Sevgilinizin Size İlgisinin Azaldığını Gösteren 10 Belirti

Kadın erkek ilişkileri doğal olarak ilk başlarda büyük bir ilgi ve birbirine hassasiyet ile başlar. Bir süre sonra bu heyecanın tansiyonu azalmaya ve normal yaşama dönülmeye başlayarak çiftlerin birbirlerine ve birlikte hayata bakış açıları doğal olarak değişir. Bu durum çok normalken bir süre sonra bazı davranış biçimleri partnerlerin ikisinin veya birinin diğerine karşı ilgisinin azaldığını ilişki heyecanını yitirmekten öte artık hiç ilgi duymadığını gösterir.

Reklam

Bugün sihirli kadın sitesi olarak “erkeklerin ilgilerini kaybettiğini gösteren belirtiler ” yazımızı sizinle paylaşmak istiyoruz.

Erkekler İlgilerini neden kaybeder

Öncelikle belirtmek isteriz erkek yada kadın ilişkiye başladıktan bir süre sonra ilk aşk tansiyonu doğal olarak yavaş yavaş azalır. Bu normal bir durumdur.

Arada sırada fazla gerçekçi davranışlar da çiftleri rahatsı eden duygulara sürükleyebilir. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız 10 belirti bunların dışında süreklilik içeren ve bir den fazla belirti görüldüğünde eşinizin veya sevgilinizin ilgisini kaybettiğini gösteren belirtilerdir. Tabi ki yanılma payı vardır fakat büyük oranda ilgi azalmasını gösterir.

Erkekler genellikle ilgilerini karşılıklı değişim nedeni ile kaybeder. Fakat cinsel paylaşım doyumu , doyumsuzluğu veya çocuk ruhlu olan erkeğin oyun ihtiyacının karşılanmadığı hissine kapılması nedeni ile meydana gelebilir.

Erkekler birlikte oldukları kadına ilgilerini kaybettiğinde Nasıl Davranır ?

partnerinizin-size-ilgisinin-azaldigini-gosteren-10-belirti-2

Aşağıda sizlerle ilişki içerisinde erkeklerin en belirgin davranış biçimlerini olması gereken ve olmaması gerekenleri paylaşıyoruz.

  • Nezaketli cümleler 

Erkekler günleri nasıl geçerse geçsin özellikle sevdikleri kadınlar ile bir araya geldiklerinde güzel cümleler kurarlar.

Bu cümleler onların size karşı olan özlem duygusu ifadeleridir. Seni seviyorum , seni özledim çok klasik olsa da genellikle yeniden buluşmalarda kullanılan sevgi ifadelerinin güçlü örnekleridir.

Eğer karşılaştığınız anda çok yorgun olduğu gibi cümleler kuruyor ve size yönelik güzel cümleler kurmuyorsa size olan ilgisi azalmaya başlamış olabilir. 

 

  • Sosyalleşirken eleştiriler

Birlikte sosyalleşmek arkadaşlarla diğer aile fertleri ile birlikte zaman geçirmek her çiftin en önemli paylaşımlarından biridir.

Arkadaşlarla birlikteyken genellikle güzellikler konuşulur. Mutlu olunan zamanlardır. Bu zamanlarda Çift arasında ki olumsuzluklara değil olumlu şeylere odaklanılır ve sağlıklı bir ilişkide olumlu şeyler öne çıkartılır ve genellikle olumsuzluklardan bahsedilmez. Başka bir deyişle kol kırılır yen içinde kalır. Yada mizah içeren esprili diller ile konudan bahseder ama önemsiz olduğunu ve sizi çok sevdiğini her fırsatta hem söz hem de hareketleri ile hissettirebilir.

Fakat eğer sosyal ortamlarda arkadaşlarınız ile birlikteyken herhangi bir şekilde süekli ilişki içerisinde yaşanan olumsuzluklardan bahsediyorsa erkeğiniz yani partneriniz sizden soğumuş olabilir. 

  • Sürekli kusurları görmek

İlişkinin ilk zamanlarının bitmesi ardından insanlar birbirlerinin doğal olarak tüm davranış biçimleri ile yüzleşirler. Tabi ki herr insanın diğer bir insana uymayan davranışları ve fiziki özellikleri vardır.

Özellikle fiziksel özellikler ile ilgili kusurlar seven erkekler tarafından görülmez çünkü o sizin gözlerinizin tam içine bakar. Giydiğiniz kıyafet beden ölçünüz onun için olumsuz bir durum olarak görülmez. Hatta giydiğiniz kıyafet ve hatta aldığınız kilo da bile olumlu bir taraftan söz eder . Kilo almış olsanız bile ona almamışsınız gibi yada size yakıştığını dile getirir, veya bunun sorun olmadığını söyler.  Mizah yolu ile veya birlikte başa çıkma yöntemleri sunabilir fakat incitici olmaz.

Eğer birlikte olduğunuz erkek kilonuz ile ilgili siz ona bir şey söylemeden bile çok kilo aldın spora gitmelisin gibi direk ve kırıcı bir dil kullanıyorsa bu onun size olan ilgisinin azaldığını gösteren bir belirti olabilir. 

 

  • Davranışlarınızı eleştirmek 

Her insanın farklı davranışları vardır kimi kadın dağınık biraz şımarık hareketlerde aynen erkeklerin olduğu gibi davranabilir.

Erkekler genellikle bu ufak tefek karakter farklılıklarını önemsemez hatta çoğu eğer sizi tanıyarak birlikteli kurduysa bu davranışlar ona batmak yerine hoşuna gider. Eğer bir davranışınız onu rahatsız ediyorsa bunu iğneleyici cümleler yerine esprili bir dille söyler ve konuyu uzatmaz. Bu konu dış faktörler tarafından eleştiri alırsa sizi koruyan güçlü cümleler kurar ve sizin tam anlamıyla arkanızda durur

Eğer hayatınızdaki erkek sürekli olarak sosyal yaşamda ve ev hayatınızda yaptıklarınızı uzun diyaloglarla kavga sınırlarını zorlayacak ve sert bir dille eleştiriyorsa bu hayatınızdaki erkeğin size karşı olan ilgisinin azaldığını gösteriyor olabilir. Eğer bu davranışlardan 3. şahıslara bahsediyor ve sizi kötüllüyorsa durum çok daha ciddidir ilişki çatırdamaya başlamış demektir. 

  • Dinlemek 

Bilimsel olarak erkeklerin eşlerini veya partnerlerini 6 dakikadan fazla dinlemek konusunda başarısız olduklarını gösteriyor. 🙂

Yani erkeklerin sizi çok uzun konuşmalar sırasında dikkatlice dinleyememeleri konusunda kızmamanızı öneririz. Durum sizinle değil onların dikkatlerini toplayamamaları ile ilgili. Bu sebepten sizin için önemli olan şeyleri olabildiğince kısa şekilde anlatmanız çok önemlidir. Fakat eğer karşınızdaki  erkeğin size olan ilgisi halen sıcaksa sizin için önemli olan bir şeyi ne kadar uzun olursa olsun dinlemeye özen gösterir ve olumlu bir dille bazen mizah içeren cümleler ile katılım sağlar.

Eğer sizin değer verdiğiniz konu onun için önemli değilse ve sizi dinlemiyor hatta negatif cümleler kurarak konuyu değiştiriyorsa hayatınızdaki erkek size karşı olan ilgisini kaybediyor yada kaybetmiş olabilir.  

  • Duygularınız Karşısında Duyarlılığı 

Erkekler Kadınların üzgün olmasıne dayanamaz. Hele Ağlamamıza karşı çok duyarlıdırlar.

Bu durum bilimsel olarak ağlayan kadınları gören erkeklerin testosteron seviyelerini azaltan bir hormon salgıladığı ispatlamış durumda. Dolayısı ile erkekler üzgün olan kadınlara karşı daha duyarlı olurlar ve bu normal olan durumdur. Sizi motive etmek için durumu önemsemeyen cümleler kurabilir fakat sizi önemsediğini cümle kurma şekli ve beden dilinden rahatlıkla anlarsınız .

Eğer hayatınızdaki erkek üzgün olmanız hatta ağlamanıza rağmen duruma duyarsız ise bu durum size karşı ilgisinin azaldığının bir göstergesi olabilir. 

Not: Çok sık ağlamamanızı öneririz düşen testesteron seviyesi erkeğin size karşı olan cinsel arzularını törpüler ve bu da ilişkiyi yaralayan bir sorun haline dönüşebilir. 😉 

 

  • Flört davranışlarında azalma

İlişki içerisinde çiftlerin birbirleri ile flört etmeleri birbirlerini hareketlendirecek davranışlar göstermeleri çok doğal ve ilişkinin sağlığını gösteren bir durumdur.

Eğer sevgiliniz veya eşinize minik flörtler içeren sözler veya mesajlar atıyorsanız sağlıklı bir ilişkide durumun onun hoşuna gittiğini gösteren cevaplar alırsınız. Bu ya yine heyecan içeren bir şekilde veya mizah yolu ile olabilir.

Eğer erkeğiniz onunla flört eden söylem veya mesajlarınıza konuyu hemen kapatan şekilde orta sertlikte cevaplar veriyorsa sizinle olan ilişkisine karşı soğumaya başlamış olabilir. 

  • Yardıma İhtiyacınız olduğunda Davranışlar

Kimi zaman özel durumlardan dolayı bazen de unutkanlıktan dolayı yardıma ihtiyacımız olabilir . Bu durumlarda doğal olarak ilk yardım isteyeceğimi insanlar hayatımızda olan erkeklerdir .

Bu durumlar erkeklerin aslında bayıldığı durumlardır. Hatta öyle ki ihtiyacınız olduğunda sadece onlardan yardım istemenizi arzularlar. Bu onlara güçlü erk sahibi hissetmeleri fırsatını verir. Başkalarından yardım istemeniz durumunda da içten içe duruma bozulurlar. Tabi size karşı olan tutkulu sevgi duyguları halen sıcaksa.

Eğer istekleriniz karşısında olumsuz tepkiler alıyor ve yardım istediğinizde söyleniyor veya olumsuz söz tavırlar kuruyorsa büyük ihtimalle hayatınızda ki erkek size olan ilgisini kaybetmeye başlamıştır. 

Bu durumun istisnası isteklerimizin çok fala olması ve erkeğinizin hayatını bloke eden durumlardır. Mümkün olduğunca bu duruma dikkat etmenizi öneririm 😉 . Kısaca 10 dakikada bir ondan acil bir durum için yardım istiyor olmanız bunu bir alışkanlık haline getirdiğiniz anlamına gelir.

  • Kıskançlık 

Her erkek kadınının sadece ona ait olmasını arzular ve belli oranlarda kıskanır.

Tabi bu durum çok ileri gitmemelidir. Makul kıskançlıklar makul davranışlar içerir. Bir adamın size bakması durumunu paylaştığınızda. Duruma dikkat eden ve önemseyen sempatik bir cümle bile aslında size ilgisinin olduğunu gösterir.

Fakat durumu büyüttüğünüzü yada yanıldığınızı konuyla hiç ilgilenmeden söylüyor yada hissettiriyor vaya hiç önemsemiyorsa size karşı olan ilgisinin kaybolduğunu düşünmekte haklısınız. Hiç bir erkek kadını ile ilgilenen bir adam karşısında duyarsız tepkisiz ( tepki olarak bahsettiğimiz şey kesinlikle  şiddet değil) olamaz. Duruma duyarlı davranır. 

  • Koruyucu davranışlarda azalma 

Erkekler için kadınlarını korumak en önde gelen ilişki içi davranışlardandır.

Doğal oalrak kadınlarını dış tehlikelere karşı koruma refleksleri vardır. Geç saatte bir yerden dönüyorsanız doğal olarak sizi almayı teklif eder veya farklı şekillerde size yardımcı olmak ister.

Eğer yaşama ihtimaliniz olan olumsuz durum karşısında duyarsızsa size ilgisini kaybetmeye başlamış olabilir. Eğer agresif tavırlar sergiliyorsa durum çok daha vahim olabilir. 

 

Yukarıda sizlerle paylaştığımız ilişki içerisinde ki erkek davranışlarında ki olumsuz değişimler kesin bir veri vermese de bu belirtilerden biri görüldüğünde ilişki açısından durum iyiye gitmiyor olabilir.

Durumun çok vahim olduğunu gösteren ise bu belirtilerin birkaç tanesi veya hepsinin gözlemlenmesi durumudur. Bu durumda ilişkiniz hakkında yeniden düşünme vaktiniz gelmiş demektir.

AŞK VE İLİŞKİLER KONUSUNDA DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZu OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Güzel günler dilerim

 

 

 

 

Reklam

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.