Obez olmamak  İçin Önleminizi Alın

Fazla kilolar bir çoğumuzun sorunudur . Fazla kilo dünyada obezite olarak adlandırılır. Obezite öncelikle beslenme ardından da yaşam şekli hataları nedeni ile meydana gelir ve dünya üzerinde bir hastalık olarak nitelendirilmektedir. Bunu bu konu ile ilgili doktorların çalışmasından da anlayabilirsiniz. Obeziteye karşı önlem almak gelecek yaşam kalitenizi korumanız açısından çok önemlidir.

 

 

Obezite Nedir ? neden olur?

göbek yağı eritme

Başta Amerika ve çoğu gelişmiş Avrupa ülkesinin en büyük sorunudur. Son zamanlarda fast-food yiyeceklerin artışı, insanların büyük şehirlerde ulaşıma fazla zaman harcamaları, işlerdeki yoğunluk ve kişilerin kendilerine ayırabilecekleri zamanların darlığı nedeniyle daralan zaman mefhumunun bir sonucu olarak yemek için harcayacakları zamandan fedakarlık etmek zorunda kalarak hızlı ve kolay beslenme türlerini tercih etmelerinden kaynaklanan ve tıp dilinde hastalık olarak nitelendirilen, aşırı şişmanlık hastalığıdır. Son zamanlarda Türkiye’de dahi çocuk yaştan itibaren obezlik oranı artmaya devam etmektedir. Sağlıksız gıdalar da obeziteye sebep olmaktadır.

 

Obezite için alınacak önlemler nelerdir ?

Her ne kadar yaz gelmeden zayıflama , forma girme çabaları tüm kadınlar için çok etkin olsa da , yapılan araştırmalara göre anlık diyetler daha sonra gerek diyetin bozulması gerekse egzersizlerin durması veya aksaması sonucu ters tepebiliyor .

Yapılan araştırmalar sonucu daha önce anlık diyet yapan insanların ileride obezite hastalığı ile karşılaşma oranları anlık diyet yapmayanlara oranla çok daha yüksek. Dolayısı ile bu tip durumlar ile karşılaşmamak için uzmanların önerisi ;

Öğünleri aksatmadan, düzenli yemek alışkanlığı edinmek ve sürekliliği olabilecek , Yürüyüş gibi egzersizlere yönelmek .

 

 

Bu nedenlerle yukarıda da belirtildiği gibi obeziteyle savaş için yemek saatlerini ve öğünleri düzenli olarak planlamak ve ne kadar çok yemek o kadar çok spor sloganı ezberlemek gerekir. Hatta bunu yaşam biçimi haline getirmemiz gerekmektedir.

Ne kadar yiyorsak, o kadar tüketmeliyiz. Tıpkı lavaziye kuralı gibi hiçbir şey yoktan var olamaz, var olan kendiliğinden yok olmaz ve obezite beraberinde kalp ,damar rahatsızlıkları ve solunum sistemi bozuklukları gibi bir çok rahatsızlığı da beraberinde getirir.

Önce sağlığınız ve yaşam bunu asla unutmayın .

SAĞLIK İLE İLGİLİ DİĞER FAYDALI YAZILARI OKUMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN…

ve

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI DA SAKIN UNUTMAYIN 😉 .HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Sağlıklı, mutlu günler ve bir ömür dilerim.

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.