Ozon Terapi Uzun Yaşam Vaat Ediyor

Tıp biliminin gelişmesi ile birlikte yeni tabiat mucizeleri keşfedilirken , halihazırda bilinen bazı mucizevi elementlerin diğeri de daha fazla öne çıkabiliyor. İşte bu şekilde uzun süredir bilinen fakat uygulaması konusunda teknolojinin gelişmesi ile birlikte sonuçlarının olumlu olduğu gözlenen ozon terapisi de bunlardan biri…

 

Ozon terapi nedir ?, Neye iyi gelir ?

ozon-terapi-genclik-vaat-ediyor-2

Yaklaşık 100 yıldır bilinen ozonun insan bedeni üzerindeki faydaları Henüz yeni kabul görmeye başlamış ve tıp alanında da aktif biçimde kullanılmaya başlanmıştır.  Ozon oksijen atomundan oluşmaktadır. Oksijenin insan biyolojisi içerisinde yakmaya yardımcı olma dolaşım yolu ile gittiği hücreleri yenileme ve tedavi etme özelliği vardır. Bu sebepten bir çok hastalık tedavisinde etkili bir yardımcı araçtır.

Yaklaşık olarak 100 yılı aşkın suredir varlığı bilinen ozonun insan bedeni üzerindeki yüksek değerde faydaları teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte daha yeni fark edilmekte. Ozon tedavisinin temel prensibi kişiye farklı defalarca ve farklı miktarlarda uzun verilerek vücudun toksik maddelerden alınmasına yardımcı olmak ve hücre yenilenmesine yardımcı olarak bireyin daha dinç olmasını sağlamak için uygulanan terapidir.

Ozon terapi temel olarak hücreleri yenilemek konusunda başarılı bir tedavi iken bunun yanı sıra kapanmayan yaraların tedavisi konusunda çok etkilidir kişinin yorgunluk ve Bir türlü kendini hissedememe durumuna da etkili biçimde iyi gelmektedir. Ozon terapi bazı rahatsızlığı olan kişilerin tedavisine destek tedavi yöntemi olarak kullanılmakla birlikte sağlıklı kişilere de uygulanabilmektedir…

 

Ozon terapi kimlere uygulanır

Ozon terapi genellikle diyabet hastaları yani başka bir deyişle şeker hastalıkları ile mücadele eden kişiler dolaşım ile ilgili rahatsızlığı olan kişiler kronik yorgunluk sorunları ile karşı karşıya olan kişiler, yaş almış olan kişiler ve periyotları Doktorlar tarafından uygun görülen normal kişilere uygulanabilmektedir…

Ozon terapi , nasıl uygulanır

ozon-terapi-genclik-vaat-ediyor-kisiye-ozel-seans-uzman-tarafindan-veriliyor

Ozon terapi atmosferin üst katmanlarında bulunan UVB ışınlarının O2 yi O3 e çevirmesi ile oluşan bir gazdır. Bu gaz hava kirliliğinin oluşmasını önlemek yaşam alanında ki tozları zararsız hale getirmek mikropları ve zararlı bakterileri öldürmek kötü kokuyu iyi kokuya çevirmek gibi sağlıklı bir yaşam alanı yaratmak özelliği vardır tedavi farklı cihazlar ve farklı teknikler eşliğinde doktorların gerekli tetkikleri yapmaları ardından kişiye özel olarak belirledikleri adette seans ve uygun görülen sureler zarfında yapılmaktadır.

Ozon terapi cihazları ozon ortamı yaratan cihazlar olup kişilere lokal yani bölgesel olarak uygulamalar yapılabildiği gibi uzmanlar tarafından gerekli görüldüğü durumlarda tüm vücuda da uygulanabilmektedir.

Dolayısıyla ozon terapi kişiye özeldir. Bireylerin var olan rahatsızlıklarına göre farklılık gösterebildiği gibi bireylerin ihtiyacı olan miktarlarda ihtiyacı olan periyotlarda yapılmaktadır…

 

Ozon terapi ne kadar sürer kaç seanstır

Ozon terapinin kaç seans olacağı ve ne kadar süre devam edileceği yukarıda belirttiğimiz gibi doktorun gerekli araştırmaları kişi üzerinde yapması ardından yine doktor tarafından belirlenen bir durumdur.

Doktorların belirttiği kadarıyla Aynen bazı ilaç kullanımlarında ki gibi bir veya iki defa ile fayda görünmemekte ortalama 7 8 seans arasında bir kür uygulanması durumunda ozon terapi gerçek anlamda faydasını göstermektedir.

Ozon terapi ve faydaları yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz…

ve

Sağlık ile ilgili diğer yazılarımızı okumak için HEMEN TIKLAYIN

Mutlu ve sağlıklı günler dileriz.

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.