okula dönüş kampanyaları

Okula Dönüş Kampanyaları

2023 yılı eğitim öğretim dönemi Eylül ayında başlayacak. Doğal olarak okul alışveriş kampanyaları da okula dönüş kampanyaları da büyük bir hızla gündeme geldi.

Anne babaların ve dolayısıyla velilerin ucuz okul alışveriş yapmalarını kolaylaştıracak kampanyalar ve indirimler de takip edilecek. Okul ihtiyaçlarını karşılamak ülkenin ekonomik şartlarına oranla daha ucuz fiyatlı ürünler almak nerede ise her öğrenci velisinin temel sorunu. Çocukların derdi ise okul stresi ve hatta okul korkusu…

Hızlıca bir okul alışveriş listesi dahi yapsak liste uzar gider. Okula ilk defa başlayanlar veya sınıf atlayanlar için ihtiyaç listesi uzar gider. Çocuğunuz ister devlet okulu  olsun isterse kolej olsun ihtiyaçlar neredeyse hep aynı. Kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri, pantolonlar, ayakkabılar, gömlekler, tişörtler, sweatshirt, kaban, mont ve paltolar. Yanına bir de spor dersinde kullanılması gereken eşofmanlar eklenince liste sonsuza gibi gidiyor öğrenci velileri için. Bu aşamada özel okul fiyatları ve servis ücretleri hakkında bu yazımızda söylenecek bir şey yok ama çok pahalı olduğu tartışmasız. Ucuz kolej, ucuz servis aramayın boşuna. Çünkü hukuki mevzuat ve tarifeler belirlenmiş durumda. Ama belki internetteki alışveriş sitelerinin alışveriş kampanyaları ile ucuz okul alışverişi yapmak mümkün olduğundan bari bu alışverişlerde tasarruf etmek akıllıca bir çözüm olur. Tasarrufu bu şekilde yapabilirsiniz.

Okullar sonbahar mevsiminde açılacağına göre önceleri havalar sıcak olacak. Bu durumda çocuğunuza alacağınız elbiselerden başlayalım. En çok ihtiyaç olunan giysi tişört olacak. Özellikle kolejlerde kullanılan okul amblemli lacoste tişörtler hem pahalı hem kalite konusunda şüpheli. O zaman okulun sattığı veya önerdiği mağazadan en fazla bir iki lakost tişört alıp, online alışveriş sitelerinden mümkünse logosuz yani amblemsiz polo yaka tişörtler almak ya da polo yaka tişörtün amblemini söküp okul amblemini dikmek en akıllıca çözümdür. Okuldan veya önerdiği yerden aldığınız lacoste tipi tişörtler çok kısa zamanda eskiyeceği gibi bir süre sonra isteseniz de bulamayacaksınız. Genel olarak okullar beyaz lacoste ile ünlenen polo yaka tişört önerdiklerinden genellikle bu beyaz polo yaka tişörtlerden mümkün olduğunca alın. Çünkü ilkbahar ve yaz mevsiminde de okul devam edecek. Okul beyaz polo yaka tişört değil de farklı bir rengi üniforma olarak seçtiyse aynı renkten almanız en akıllı tercih olacaktır.

Okul gömlek kullanıyorsa aynı renk ve benzer model almanız, tişörtler için söylediğimiz kurala dahil. Okula dönüş kampanyaları başladığında hemen okulun önerdiği üniformanın aynı renk ve benzer modelini satın almalısınız. Gerek etek olsun, gerekse pantolon, kural yine aynı. Okul, kıyafet için ne öneriyorsa üniforma satıcısından az satın almak, gerisini internet alışveriş kampanyalarından bolca ve daha ucuz fiyatlarla almak. Buna eşofman da dahildir.

Tamam okul kıyafetini hallettik. Okulun istediklerini satın aldık ama fakat daha büyük bir sorun daha var. Hadi kırtasiye malzemesi listesindeki malzemeleri de aldık. Peki hepsi burada mı? Hayır.  Ayakkabı nerede? Mont nerede? Çanta nerede? Palto, pardesü veya trençkot ya da yağmurluk nerede? Orta sıcaklıktaki serin havalarda bunlar da olmaz, sweatshirt nerede? Göreceğiniz üzere ihtiyaçlar bitmiyor. Ama 2023 okula dönüş kampanyalarını en ucuz sağlayan bir site önerisi yapalım. Tabii kampanya yapar mı veya yaparsa hangi ürünlerde yapar bilemiyoruz. Yine de Allyz online butik alışveriş sitesi 2023 okula dönüş kampanyalarına mutlaka göz atmakta yarar var. Kolej mont  mu alacaksınız, trençkot, sweatshirt, kaban, palto, gömlek, kazak, hırka, pantolon, mont mu alacaksınız hepsi Allyz’de var. Kış gelmeden çoğunu tedarik etmek ileride enflasyon nedeniyle artacak fiyatlardan sizi şimdiden koruyacak ve bütçenizden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

kolej montu
kolej montu

Hadi okul kıyafetlerini alışveriş sitelerinden tamamladık. Sırada ders için kullanılacak kırtasiye malzemeleri var. Bunları internetten bulmak kolay ama fiyatları ucuz değil. Çeşitli markaların çeşitli modellerinde yani ürün tiplerinde kampanyalar var ama bu sene özellikle kırtasiye fiyatları velileri çok zorlayacak gibi. Çünkü defter, kalem , silgi, çeşitli kağıtlar gibi ürünlerin hepsi ithal. Yani yerli malı değil. Bu nedenle Allyz, Trendyol, Hepsiburada, Akakçe, Cimri  gibi popüler ve bilinen online alışveriş sitelerinin okula dönüş kampanyalarını takip ederek en ucuz fiyata en kaliteli ürünü almanızı tavsiye ederiz.

Not: Mezuniyet balolarına daha çok zaman var 🙂 Tarih yaklaştığında önerilerde bulunacağız merak etmeyin 🙂

 

Benzer yazılar

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.