Numerology & charts

Yaşam Yolu Nümeroloji

İnsanoğlu ve İnsankızı, hayatını bir çok farklı veri ile belirleyebilmek anlamak ister. Bu yöntemlerden biri de yine insanların anlamlandırdığı sayılar eşliğindedir. Sayılar ile yaşamı anlanmlandırma yöntemi nümerolojidir. Kadın sitesi Astroloji bölümünde bugün sizlerle “nümeroloji ve rakamlarınkader anlamları ” yazımızı paylaşmak istiyoruz…

 

Nümeroloji ( numerology)

Numeroloji Nedir ?
numeroloji-ve-yasam-yolu-2

Sayıların ilk dünyaya gelişi ile başlayan ve günümüze dek uzanan gizemli dünyadır ki bu dünyanın bilimsel ismi Numerolojidir. Nümeroloji (Numerology ) adı “Num” yada “number” olarak bilinen Sayı sonuna eklenen “ology” ( oloji) eki de “bilimi ” anlamnıa gelmektedir. 

Bilim denge ve uyumun karşıtlıklardan meydana geldiğini keşfetti. Rakamlarla kişilik analizi yapma da hayatınızdaki karşıtlıklar arasında bir düzen oluşturuyor.

Kendi rakamınızı bilmek sonunda hayatınız boyunca yaşadığınız uyumsuzluk ve dengesizliklerin pozitif karşılığını bulmanızı sağlar….

 

Rakamlar Yaşamın Özüdür

Numerology chart and meanings
numeroloji-ve-yasam-yolu-rakamlar-ve-kader-anlamlari

Bu inanışa göre rakamlarla kişilik çözme içinde yaşamın bilgilerini barındırır. Yani rakamlar yaşamın özüdür.

Numeroloji, yılların da rakamla simgelenmesi ve bunların birer birer toplanması sonucunda bulunan değerle ilişkili olarak o yılın nasıl geçeceğini önceden tahmin eder. Mesela 1900 yılı için 1 + 9 + 0 + 0 = 10 = 1 bulunur.

Kişilik sayınızı öğrenmek için doğum tarihinizdeki tüm rakamları toplamanız gerekmektedir. Örnek: 4 Mart 1960 birinin kişilik sayısı; 4+3+1+9+6+0= 23; 2+3= 5 şeklinde hesaplanır.

Şimdi gelelim kişilik sayınızın size neler anlattığına…

 

Sayıların İnsan hayatına etkileri

  • “Bir”  1 

Numerology de 1 in anlamı , Yaratıcılık, Bağımsızlık, Özgünlük, ego, kendine düşkünlük.
Dünyaya pozitif ve yaratıcı enerji sunmak için burada bulunurlar. Tabi önce bu pozitif enerji üzerine çalışmaları gerekmektedir. Bu insan doğal bir liderdir. Kendine yeterlidir ve hırslıdır. İş hayatında aşırılıklardan, hükmedici davranmaktan ve acelecilikten kaçınmalıdır. Enerjilerini kısıtladıkları zaman bağımlılık davranışlarıyla bunu dışarı yansıtırlar. Bu durumda Hobilere yoğunlaşmak ve düzenli egzersiz yapmak faydalı olacaktır….

 

  • “İki” 2

Numerology de 2 nin anlamı , Sezgi, İş birlik anlayışı, Tasarım ve kavrama, Aşırı duyarlık, Bağımlılık.
Bu insan sevgi dolu, barış yanlısı, eleştirici ve ideal ortaktır. Detaylara gömülmekten, ve yalnız kalmaktan kaçınmalıdır. İki’ler sorumluluklarının sınırlarını belirlemek,başkalarıyla uyum, denge ve karşılıklı destek ruhu içinde çalışmayı öğrenmek için burada bulunurlar. Her konuda dengeyi bulmaları çok önemlidir. Bir durumu desteklemek veya kölesi olmak ya da evet ve hayır demeyi öğrenmeleri gerekir.

  • “Üç” 3

Numerology de 3 ün anlamı , Sanat Kabiliyeti, Sosyal kişilik, Dostluk meyli, Yüzeysellik, Ziyankarlık.                                         Bu insan dışa dönüktür. Hayatı ve eğlenceyi sever. Yaratıcı ve duyarlıdır. Rutinden hoşlanmaz. Kendine disiplin uygulamayı öğrenmelidir.Bu kişiler duygusal hassasiyetlerinden faydalanarak dünyaya pozitif, yürekten bir kendini-ifade getirmek için çalışmalıdırlar. Öncelikle aşırı duygusal hassasiyet, kendinden kuşku ve ifade konularını çözümlemeleri gerekir.

  • “Dört” 4

Numerology de 4 ün anlamı , Pratiklik, Uygulayıcılık, Güvenirlik, Bükülmezlik, Sağlamlık.

Sıkı bir çalışandır. Her şeyin başarılmasını ister. İyi bir arkadaş ve candan olmayı öğrenmelidir. Güvenlik duygusunun aşırılığından sakınmalıdır. Dört’ler seçtikleri hedeflere doğru sabırla, aşamalı bir süreç izleyerek, istikrar ve güvenlik kazanmak için burada bulunmaktadırlar. Tabi dünyada istikrara kavuşmaları için önce kendi fiziksel, duygusal ve zihinsel yönden bir iç istikrar duygusu geliştirmiş olmalıdırlar.

  • “Beş” 5

Numerology de 5 in anlamı , Özgürlük, Uyum Kabiliyeti, Gezginlik, Değişkenlik, Erotizm meyli.

Cesur, yürekli ve ikna edici bir kişiliktir. Güzel şeylerden ve bunlara sahip olmaktan hoşlanır. Can sıkıntısından fazla etkilenir. Bunun aşırılığından sakınmalıdır. Kolayca amacından sapması olasıdır. Disiplin, odaklanma, ve deneyin derinliği vasıtası ile iç özgürlüğe ulaşmaları  hayat amaçlarını oluşturur. Disiplin ve özgürlük alanlarında zorluklar yaşarlar.

  • “Altı” 6

Numerology de 6 nın anlamı , Aşk, Sorumluluk, Mükemmelliyetçilik, Anlayış, Her işe karışmak, Kıskançlık.

Sıcak, koruyucu ve mutlu kişiliktir. Güvenilir ve sağlam yapıdır. Sevdiği insan için her türlü fedakarlığı yapar. Kendini aşırı kötümser hissetmekten ve başkaları tarafından istismar edilmiş duygusundan arınmalıdır.Yüksek ideallerini, mevcut realite ile uzlaştırmak ve gelişmiş bir görüşle, hayatın doğasında var olan mükemmelliği görmeyi başarmalı ve kendilerini, dünyayı ve yaşanan anı olduğu gibi kabullenmeyi öğrenmelidirler.

  • “Yedi” 7

Numerology de 7 nin anlamı , Ruhsallık, Zihni analizcilik, Zeka, Eleştiricilik, Sır saklama ve baskıcılık.

Derin bir düşünürdür. Ruhsal meyillidir. Eksantrik ve değişkendir. Soğuk ve mesafeli durmaktan kaçınmalıdır. Yalnızlıktan ve iyi şeylere sahip olamama duygusundan arınmalıdır. Güven ve dürüstlük-açıklık konularında çok çalışması gerekir. Sadece aklından değil aynı zamanda kalbinden geçenleri de paylaşmayı öğrenmeleri gerekir.

  • “Sekiz” 8

Numerology de 8 in anlamı , Yöneticilik yetenekleri, Organizasyon yeteneği, Güçlülük, Maddi ve adil.

Güçlü, kararlı ve sonca giden kişiliktir. Para ve maddi konularda başarılıdır. Amacının karşısında gördüğü insanlar için duygusuz davranma meylinden arınmalıdır. Bolluk, güç ve itibarla çalışmak ve başarılarını bütünün hayrı için kullanmayı öğrenmek ve yaşamak için burada bulunurlar. Güçlerini ve iddiacılıklarını kanalize edecekleri bir sporla uğraşmaları faydalı olacaktır.

  • “Dokuz” 9

Numerology de 9 un anlamı , Sanatkar yetenekleri, Hümanist, Romantik, Duygusallık, İsraf ve konfor .

Sezgili, duyarlı ve yaratıcı kişiliktir. Dünyaya kendini kanıtlamak için savaşır. Kötü alışkanlıklarından kurtulmak ve hayatın küçük detaylarından fazla etkilenmemek için çalışmalıdır. Üst düzeyde bir içsel bütünlükle yaşamak, hayatlarını kalplerinin sezgisel bilgeliğine bırakmak ve oluşturdukları örnekle başkalarına ilham vermek için buradalardır. Tabi önce kendilerini dürüstlük, özü-sözü birlik ve bilgelik alanlarında karşılaştıkları içsel engelleri aşmaları gerekmektedir.

Numeroloji uyumluluğu

Numeroloji’yi kişilik ve bu doğrultuda yaşam yolculuğunda kişinin olunduğu bulunmaya uygun olduğu yer olarak düşünürsek bu kişinin uyumlu olacağı diğer insanları da aynı şekilde anlamlandırabileceğimiz anlamına gelir.

Burada yanılmamız gereken şey aynı olan değil tamamlayıcı olan karakterlerin daha uyumlu olduğudur.

Bu temele göre size uyumlu olan kişileri numerolojide sizi birlikte yol aldığınızda mutlu edecek kişilerden belirleyebilirsiniz.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI DA SAKIN UNUTMAYIN 😉 .HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu günler dilerim

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.