edilmekteydi.

Futbol maçları sırasında kullanıcılara ip TV ler aracılığıyla açılan Periskop Yayınları sayesinde izleyiciler herhangi bir Ücret ödemeden futbol maçlarını bedava seyrede biliyorlardı…

 

Periscope yasağı bu akşam başlıyor

Digiturk’ün başvurusu ve başvurunun kabul edilmesi ile birlikte ihtiyati tedbir kararı alınarak periscope’un Türkiye’de maç saatlerinde Erişime kapatılacağı kesinleşti.

Bu bağlamda özellikle futbol maçlarının olduğu saatlerde periscope sosyal medya kanalına Türkiye’den ulaşılamayacak. Periscoe erişim kısıtlaması bu akşam (10.08.2018)  21.45 de Ankaragücü-galatasaray futbol müsabakası başlangıcı öncesi başlayacak..

 

Periscope a ne zaman ulaşılabilecek?

Periscope Türkiye’den erişim maçların bitmesi ardından serbest bırakılacak.

Diğer önemli bilgiler için HEMEN TIKLAYIN

Mutlu günler dileriz

Bu sayfada arananlar:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.