NATALIE PORTMAN İSRAİL’İ PROTESTO EDİYOR

Ünlü Holywood oyuncusu Oscar ödüllü Natalie Portman İsrailin kendisine vermeye layık gördüğü ödülü almak için İsrail’e gitmeyi reddederek protesto ettiğini açıkladı…

 

Natalie Ödülü reddetti ödül töreni iptal edildi

natalie-portman-israili-protesto-ediyor-odulu-reddetti

Ünlü Hollywood yıldızı Portman’ın, Gazze – İsrail sınırında meydana gelen  olaylar sebebi ile Kudüs’te yapılacak ‘Musevi Nobel’i olarak anılan ‘Genesis Ödülü’ törenine gitmeyeceğini açıklamasının üzerinden fazla vakit geçmeden yeni bir açıklamada daha  bulundu.

Geçtiğimiz gün İsrail’in en önemli ödüllerinden biri olan Genesis Ödül Töreni’ne ( Genesis Avards)  katılmayacağını açıklayan aynı zamanda İstail vatandaşı olan ABD li oyuncu bugün sosyal medya kanalı Instagram hesabından bir paylaşım daha yaparak etkinliği boykot etme kararının nedenini  paylaştı. 2 milyon dolarlık ödülün de sahibi olan Portman’ın temsilcisi ünlü oyuncunun Kudüs’e yapmayı planladığı ziyaretini iptal ettiğini duyurmuş ve bu açıklama İsrailli siyasetçilerden büyük tepki çekmişti.

İsrail’in çok satan gazetesi Haaretz, Portman’ın paylaşımlarına geniş yer verdi. Portman Instagram’da, “Benim Yahudi değerlerime uygun bir şekilde ülke yönetilmiyor” diyerek, İsrail Başbakanı Netanyahu yüzünden törene katılmayacağını açıkladı. İsrailİ’de Oscar ödüllü oyuncu Natalie Portman her geçen an krizi büyüyor…

Yaşanan bu durumun üzerine  siyasetçilerden bazıları ödül parasının Natalie Portman’a verilmemesi gerektiğini belirtirken,  bazıları  genç oyuncunun vatandaşlıktan çıkarılması gerektiğini savundu. Kendisine yönelen tepkiler artınca  Portman kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda daha bulundu. 36 yaşındaki Portman, kendisinin İsrail’i Filistinlilere muamelesinden dolayı ekonomik olarak izole etme hareketi olan BDS’e katıldığına şeklindeki haberler hakkında, “Ben BDS hareketine katılmadım. Benim etkinliğe katılmama nedenim İsrail’in yürütmekte olduğu  politikaydı” şeklinde açıklama yaptıi. Portman böylelikle Kudüs’e gitmeme sebebi olarak İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu gösterdi.

natalie-portman-israili-protesto-ediyor-sosyal-medya-paylasimi

Natalie Portmanın Instagram hesabından İsrail Başkanı Netabyahu hakkında yaptığı açıklama

“Benim kararım hakkında birçok insan konuştu ama şimdi benim konuşmam gerek. Ben bu etkinliğe katılmak istemedim çünkü seremoni sırasında konuşma yapacak Binyamin Netanyahu’ya destek verir gibi görünmek istemiyorum. Dünya çapındaki birçok İsrailli ve Yahudi gibi ben de İsrail’in yönetimini eleştirebilirim. İsrail 70 yıl önce mülteciler için bir liman olarak kurulmuştu. Fakat bugün yaşanan şiddet ve haksız davranış benim Yahudi değerlerimle bağdaşmıyor. İsrail’i önemsediğim için şiddete, yolsuzluğa, eşitsizliğe ve gücün kötüye kullanımına karşı çıkıyorum”.

GÜNLÜK BURÇ YORUMUNUZ OKUMAYI SAKIN UNUTMAYIN. OKUMAK İÇİN HEMEN BURAYI TIKLAYIN

Mutlu günler

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.