TIRNAKLARA OJE SÜRME KURALLARI

OJE NASIL UYGULANMALI?

Ojeler tırnaklar için aynı bir kıyafet aksesuarı gibidir ve kadınlar için makyajın tamamlayıcı bir parçasıdır. Tırnaklarımıza sürdüğümüz renkli ve renksiz makyaj malzemesi olan Oje, daha fazla renkli, daha şık ve kullandığımız kıyafetle daha benzersiz olmamız konusunda büyük önem taşır. Kadın sitesi güzellik bölümünde  “ Ojeyi Doğru sürme şekli nedir ?” yazımıza yer veriyoruz…

 

NE RENK OJE SÜRMELİYİM ?

Kullanmak istediğiniz oje rengini tırnak boyutuna göre seçmek tırnağımızın daha da güzel görünmesini sağlayacaktır.

Uzun tırnaklar, koyu renk ojeleri  daha güzel taşımaktadır. kıyafetimize ve makyajımıza uygun olacak şekilde kırmızının koyu tonlarının yanı sıra, vişne çürüğü , bej ve şarap rengi  tonları da tercih etmenizi öneririz.

Kısa tırnaklar için, şeffaf veya açık tonda pembe somon renkleri tavsiye ederiz.

Tırnaklarınızın uzunluğu hem kısa hemde etli bir yapıya sahipse beyaz krem bej gibi açık renk tonlarındaki ojelerin kullanmanız tırnaklarınızın hem daha zarif hemde daha güzel görünmesini sağlayacaktır…

 

OJE NASIL SÜRÜLÜR ?

OJE NASIL SÜRÜLMELİ
ojeyi-nasil-surmeli-2

Öncelikle ojeyi daha rahat ve daha hatasız sürmenize yardımcı olacak bir kaç tavsiyemiz olacak.

 • Tırnaklarımızı önce iyice temizlemeliyiz. Temizliğin en kolay yolu aseton veya kolonyayı bir temizleyici bez veya pamuk üzerine damlatarak  ovmaktır. Bu ürünlerin içerisinde yer alan alkol tırnaklardaki bakterilerden ve daha önce sürülmüş oje kalıntılarından  kurtulmamızı sağlar.
 • Tırnaklarımızın oje sürmeden önce önce iyice kuru olduğundan emin olmalıyız.
 • Tırnaklarımızı temizlerken kullandığımız aseton veya farklı oje çıkartıcı ürünleri gibi malzemelerin verdiği zararlardan arındırmak ve süreceğiniz ojeyi çıkartma aşamasında daha az zarar görmesi için  tırnak koruyucularından bir kat sürmeniz yararlı olacaktır…

 

 • En yaygın yapılan yanlış elleriniz havada iken oje sürmektir. Bu hataya düşmeyin elinizi düz bir masaya vücudunuza paralel olacak şekilde koymanız daha hatasız ve pratik yöntemdir. bu şekilde ojeyi daha doğru bir biçimde sürebilir ve diplerde topaklanma olması riskini azaltırsınız .
 • Oje şişesini iyice çalkalayarak daha homojen biçimde karışmasını sağlayın. Bunu iki avucunuzun içerisinde ovalayarak rahatlıkla yapabilirsiniz.
 • Oje Fırçasına fazla alınan ve tırnağa fazla sürülen oje daha düzensiz ve birikme yapma riski çok yüksektir. Bu yüzden oje fırçasını, oje şişesinden çıkarttıktan sonra damla kalmayacak şekilde almaya gayret edin, bunu oyenin fazla gelen damlasını fırçayı şişenin kenarına doğru sürerek sağlayabilirsiniz…

 

 • Her bir tırnağa oje sürmek 3 hamlede tamamlanmalıdır .
 1. Ojeyi sürerken ilk olarak tırnağınızın orta kısmına dipten uca doğru,
 2. sonra sağ ve sol kenarlarına yine dipten uca doğru uygulayın. Tırnak diplerine oje sürmekten kaçının. Tırnak diplerinin hava ile ilikisini kesmemek daha sağlıklı tırnaklara sahip olmak ve tırnak kırılmaları için bir önlemdir.
 3. Tırnağınızda görmek istediğiniz renk tonu ve isteğinize göre sürdüğünüz ilk katın kuruması ardından ikinci katı birinci katı uyguladığınız gibi sürebilirsiniz.
 • Tırnaklarınızdaki ojenin rengi istediğiniz gibi olduğunda tırnak cilası sürerek daha canlı ve daha uzun süre kullanabileceğiniz tırnaklarınız olur.

Eğer hata yaparsanız denemeye devam edin bir kaç denemeden sonra eliniz kolayca oje sürmeye alışacaktır

KIRILAN TIRNAK ACİL OLARAK NASIL TAMİR EDİLİR ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN OKU

ve

EN DEĞİŞİK OJE MODELLERİNİ OKUMAK İÇİN 

Ayrıca

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNU  DA OKUMAYI SAKIN UNUTMA. 🙂 

Güzel Tırnaklarla mutlu günler dilerim…

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.