Oje Nasıl Sabitlenir

Ojenizin rengini çok beğendiniz. Kıyafetinizle de gayet uyumlu, fakat daha önce oje sürdüğünüzde daha bir kaç saat geçmeden oje tırnaklarınızın ucundan çatlamalar yapmaya, kenarlarından kırıklar oluşturmaya başlıyor. Sanki işe veya bu özel geceye gitmeden hemen önce tırnaklarınızla toprak kazımışsınız yada tırnaklarınızı yemişsiniz gibi özensiz derbeder bir hal mi alıyor. Kadın sitesi güzellik bölümünde , oje sabitleme  konusuna yer veriyoruz…

Reklam

 

Oje Nasıl sürülür ?oje-nasil-sabitlenir-2

Öncelikle belirtmemiz gereken önemli nokta ojenin kalitesi yada vaat ettiği dayanıklılık her ne olursa olsun ojenin tırnaklarınızda ilk sürdüğünüz an gibi görünmesi için gereken birinci şart ojeyi doğru şekilde tırnağınıza sürmektir.

  1. Ojeyi sürmeye başlamadan önce sabırla iyice çalkalamanız gerekir. Çalkalama işlemini önce ojeyi sanki bir şişe sıvıyı sallıyormuş gibi sallamadan kullanmanızı öneriyoruz. Ojeyi kapağının kapalı olduğunu kontrol etmenizin ardından iki avucunuzun arasına ters biçimde yerleştirin. Ardından iki elinizin arasında ovalama hareketi yaparak çalkalayın. Bu oje ovalama işlemini yaklaşık olarak 3-4 dakika devam ettirin.
  2. Ojeyi fırçasına fazla gelen kısmını kenarına hafifçe sürerek tırnağın ortasından başlayarak sürmeye başlayın. Her bir tırnak için yoğunluğu ucunda artacak şekilde en fazla 3 harekette sürmeye gayret edin. Unutmayın önce ortasına ardından sağ ve sol. Tırnaklardaki oje önce uçlardan çatlamaya başlamasından dolayı uçlarda daha yoğun sürmenizi öneriyoruz.

 

Ojenin tırnakta daha uzun süre kalması için yapılması gerekenler-tirnaklar

Aşağıda sizlere daha uzun süre dayanan ojeli tırnaklarınız olması için gerekenleri yukarıda belirttiğimiz gibi  her oje sürme işlemi için oje sürme kurallarına uygun biçimde yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Ayrıca oje koruyucu cila kullanarak ojeyi uzun süre koruyabilirsiniz.

  1. Adım Parlatıcı Oje: Öncelikle renkli ojeyi sürmeden önce şeffaf oje ile ilk katı sürmeniz gerekmektedir.Ojenizin kurumasını bekleyin. Şeffaf parlatıcı ojeyi sürmeniz hem tırnak etinize renkli ojenin bulaşmamasını sağlayarak ojeyi çıkartırken zorlanmamanızı sağlayacak hem de renkli ojenin tırnağa daha iyi tutunmasını sağlayacaktır.
  2. Adım Renkli Oje: Renkli ojeyi yine iyice çalkalamanızın ardından 2. kat olarak tırnağınıza sürün. Ojenin kuruması için oje kurutucu tırnak spreyi kullanabilirsiniz. Ne kadar aceleniz olursa olsun kesinlikle renkli ojeyi sürdükten sonra kurumasını beklemeniz gerekmektedir.
  3. Adım 2. Kat Renkli Oje: Eğer rengi belirginleştirmek istiyorsanız renkli ojeyi 2. kat olarak bir kere daha sürün.
  4. Adım Şeffaf Oje: Renkli ojenin kuruduğundan emin olduktan sonra ince bir kat şeffaf parlatıcı oje sürmeniz gerekmektedir. Böylece oje tırnak üstünde iyice sağlamlaşmış olacak ve dış etkilere karşı boyalı oje değil ilk önce şeffaf oje tırnaklarınızın güzelliğini koruyacaktır.

 

Şeffaf Ojeyle Ojeyi Yenileyinoje-nasil-sabitlenir-3

Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojeyi 1-2 gün aralıklarla en son sürdüğünüz şeffaf ojeyi yeniden sürmeniz ile bozulmadan koruyabilir 1 haftaya kadar çok fazla zaman harcamadan koruyabilirsiniz.

Reklam

Unutulmaması gereken konu tırnağınızın üzerinde çok fazla oje tutmak tırnaklarınızın nefes almamasına ve bunun sonucu olarak da tırnaklarınız sağlığını kaybetmeye sararmaya başlayacağıdır. Dolayısı ile tırnaklarınızda ojeyi çok uzun süre tutmamanızı ve belirli aralıklarla hiç bir şey sürmeyip dinlendirmenizi öneriyoruz.

ESTETİK VE GÜZELLİK İLE İLGİLİ DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN HEMEN ZİYARET EDİN

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARINIZI OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN !

Güzel günler dilerim

 

 

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.